Haber Üstü Reklam Alanı

Ayrılmaz İkili Kahveci Erkal & Berber Adil

9.11.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir tarihinin geçmiş döneminde aklımızda kalan, bir çok efsane renkli isimlerinin yanına, günümüz yaşayan efsane isimlerinin başında gelen isimlerdir Kahveci Erkal ile Berber Adil.Gaziemir tarihinin geçmiş döneminde aklımızda kalan, bir çok efsane renkli isimlerinin yanına, günümüz yaşayan efsane isimlerinin başında gelen isimlerdir Kahveci Erkal ile Berber Adil.

Gaziemir Lozan caddesi üzerinde işlettikleri mekanlarda, yıllardır komşu esnaf olarak gün boyu çekişmeler yaşasalar da, dakika başı bir birleri ile küsselerde ayrılmaz birer ikilidir Kahveci Erkal Peker ve Berber Adil Çalış. 

Her daim rahatına düşkünlüğü ile bilinen, işletteği çay ocağının önünde günlük sakal traşını, damat traşına dönüştüren Erkal Peker ile Adil Çalış’ın gün boyu birlikteliği başlıyor. Küçük Esnaf olarak yaşadıkları ekonomik sıkıntıları, yıllardır beraber aşmaya çalışan ayrılmaz ikili hakkında, müşterileri çeşitli yakıştırmalar yapmayı da ihmal etmiyor. Özellikle Erkal Peker’in işlettiği, müşterilerinin Batakhane ismini verdiği çay ocağında Metin Kılıç ile Egsoz Murat’ın hazırladığı bol acılı yemekler, neşe içersinde yendiği Lozan caddesindeki işyerinde, gruptan ayrılan kişiler hakkında yapılan yorumlar da hiç eksik olmaz. Cumartesi günleri İzmir’in çeşitli yerlerinde düzenledikleri gece toplantılarında yaşanan eğlencenin anıları ile Lozan caddesindeki işyerlerini işletmeye devam eden ikili gelecek Gaziemir tarihinin ayrılmaz ikilisi olarak anılacak. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Düşündünüz mü? Tabi ki insanın hatırlanması, akılda kalması kendisi ile alakalı bir durum. Hani derler yaa, insan ne ekerse onu biçer. Ama yine de insanın kalbinin bir...

Sevgi insan yüreğinden gelen, karşı tarafa aktarılan bir yansımadır. Sevgi bir hazinedir, sevgi insanda mutluluklar doğurur ve sevginin günü olmaz.

Köşe yazarımız Enver Kapı’dan, bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak, sımsıcak bir şiir denemesi

Gaziemir Lisesi mezunları, 2019 yılının son günlerinde Bizim Bahçe Düğün Salonunda bir araya gelerek hasret giderdi

Sünnet çocukları ve aileleri gecenin geç saatlerine kadar gönüllerinde eğlendiler, sanatçı Mikrop eşliğinde coştular, sünnet çocuklarının kınaları yaktılar