Haber Üstü Reklam Alanı

Son Kararı Mahkeme Verdi

20.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

dokuz kişilik yönetim kurulunun sekizinin aldığı karara rağmen başkanlık sıfatını düşürdükleri İsmail Kar’ın bu kararı tanımayarak, dernek karar defterine el koyduğu, usulsüz genel kurul yaparak kararalar aldığını belirten 1 Asliye Hukuk Mahkemesi,İzmir Pomaklar Derneğinde son kararı İzmir 1. Asliye Hukuk Mahkemesi verdi, 17 Mart 2016’da İsmail Kar başkanlığında sokak ortasında yapılan genel kurulu ve alınan kararları yok saydı. Davacı İzmir Pomaklar  Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Gürbüz Öngören ve Kamuran Gacaner, İzpod üyeleri Ercan Çokbankır ve Ahmet Yanç’ın  taleplerini haklı buldu. 

İzmir Pomaklar Derneğinde yılan hikayesine dönen İsmail Kar’mı Başkan, Gürbüz Öngören’mi Başkan karmaşası, İzmir 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin yazdığı gerekçeli karar ile son buldu. 13 Aralık 2017 tarihinde 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin yazdığı gerekçeli karara göre,  dokuz kişilik yönetim kurulunun sekizinin aldığı karara rağmen başkanlık sıfatını düşürdükleri İsmail Kar’ın bu kararı tanımayarak, dernek karar defterine el koyduğu, usulsüz genel kurul yaparak kararalar aldığını belirten 1 Asliye Hukuk Mahkemesi, 17/04/2016 tarihinde sokak ortasında yapılan genel kurula davet etme şekline, dernek tüzüğüne aykırı şekilde yapıldığı gerekçesiyle alınan tüm kararların iptal edilmesine karar verdi. 

Bugüne kadar yapılan tüm mahkeme masraflarının ve Avukatlık ücretlerinin, davalı tarafından ödenmesine karar veren mahkeme, genel kurulun yönetim kurulu tarafından belirlenen bir tarihte, doksan bir kişilik üye hazrun cetveline göre yapılmasına karar verdi. 

Yönetim kurulu kararıyla başkanlığına son verilen, Pomaklar Federasyonu tarafın üyelikten ihraç edilen İsmail Kar’ın, Cuma günü yapılacak yönetim kurulu toplantısına davet edileceği, mahkemenin kararına uyarak gerekeli belgeleri teslim etmesi istenecek. İzmir Pomaklar Derneğinin mahkemenin yayınladığı gerekçeli karar sonrası bir ay içersinde genel kurula gideceği ve yeni yönetim kurulu ve başkanı belirleyeceği belirtildi. 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Amatörce başlayan ve hala amatör bir ruh ile yayın hayatına devam eden Gaziemir Net İnternet Gazetemizin, dil bilgisinden yoksun editörünün bir dünya cümle bozukluğuna...

Amacımız bugüne kadar gittiğimiz, kurduğumuz kardeşlik, sevgi, hoşgörü, barış,birlik gönül köprümüzü Şırnak iline temelini atmamız ayrı bir umut ve mutluluk oldu.

Domatesin, Biberin, Patatesin fiyatı 5 tl olurken, Kuru Soğan 6, Limon 7 tl.’den satıldı. Çoğu pazarcı mallarının üzerlerine fiyatlarını yazmazken, yazanlarda yarım ki...

Dolar haftalardır hızlı yükselişini sürdürüyor. Gün içinde birden fazla rekor görüyor. Dolar 4.92'yi aştı. Saat 10:41'de 4.80 civarında olan dolar 11:04'te 4.92 oldu, ...

TÜİK verilerine göre Türkiye nüfusu 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 80 milyon 810 bin 525 kişiye ulaştı. Artış bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi.