Haber Üstü Reklam Alanı

Son Kararı Mahkeme Verdi

20.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

dokuz kişilik yönetim kurulunun sekizinin aldığı karara rağmen başkanlık sıfatını düşürdükleri İsmail Kar’ın bu kararı tanımayarak, dernek karar defterine el koyduğu, usulsüz genel kurul yaparak kararalar aldığını belirten 1 Asliye Hukuk Mahkemesi,İzmir Pomaklar Derneğinde son kararı İzmir 1. Asliye Hukuk Mahkemesi verdi, 17 Mart 2016’da İsmail Kar başkanlığında sokak ortasında yapılan genel kurulu ve alınan kararları yok saydı. Davacı İzmir Pomaklar  Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Gürbüz Öngören ve Kamuran Gacaner, İzpod üyeleri Ercan Çokbankır ve Ahmet Yanç’ın  taleplerini haklı buldu. 

İzmir Pomaklar Derneğinde yılan hikayesine dönen İsmail Kar’mı Başkan, Gürbüz Öngören’mi Başkan karmaşası, İzmir 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin yazdığı gerekçeli karar ile son buldu. 13 Aralık 2017 tarihinde 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin yazdığı gerekçeli karara göre,  dokuz kişilik yönetim kurulunun sekizinin aldığı karara rağmen başkanlık sıfatını düşürdükleri İsmail Kar’ın bu kararı tanımayarak, dernek karar defterine el koyduğu, usulsüz genel kurul yaparak kararalar aldığını belirten 1 Asliye Hukuk Mahkemesi, 17/04/2016 tarihinde sokak ortasında yapılan genel kurula davet etme şekline, dernek tüzüğüne aykırı şekilde yapıldığı gerekçesiyle alınan tüm kararların iptal edilmesine karar verdi. 

Bugüne kadar yapılan tüm mahkeme masraflarının ve Avukatlık ücretlerinin, davalı tarafından ödenmesine karar veren mahkeme, genel kurulun yönetim kurulu tarafından belirlenen bir tarihte, doksan bir kişilik üye hazrun cetveline göre yapılmasına karar verdi. 

Yönetim kurulu kararıyla başkanlığına son verilen, Pomaklar Federasyonu tarafın üyelikten ihraç edilen İsmail Kar’ın, Cuma günü yapılacak yönetim kurulu toplantısına davet edileceği, mahkemenin kararına uyarak gerekeli belgeleri teslim etmesi istenecek. İzmir Pomaklar Derneğinin mahkemenin yayınladığı gerekçeli karar sonrası bir ay içersinde genel kurula gideceği ve yeni yönetim kurulu ve başkanı belirleyeceği belirtildi. 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Mevcut Başkan Süleyman Beyen’den başka aday çıkmadığı Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Kurultayına, Gaziemirli esnaflar çok fazla ilgi göstermedi

Mahalle muhtarı Sabriye Karakaya bizimle iletişime geçerek bu mahalle sakinlerinin ihtiyaçlı olduğunu, bizden destek olmamızı rica etti.

Gaziemir Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle memur personelin sosyal denge tazminatlarına yüzde 22 oranında zam yapıldı. Başkan Şeno...

Gaziemir’de hiç kimse aç kalmaz, her kez yiyecek bir topan ekmek bulur sözü ile tarihte yerini almaya devam diyor.

Kurulduğumuz 2009 yılından bugüne kadar TÜRKİYE’nin her toprağında yaşayan kişilerle kurduğumuz sevgi, dostluk, kardeşlik, barış ve hoşgörü gönül köprümüzde yürümeye d...