Haber Üstü Reklam Alanı

Büyükşehir Belediyesi Üreticiye Destek Böyle Olur Dedirtti

16.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Üreticinin Pazar sıkıntısı çekmediği bir ürünü, tüccar mantığı ve kamu gücünü kullanarak en ucuz fiyata satın alma garantisi vermek, bin bir emekle ürettiği mahsulü en ucuz fiyata satın almak üreticiye destek değildir. Üreticiye destek olmak nasıl olur öğretisini en iyi anlatan bir olayı, İzmir Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdi.Geçtiğimiz günlerde bazı yerel yöneticiler, üreticiye destek veriyoruz sloganı ile İzmir’in çeşitli ilçelerinde ürün diken şahıs üreticilerle ve tüccar mantığı ile pazarlıklar yaparak, yüksek oranda satın alma garantisi vererek ürün dikimi yaptırmış, ilçe halkına bedava dağıtacağını açıklamıştı. 

Üreticinin Pazar sıkıntısı çekmediği bir ürünü, tüccar mantığı ve kamu gücünü kullanarak en ucuz fiyata satın alma garantisi vermek, bin bir emekle ürettiği mahsulü en ucuz fiyata satın almak, üreticiye destek vermek değildir. Üreticiye destek olmak nasıl olur öğretisini en iyi anlatan bir olayı, İzmir Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ürünün hasat döneminde tarlada kalma riski nedeniyle Ödemiş’in Kaymakçı Mahallesi’ndeki üreticilerden  taze bakla almaya başladı. Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile alım sözleşmesi imzalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi ikişer kilo bakla paketlerini gıda yardım kolilerine ekliyor. Büyükşehir gıda paketleriyle birlikte günde 5 ton taze bakla dağıtıyor.

“İzmir Dayanışması”

Zor günlerin dayanışmayla aşılacağını vurgulayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bu zor günlerde Kaymakçılı bakla üreticilerimizin emeğinin tarlada kalmasını Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi aracılığıyla alım yaparak önleyen İzmir Büyükşehir Belediyemiz, sağlık dolu bu ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Hem üreticimizin hem de ihtiyaç sahibi vatandaşımızın derdine derman olan, yüzünü güldüren ve ‘BizVarız’ diyen Tunç Soyer başkanımıza, bu zor günlerde üreticimizin sesi olan İzmir Köy-Koop Başkanımız Sayın Neptün Soyer’e ve Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanımız Sayın Raşit Tatlı’ya teşekkür ediyoruz. İşte ‘İzmir Dayanışması’ budur” de di.

Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Raşit Tatlı da Kaymakçı baklasının besin değeri açısından da oldukça zengin bir ürün olduğuna dikkati çekerek, “Bu alım protokolü ile hem üreticimiz, hem de ihtiyaç sahibimiz sevindi. Hasat dönemi boyunca alımlar devam edecek. Faydaları saymakla bitmeyecek ürünümüzün değeri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in desteğiyle korunmuş oldu. Dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini İzmir sergiliyor. Yürekten teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için hazırlanırken Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in danışmanı ve Ödemiş Kriz Koordinatörü Tuncay Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş ve Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Raşit Tatlı da üreticilerin yanındaydı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Neden böyle olduk ve bunlara sebep olan nedir? Yoksa başkalarının etkisi altında mı kalıyoruz. Neden ki? Allah herkese akıl, fikir vermemiş mi, vermemiş biz boş kafalı...

Yedi kişilik GGKD yönetim kurulunu adeta yıldızlar topluluğuna dönüştüren Başkan ÖZUĞUR ARDA, Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyat bölümünden emekli hocası, Seydaş ...

Ramazan bayramı sonrası ilk Cuma günü tezgahlarını her koşulda açacaklarını, belediye başkan ve yardımcısının bu uzlaşmaz tavırlarından bir an önce vaz geçmesini istedi

Sayın Gaziemir Belediye Başkanımız hiçbir talebimizi gündeme almamış ve bize geri dönüş yapmamıştır. Bu süreçte işçiler ile imzaladığı sözleşmeyi takip ediyoruz ve tüm...

gerçekte komşu, senin derdini kendi derdi gibi gören, başın sıkıştığında ilk koşan, arkadaş, DOST tur.