Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'in Hayırsever Melekleri Mikropla Coştu

27.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sünnet çocukları ve aileleri gecenin geç saatlerine kadar gönüllerinde eğlendiler, sanatçı Mikrop eşliğinde coştular, sünnet çocuklarının kınaları yaktılarOn yıl önce ‘Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız’ diyerek, aile bütçelerinden ayırdıkları harçlıklarla, yardıma muhtaç ailelere her türlü yardımı yapan Mine Kapı, Semra Akın ve Remziye Dokur önderliğindeki Gaziemirli yardımsever ev hanımları, geleneksel toplu sünnet töreninde rekor kırdı, tam 52 çocuğun sünnet düğün törenlerini yaptı. 

VİDEO Gaziemir'in Hayırsever Melekleri Mikropla Coştu

Hayırsever gurubun her yıl yaptığı toplu sünnet töreni için Mine Kapı’nın Gazi Mahallesindeki evinin önünde toplanan sünnet çocukları, her yıl bu organizasyona çok önemli destek veren yardımsever İlhan Sofyalıoğlu‘ nun katkılarıyla kiralanan beş sünnet çocuğu arabasını dolduran değişik yaşlardaki 52 sünnet çocuğu, muhteşem bir görüntü oluşturarak Gaziemir caddelerinde İzmir Marşı eşliğinde sünnet konvoyu oluşturdu.

Sünnet Konvoyunun son durağı her yıl bu organizasyona ev sahipliği yapan Bizim Bahçe Kır Düğün Salonu oldu. Bizim Bahçe Kır Düğün Salonunu dolduran 52 sünnet çocuğunun aileleri hep beraber iftarlarını açtı, bu mutlu günlerinde hep beraber iftar sofralarında beraber oldular.

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız grubuna destek olan, her yıl toplu sünnet törenlerine katılan Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez bu yılda yardımsever ev hanımlarını yanlız bırakmadı. Yaşar Dönmez toplu sünnet töreninde yaptığı konuşmada, yaşamda her bir ailenin imkanlarının eşit olmayabilir, kendimiz veya çocuklarımız için bazı şeyleri gerçekleştiremeye biliriz dedi. İşte bugün burada 52 tane çocuğumuzun sünneti yapıldı, belki kendi halinde, kendi aileleri tarafından yapılacak olsaydı, bu kadar güzellik, bu kadar güzel bir birliktelik yakalanamayacaktı dedi. Bu güzelliğin oluşmasında emeği geçen başta Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız ekibine ve bu organizasyona destek olan tüm hayırseverlere sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız’ın toplu sünnet düğününe Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve Eşi Deniz Arda’da katıldı. Siz Yanlız Değilsiniz Biz Buradayız ekibi olarak 23 Nisan Şenliklerine katılan Van Erciş ilçesinden gelen on yedi çocuğu kendi evlerinde misafir ederek, verdikleri desteğe çok teşekkür etti.   

İftar yemeğinin yenmesi, Gaziemir Kaymakamının konuşması sonrası çalan müzik eşliğinde pisti dolduran sünnet çocukları ve aileleri gecenin geç saatlerine kadar gönüllerinde eğlendiler, sanatçı Mikrop eşliğinde coştular, sünnet çocuklarının kınaları yaktılar. 

Mine Kapı önderliğindeki Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız ekibi, sünnet çocuklarının sünnetlerini, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesine gruplar eşliğinde götürerek Genel Cerrah doktorlarında katıldığı operasyonla, sünnet çocuklarını erkekliği ilk adımlarını attırıyor. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İKİ GÖNÜL BİR OLUNCA SAMANLIK SEYRAN OLUR DEYIP KAÇMIŞLAR

Çocukluk zamanlarımızda ki oyun alanları şimdi ki oyun alanlarından kat ve kat fazlaydı. Nüfus fazlalığından dolayı çocukların oyun oynayabilecekleri oyun alanları çok...

SEYDİKÖY-GAZİEMİR de yaşamaktan mutlu, mesut, sevdiğim ve bir daha olsa hiç düşünmeyeceğim doğmak isteyeceğim, gurur duyduğum yersin SEYDİKÖY üm...

CORONA VİRÜS SEBEBIYLE 10 MAYIS 2020 PAZAR GÜNÜ sokağa çıkma yasağı sebebiyle ANNELER GÜNÜNÜ 11 MAYIS 2020 bugün pazartesi günü kutlamaya çıkan gurup üyeleri