Haber Üstü Reklam Alanı

Süslü Kadınlar Gaziemir'den Yola Çıktı

25.9.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hilal Aksongur ve Gediz Savaş bu etkinliğe destek veren Ezgi Çiçekçilikte bisikletlerini süsleterek, etkinlik alanı Konak’a kadar yol boyu bisikletlerini özgürce sürerek, Gaziemir’den etkinliğe destek verdilerİzmir'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi. 

Süslü Kadınlar Bisiklet Turuna Gaziemir’den katılan Hilal Aksongur ve Gediz Savaş, bu etkinliğe destek veren Ezgi Çiçekçilikte bisikletlerini süsleterek, etkinlik alanı Konak’a kadar yol boyu bisikletlerini özgürce sürerek, Gaziemir’den etkinliğe destek verdiler.

Süslü kıyafetlerini giyip, balon, çiçek ve oyuncaklarla bisikletlerini süsleyen kadınlar, Konak Meydanı'nda toplandı.

Bisikletlerine "Bin bisiklete git her yere" yazılı pankart asan ve meydanda müzik eşliğinde dans eden kadınlara, bisikletli erkekler de destek verdi.

Vatandaşların ilgiyle izlediği etkinliği organize edenlerden Sema Gür, gazetecilere yaptığı açıklamada, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve daha çok kadının dilediği kıyafetle bisiklete binebilmesi amacıyla, 2013'ten beri etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Katılımcı sayısının her yıl arttığını ifade eden Gür, bunun bir farkındalık turu olduğunu, İzmir'den başlayan etkinliğin diğer illere de yayıldığını belirtti.

Erkeklerin de kendilerine destek olmak için şık kıyafetleriyle tura katıldığını bildiren Gür, şöyle konuştu:

"Amaçlarımızdan biri de Dünya Otomobilsiz Kentler Günü'ne dikkati çekmek. Bu tur için ana yollar kapatıldı. Polise de teşekkür ediyoruz. Onların desteğini aldık. Ayrıca 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun marka patent haklarını aldım. Bu ismin ticarileşmesini, siyasileşmesini istemedim. Amacımız sadece bisiklet ve kadın olsun diye korumak istedim. Bisiklet ulaşım aracı olabilsin istiyoruz" dedi.

Daha sonra bisikletli polislerin eskortluğunda tur başladı. Konak ile Cumhuriyet meydanları arasındaki yolun gidiş 

Bazı kadınların evcil hayvanlarını bisikletin sepetine koyarak katıldığı turun sonunda, müzik eşliğinde dans edildi. Katılımcılar, meydanda bisikletleriyle kalp şekli oluşturdu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Düşündünüz mü? Tabi ki insanın hatırlanması, akılda kalması kendisi ile alakalı bir durum. Hani derler yaa, insan ne ekerse onu biçer. Ama yine de insanın kalbinin bir...

Sevgi insan yüreğinden gelen, karşı tarafa aktarılan bir yansımadır. Sevgi bir hazinedir, sevgi insanda mutluluklar doğurur ve sevginin günü olmaz.

Köşe yazarımız Enver Kapı’dan, bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak, sımsıcak bir şiir denemesi

Gaziemir Lisesi mezunları, 2019 yılının son günlerinde Bizim Bahçe Düğün Salonunda bir araya gelerek hasret giderdi

Sünnet çocukları ve aileleri gecenin geç saatlerine kadar gönüllerinde eğlendiler, sanatçı Mikrop eşliğinde coştular, sünnet çocuklarının kınaları yaktılar