Haber Üstü Reklam Alanı

Pazarda Yangın Var !

20.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Domatesin, Biberin, Patatesin fiyatı 5 tl olurken, Kuru Soğan 6, Limon 7 tl.’den satıldı. Çoğu pazarcı mallarının üzerlerine fiyatlarını yazmazken, yazanlarda yarım kilo fiyatını yazarak, müşterilerin tepkisini azaltmaya çalışarak mallarını satmaya çalıştı.24 Haziran Pazar günü yapılacak Meclis ve Başkanlık seçimleri öncesi, çarşı Pazar adeta yangın yerine döndü. 

Ekonomik kriz nedeniyle erkene alınan genel seçimler öncesinde, son pazar alışverişini yapmak için Pazaryerine giden Gaziemirli vatandaşlar, sebze ve meyvenin fiyatlarına isyan etti, bu gidişle tencerede aş değil taş kaynatacağız dedi.

Domatesin, Biberin, Patatesin fiyatı 5 tl olurken, Kuru Soğan 6, Limon 7 tl.’den satıldı. Çoğu pazarcı mallarının üzerlerine fiyatlarını yazmazken, yazanlarda yarım kilo fiyatını yazarak, müşterilerin tepkisini azaltmaya çalışarak mallarını satmaya çalıştı. Pazaryerinde fiyatlara tepki gösterenler bunlar iyi günlerimiz diyerek halkı, Pazar günü yapılacak seçimlerde doğru tercih yapmaları konusunda duyarlı olmaya çalıştı. Sadece bir oyluk canları var diyen Gaziemirliler, emekli maaşı olan 800 tl. ile ancak Pazar alışverişi yapılabileceğini söyledi. Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak istediklerini, fakat çocuklarımızın da bizim gibi, iki yakası bir araya gelmeden, daha çok büyük büyük sarayların yapıldığı bir Türkiye’de yaşamalarından korktuklarını belirttiler.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Amatörce başlayan ve hala amatör bir ruh ile yayın hayatına devam eden Gaziemir Net İnternet Gazetemizin, dil bilgisinden yoksun editörünün bir dünya cümle bozukluğuna...

Amacımız bugüne kadar gittiğimiz, kurduğumuz kardeşlik, sevgi, hoşgörü, barış,birlik gönül köprümüzü Şırnak iline temelini atmamız ayrı bir umut ve mutluluk oldu.

Dolar haftalardır hızlı yükselişini sürdürüyor. Gün içinde birden fazla rekor görüyor. Dolar 4.92'yi aştı. Saat 10:41'de 4.80 civarında olan dolar 11:04'te 4.92 oldu, ...

TÜİK verilerine göre Türkiye nüfusu 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 80 milyon 810 bin 525 kişiye ulaştı. Artış bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi.

Mevcut Başkan Süleyman Beyen’den başka aday çıkmadığı Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Kurultayına, Gaziemirli esnaflar çok fazla ilgi göstermedi