Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'den Doğdu Sektöründe Lider Oldu

9.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir’de bir çok aile, var olan topraklarını müteahhitlere vererek yok ederken, Kurtmen ailesi birlik beraberlik ve dayanışma ile sektöründe büyüyüp marka olurken, Alparslan Kurtmen ve Güralp Vinç’te Gaziemir’in gururu olmaya devam ediyor.1980’li yılların sonu, 1990’lı yılların başı; Baş döndürücü bir değişim sürecine girip, bugün artık değişimini tamamlama aşamasına gelen Gaziemir tarihinde, bir çok kişi arazilerini satıp, eline geçen paraları dahi değerlendiremezken, biri var ki sahip olduğu 5 yaşındaki otomobilini satıp bir iş kurma çabası içine giriyor.

Başta ailesine, yakın çevresine, ilçesine ve ülkesine yeni değerler katmak için yola çıkıp, üretim sektöründe istihdam yaratarak, 25 yılda 7 kişinin çalıştığı 200 m2’lik bir işyerinden, bugün 275 kişinin çalıştığı ve 15.000 m2 kapalı alanı  ve 15.000m2 ‘de açık alanı olan bir seviyeye ulaşıyor.

Bu büyük başarı hikayesinin sahibi olan Alparslan Kurtmen, disiplinli ve özverili çalışması ile işini her geçen gün büyütüp geliştirerek bugün kendi sektöründe sadece İzmir’in değil Türkiye’nin ilkleri arasına giriyor.

1991 yılında Kısık sanayi sitesi içerisinde küçük bir işyerinde iki arkadaşın kurduğu ortaklıktan doğan ‘GÜRALP’ Vinç markasıyla yola çıkan Alparslan Kurtmen, nereden geldiğini unutmadan, vinç sanayi teknolojisinin her türlü yeniliğini işyerinde uygulayarak, Avrupa standartlarında çalışma koşulları ile 30.000 m2 alana yayılanTorbalı’daki işyerinde üretimine devam ederken, ülkesine yararlı bir iş yapmanın gururunu yaşıyor.

Yükünüzü hafife alıyoruz, işimizi değil sloganını destur edinen şirket yapısı ile, bu güne kadar ülke içinde 81 ilde var olan  Güralp Vinç 56 ülkeye Vinç ihraç eden, İstanbul, Ankara, Bursa ve Konya’da bölge müdürlükleri açan, bunun yanında yurt dışında Danimarka, Güney Afrika ve İran’da bayilikler veren Güralp Vinç, yerel ve global rakiplerine nazaran yenilikçi yönetim anlayışı ile ürünlerinde sunduğu yüksek kalite ve güvenlik standartları sayesinde, vinç sektöründe bir marka haline gelmeyi başarmış.

Alparslan Kurtmen, sürekli geleceğe yatırım yapan dünya görüşü ile Meslek Liselerinde eğitimin daha sağlıklı yapılabilmesi için taşın altına eline sokmayı ihmal etmiyor. Özellikle mesleki anlamda yetişmiş eleman bulma konusunda büyük sıkıntılar çeken firmaların, mutlaka Meslek liselerine sahip çıkmaları gerektiğini belirtiyor.

Aynı zamanda Gaziemir’in ilk belediye başkanı Abdullah Arda’nın torunu olan Alparslan Kurtmen, işyerinin yönetim şemasını yakın çevresinden kurarak aile bağlarını geliştirmeye devam ediyor. Abisi Mehmet Emin Kurtmen Güralp’te  Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirirken, çocukluk yıllarını beraber geçirdiği Yücel Kılıç’ı  da Satın alma ve İdari Grup ‘tan  sorumlu şirket yönetim kurulu üyesi yaparak yönetim şemasını oluşturmuştur.

Gaziemir’de bir çok aile, var olan topraklarını müteahhitlere vererek yok ederken, Kurtmen ailesi birlik beraberlik ve dayanışma ile sektöründe büyüyüp marka olurken, Alparslan Kurtmen ve Güralp Vinç’te Gaziemir’in gururu olmaya devam ediyor.

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Esnaf Odası esnafın sorunlarını çözümü anlamında bir adım atmak yerine, kesenin ağzını açarak milyonlar harcayarak borç batağındaki esnafın Ahilik haftasını k...

İZMİR Körfezi'nde yolcu ve arabalı vapur hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZDENİZ şirketinde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmalık sonucu başlayan...

Fen Bilimleri Dersanesi’de öğrenci velileri ile bir araya gelerek iftarlarını açtılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu sabah katıldığı bir televizyon programında kıdem tazminatı ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Gaziemir siyasetinin çok yakından tanıdığı Ramazan Kaya, 2011 yılında başladığı ticari hayatını bir başka boyuta taşıdı.