Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'in Uzun Adamı Hakan Çakır

3.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırIsparta nın Yalvaç ilçesinden Gaziemire çok yıllar önce yerleşen Ayhan ve Sibel CAKIR Çiftinin 05.01.2001 yılında ulaştırma mahallesinde nur topu gibi bir erkek çocukları dünyaya gelir.

Adını Hakan koyarlar.

Yahya Kemal Beyatlı ilk öğretim okulundan sekiz yıllık eğitim öğrenim sonucunda mezun olur.

Her erkek çocuğu gibi önce oda futbola merak sardı sokakta önüne gelen taşlara sonrada futbol topuna tekme vurmaya başladı. Dönemin beden eğitimi öğretmeni Hâle BÜYÜKKALE hocasının ısrarı ve tavsiyeleriyle basketbola yönlendirildi hocasının gözetimi ve denetiminde özel spor okulunda dersler alarak yeteneklerini geliştirmeye ve hocasının her türlü desteğini almaya başladı. Zaman içerisinde Gemir Bld Basketbol takımında Hüseyin ÇELIK hocanın denetiminde alt yapıda dört yıl oynadı ve ilk lisansı burada cıktı. 

Basketbol camiasının temsilcilerin dikkatini çeken HAKAN ÇAKIR Altay basketbol takımına ilk transferini gerçekleştirdi. Amatör olarak oynadığı her maç onu öne çıkarıyor başarılara imza atıyor kaçınılmaz bir gerçekle karşılaşıyor transfer teklifleri alıyordu. Bu kez rotasını Karşıyakaya çevirmiş yeşil kırmızılı formayı giydiğinde dünyalar onun olmuştu o artık sahilin çocuğuydu.

O yıllar hem okuyor hem basketbol oynuyordu.Cigli AtaSanayii Doğa Kolleji yüzde yüz basketbol bursuyla dört yıl okuma imkanı sundu Hakan a.

Sekiz defa liseler arası dünya şampiyonasında milli formayı giydi ve takım halinde dünya 3.şu oldular.

Milli takım kontenjanından Eskişehir Teknik üniversitesi beden eğt bölümüne kaydı yapıldı. 

Ilk profesyonelliğe 2014 yılında küçük erkekler il birinciliği maçları daha sonra Türkiye şampiyonası maçlarıyla devam etti.

KSK Alt yapısıda 6 yıl A takım kadrosunda yer almak için mücadelesini sürdürdü kendisini geliştirdi fizik kondisyon ve mantalite olarak ıyi durumdaydı. 

2020 yılı ocak ayında KSK den Türkiye basketbol gençler ligi takımlarından MersinT.A.C takımına transfer oldu.Artik yavaş yavaş hedefe doğru ilerliyordu bu lig basketbolda ıkinci ligin bir alt seviyesiydi.Zaman hızla akıp gitsede Hakan'ın hedefinde hep başarmak vardı. Özel antremanlar yaparım boş zamanlarımda bireysel idmanlar yapıyorum başarıya acım başarmak istiyorum.

Çevremde sporla basketbolla ilgilenen uğraşanlar tanır beni mutavazi bir insanımdır. 

Çok büyük bir hedef koymak yerine küçük hedeflere ulaşarak büyük hedefleri yakalamak isterim.

Ailem her türlü desteği veriyor ve sağlıyor onlarda benimle beraber basketbolu öğreniyorlar.

Gençlere bende onlar gibi bir genç olarak mutlaka spor yapmalarını becerileri doğrultusunda uğraş vermelerini en önemlisi boşa vakit gecirmemelerini diliyorum.

Her insan kendisini keşfetsin isterim.

Türk basketbolunun daha çok oyuncu yetiştirerek alt yapılara önem vererek yerli oyunculara takım içerisinde daha çok sayıda şans vererek çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. 

EURO LEAGUE en büyük hayalim.EMBIYE yı takip ediyorum en çok ANTHONY DAVIS i beğeniyorum kendime rol model alıyorum.

Mütevazı bir insan çevresinin ona ilgi duymasının kendisini olgunlastirdigini soyleyebilen egolara takılı kalmayan gelecek vaad eden bir delikanlı. 

Boş zamanlarında Gaziemirde babasının balıkçı tezgahına geçebilen sardalye hamsi palamut taze canlı balık diye bağıran formasını çıkarıp balıkçı önlüğünü giyen delikanlı HAYALLER GERCEKLESTIRMEK ICIN VARDIR yolunda şansında bahtinda açık olsun.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı