Haber Üstü Reklam Alanı

MESAFELER BAHANE OLMAMALI HATIRLAMAYA

28.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırMESAFELER BAHANE OLMAMALI HATIRLAMAYA 

İnsan hayatı son demine kadar mücadeledir. Bu mücadele sonucunda, birçok duyguyu tadıyor. Dert, keder, üzüntü, mutluluk, neşe sizin de aklınıza gelenler vardır. Bu duyguları tadarken çoğu zaman belki içimiz kan ağlamış, kimi zaman da mutluluktan yerimiz de duramayıp havalara uçtuğumuz oluyor. Bazen de hiç beklemediğin zaman da hiç beklemediğin insanlar sana hal hatır sorabilir. İşte bu duygu insanı çok mutlu ediyordur, eder değil mi? 

İnsan doğar büyür ve sonuç olarak ta göçer gider. Bu süre içerisinde birçok kişiler ile tanışılır, bir sürü arkadaşlık ve dostluk kazanılır. Bu tanışmalar komşuluklarla, iş ortamında, belki de hiç farkında olmadan birden de olabilir. Zaman geçer insanlar birbirini tanımaya başlarlar. Tanıma süresi içersin de kimileri ile anlaşıp, kimilerinle de anlaşamaya biliyor insan, değil mi?

 Bu çok normal bir durum ve anlaşamadıkları ile yollarını ayırabiliyor. Anlaştıklarımız ile de arkadaşlıklar dostluklar devam ediyor. Devam edenlerle de mesafeler yakın yakın değildir. Bir kısmı ile ayı yerler de bazılarınla ayrı ayrı, hatta bir kısmı ile de ilçe, iller de olabiliriz. Aynı yerde veya uzakta olmak, işten ötürü görüşmemek, konuşmamak için bir sebep olabilir mi? Bence olamaz ve olmamalıdır. Hatır bilmek hatır sormak, karşı taraf için ne kadar kıymetlidir ve ne kadar mutluluk vericidir. İnsan karşısındakinin mutlu olduğunu görünce, kendisi de mutlu olur, olur değil mi?

 Hatır bilmek, hatır sormak ne güzel bir duygudur. TDK (Türk Dil Kurumu) sözlüğüne bakınca: 1.Düşünme, akılda tutma, hafıza, zihin, yad. 2.Gönül, kalp. 3.Birine karşı duyulan saygı, sevgi. 4.Durum, keyif, hal. Diye dört şekilde sıralamış. Şimdi hepimiz kendi kendimizi sorgulayalım. Hal, hatır sorup gönül alıyor muyuz? Diye. illaki soranımız vardır, ne güzel değil mi? 

Düşündünüz mü? Tabi ki insanın hatırlanması, akılda kalması kendisi ile alakalı bir durum. Hani derler yaa, insan ne ekerse onu biçer. Ama yine de insanın kalbinin bir köşesinde duran ve uzun zamandır aramadığı veya arayamadığı, acaba şimdi ne yapıyor, nasıldır dediği kişi, kişiler vardır. Bu zaman da bu çağda isterse hem sesini hem de isterse dijital ortamda kendisini görebilir, yeter ki isteyelim. Şimdi aklınıza gelen yok mu? 

Vardır diye düşünüyorum. İşte o zaman hepimize bir fırsat, bu fırsatı istersek değerlendirebiliriz, belki de bir çoğumuz bunu yapmıştır. Bu zor günde, bu zor zaman da aklına gelip te aramadığın, arayamadığın kişi ve kişileri arayıp, hal ahtır sorup, belki de hiç beklemediği anda kişi ve kişileri mutlu etmek istemez misiniz?

Göreceksiniz o mutlu olunca, bizler de mutlu olacağız. Mutluluk zor günler de herkese nasip olan bir duygu olmasa gerek. Hep beraber mutlu olalım, hep beraber mutlu edelim. 

Son olarak ta; Hatırlanmak gül bahçesinde ki bir gonca kadar güzelse, hatırlanmamak ta çalılıklarda yetişen diken kadar acıdır. Aynı durumlar herkes için geçerlidir unutmayalım. Saygı, sevgi ve sağlıcakla kalın. Unutulmamak, her zaman hatırlanmak dileklerimle. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı