Haber Üstü Reklam Alanı

Ege Üniversitesinden Gaziemir'e Bir Yatırım Daha

11.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP’nin iktidar olmasıyla başlayan Eğitim ve Sağlıkta özel hastane ve özel okullar zincirlerine bir yeni halka daha Gaziemir’de eklendi.AKP’nin iktidar olmasıyla başlayan Eğitim ve Sağlıkta özel hastane ve özel okullar zincirlerine bir yeni halka da, Gaziemir’de eklendi. 

VİDEO Halil İbrahim Şenol'un Konuşması

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları, Gaziemir’de çok ortaklı şirketler grubu ile birlikte, Gaziemir’de 2017- 2018 eğitim sezonunda hizmete sokmaya hazırladığı özel okullun tanıtımını, Svalin otelde gerçekleştirdi. 

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Gaziemir Kampüsü lansman toplantısında ilk konuşan, Gaziemir Okul kurucu temsilcisi Ali Sütçü, yeni okulumuzda yeni nesilin eğitimine başlayacaklarını söyledi. Ülkenin zaman makinası içersine girdiğini, geçmişten alacakları dersle geleceğimizin temelinin atılacağını söyledi. 

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Genel CEO’su Faruk Tatar, iki yıl öncesine kadar Türkiye’de her yüz öğrencinin sadece ikisinin özel okullara gidebildiğini, bugün gelinen noktada çok daha fazla öğrencinin özel okullara gidebildiğini, bunu kim yaptı, neden yaptı cevabını sizlere bırakıyorum dedi. Bugün İzmir’de hizmet veren özel okulların bir çoğunun İstanbul ve Ankara markası olduğunu, oysa Ege Üniversitesinin İzmir’de doğan ve tüm ülkeye yayan bölgenin tek marka okulu olduğunu belirtti. Vakıf okulları olarak amaçlarının Ege Üniversitesi öğrenci sayısı kadar bünyelerinde öğrenci barındırmak olduğunu söyledi. 

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Gaziemir Kampüsü tanıtım toplantısına katılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, böyle bir yatırımın Gaziemir’e yapılmasında onur ve kıvanç duyduğunu söyledi. İzmir’in en modern ilçesinin Gaziemir olduğunu söyleyen Şenol, modern gelişmesiyle, yüzde altmış beşinin ormanla kaplı olması nedeniyle Türkiye’nin en temiz havasının olduğu ilçelerin başında geldiği belirtti. İlçenin tanıtımında bir sıkıntısı olduğunu, kendilerinde Gaziemir’i pek fazla tanıtmak istemediklerini söyledi. İlçe nüfusunun eğitimli, modern insanların yaşadığı bir ilçe olmasında fayda gördüklerini belirtti. Gaziemir’de hiç kimsenin sosyal hayatına karışmadığını, ilçede suç oranın ortalamaların çok gerisinde kaldığını, kendisi hariç tüm ilçe halkının yüzünün güldüğünü belirtti. Gaziemir Belediye bütçesinden en büyük payın mecbur olmamasına rağmen eğitim ve sağlığa harcadığını belirten Şenol, hayata geçirdiği sosyal projelerinin tüm ülkeye örnek olduğunu, bu sosyal projelerinin reklam yapılmasını hiçbir zaman yapmak istemediklerini, basına beni yazsınlar diye para yedirmediklerini, üstüne basa basa söyledi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Zafer Gök

11.05.2017 - 22:49
Bu ticari konsersiyumun içersinde gaziemir belediye personeli, meclis üyesi var mıdır? belediye bu ticari kuruluşa ne gibi imtiyazlar sağlamıştır? parayı verenin düdüğü çalacağı bu okulun ilçeye ne gibi katkıları olacaktır? gaziemir belediyesi ile daha önce spor tesisi özelleşmesinden nemalananların ne gibi hikmetleri vardır? neden gaziemir'de anteplililere, allah yürü yaaaaaa kulum demektedir?

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Mevcut Başkan Süleyman Beyen’den başka aday çıkmadığı Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Kurultayına, Gaziemirli esnaflar çok fazla ilgi göstermedi

Mahalle muhtarı Sabriye Karakaya bizimle iletişime geçerek bu mahalle sakinlerinin ihtiyaçlı olduğunu, bizden destek olmamızı rica etti.

Gaziemir Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle memur personelin sosyal denge tazminatlarına yüzde 22 oranında zam yapıldı. Başkan Şeno...

dokuz kişilik yönetim kurulunun sekizinin aldığı karara rağmen başkanlık sıfatını düşürdükleri İsmail Kar’ın bu kararı tanımayarak, dernek karar defterine el koyduğu, ...

Gaziemir’de hiç kimse aç kalmaz, her kez yiyecek bir topan ekmek bulur sözü ile tarihte yerini almaya devam diyor.