Haber Üstü Reklam Alanı

Ben Daha Kötüyüm

21.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırTürkiye kamuoyu aylardır, Covit 19, Corona Virüsü, salgın hastalık, sokağa çıkma yasağı, maske krizi gibi gündemlerle uğraşırken, Gaziemir yerel siyasetinin gündemi hiç değişmedi. Gaziemir Belediyesi odaklı yeni dönemin gündemi, sürekli kavga oldu. 

1 Nisan 2019’ a kadar İzmir’in en sakin ilçeleri arasında yer alan Gaziemir’in adı,  artık işçi, memur, esnaf, siyaset  kavgaları, tartışmaları ve eylemleri ile anılır oldu. Öğle ki, 1 Mayıs İşçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma gününde DİSK, İzmir’de sadece Abdullah Arda Meydanına çıkmak için korsan eylem koyuyor. Bizler daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi, Gaziemir Arda meydanı, Taksim ile Gündoğdu meydanlarıyla yarışıyor diye boşuna söylemedik. Daha önce Redaktörlüğümü yapanlar bu öngörümü görmüş ve anlamış olmalıydı. 

1 Nisan şakası gibi  2019’da başlayan Gaziemir’deki yeni dönemin başlığı, ben daha kötüyüm oldu.  Bu dönemin en kötüsü ben olacağım diyen bir başkan yardımcısına, ben diğer hanımefendiden 10 kat daha kötüyüm diyen bir başka hanımefendi dönemine geçişinden başka ne beklenilebilir ki. Üzerine bir de  ego.  kibir ve arkadaşlarını satan birde hain mektup ekledin mi, bu güne kadar sessiz, sakin ve bolca dedikodu yapılan A.Arda meydanın neden Taksim ve Gündoğdu meydanlarıyla yarıştığı formülünü bulabilirsiniz. 

Bu kadar yanlış, hata ve kötülüğün şiar olduğu bir ortama ortak olmayan, siyasi ideolojisinden ödün vermeyen dört beş siyasetçinin içeriden, tecrübeli bir çok sorumlu siyasinin dışarıdan yaptıkları uyarı ve eleştiriler, bu güne kadar kulak arkası yapıldı. Siyasi ideolojisi olmayan insanlar, iktidara gelen kişilerin peşi sıra koşmayı meslek edinmiş, eşini, kızını, oğlunu veya bir akrabasını işe sokmak, işine son verilmesini engellemek amacıyla biat edenler. ve askerlik süreleri hiç bitmeyecek cuntacı askerler, siyasi ideolojisi uğruna kırk yıl boyunca cunta rejimine karşı bedel ödeyenleri hiçbir zaman anlayamaz.  Bu askerliği hiç bitmeyecek askerler ve onun gibiler, hayatın sosyal medyadan ibaret olduğunu zannederek, emeklilik hayatlarını sarhoş bir şekilde yaşar ve ölürler …

Yüz yıldır sessiz sakin bir şekilde, köy, belde ve ilçe olma serüvenlerini yaşayan, yüzde altmışı ormanla kaplı ilçemizi bu kadar kargaşanın içene atan nedenlerin başında çift başlılık ve çifte vatandaşlık geliyor. Hayali Hollanda veya Almanya olanların gerçeği Gaziemir’de hayallerinde bile göremeyeceği bir yer olunca, görmemişin oğlu olmuş  hikayesini haklı çıkartırcasına son eylemi gerçekleştirmeye devam ediyor. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı