Haber Üstü Reklam Alanı

Seydiköylüler Derneği Korosu 2. Kez Sahnede

6.4.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Seydiköylüler Derneği Korusunun final türküsü olarak belirlediği, İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar türküsünü söylemeye başlaması ile...Seydiköylüler Derneği üyelerinin  yer aldığı, tamamı amatör kırk bir kişiden oluşan Türk Halk Müziği Korosu, 2. Konserini Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesinde gerçekleştirdi.

VİDEO Seydiköylüler Derneği Konseri

Koronun kurulmasında ve 2. Konserini vermesinde büyük emeği olan Umut Müzik Merkezi işletmecisi, Seydiköy sevdalısı Nusret Taşçı’nın talebeleri, bir birinden güzel eserleri Kültür Merkezini dolduran izleyicilerle beraber seslendirdiler.

Gaziemir’in çok yakından tanıdığı, Zeynep ve Nazmi Karaca, Oski lakaplı, Gaziemir’in akıl küpü Onur’un anne ve babası Ayfer ve Mustafa Berber, sola olarak konserde söylediği Seydiköy Türküsü ile tüm salonu ayağa kaldıran Kadir Özalp eşi Nuray Özalp ile koroda yer alırken, ilerlemiş yaşlarına rağmen sahneye çıkarak gençlere örnek oldular. 

Seydiköylüler Derneği Korusunun final türküsü olarak belirlediği, İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar türküsünü söylemeye başlaması ile konsere katılan tüm izleyiciler ayağa kalkarak koroya eşlik etmesi, görülmeye değer sahnelerin oluşmasına neden oldu. 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Kadıköy’de sahne aldığı mekanda şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapse çarptırılan sanatçı Zuhal Olcay’ın cezası suçu alenen işlediği...

A9 televizyon binasındaki 'görüntü arşivine' de el konuldu. Emniyet'te oluşuturulan özel ekip, hard disklerdeki binlerce saatlik görüntüyü incelemeye aldı. Bilgisayarl...

Aşkın sonsuz biçimi olduğuna inanan Dilara Fındıkoğlu, cinsiyet rollerine meydan okuyan koleksiyonuyla geleneksel tanımların dışına çıkıyor. Damatlar gelinlik ya da ge...

Senarist ve yönetmen Gani Müjde, oğlunun ismiyle esprili tweet atan Pucca'nın evinin polisler tarafından aranmasına tepki gösterdi.

Bensu Soral, geçen gün Levent’te yer alan bir AVM’de objektiflere yansıdı.