Haber Üstü Reklam Alanı

Sevginin Bahanesi Olmaz

15.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırSevginin yeri yurdu olmaz, sevginin bahanesi olmaz, kendini bulduğun her kusurunla kabul edildiğin yürek, senin evindir, senin yurdundur. Dün 14 Şubat sevgililer günüydü ve güzelde bir gündü. Bir çoğumuz alışverişler yaptık, herkes kendi bütçesine göre sevdiğini mutlu etmeye çalıştı sevgililer günü için. Bugünden hiç haberi olmayanlarda vardır tabi ki. Herkes günü kendine ve bütçesine göre kutlamış veya kutlamamış olabilir. Gün olarak ta hareketliydi, yollar kalabalıktı ve gün bitti. Yani sevginin ispatı şimdi, aldığımız hediyenin, sürprizin, akşam yemeğinin pahalı olmasıyla doğru orantılımı? Yapılan şeyin büyüklüğü, sevginin de büyüklüğünü mü gösteriyor. Böyle olunca sanki bununla doğru orantılıymış gibi bir algı da oluşmuyor mu? Bir kişinin karşısındakine sunabileceği en değerli hediye sevgisidir, saygısıdır, sadakati ve samimiyetidir. Değil midir yoksa? Dün için sevgililer gününü kutlayanların günü de kutlu olsun. Tabi ki birçoğumuz da vardır ki, sadece bugüne mahsus değil de her gün onlar için sevgililer günüymüş gibi davranırlar, haksızlık yapmak istemiyorum. 

Bugün 15 Şubat sevgililer günü bitti normal birgün. Dün düşündüklerimizi, dün yaptıklarımızı bugün ne bileyim yarın yapamaz mıyız şimdi. Ya da yaparsak sevdiğimiz kabul görmez mi acaba. Yani dün yaptıklarımızı başka bir gün yapınca olmaz mı? Neden acaba o gün çok önemliymiş gibi alışveriş yapacaklar ve alışveriş yapılacak dükkanlarda da harıl harıl bir çalışma ve diğer günlere göre farklı koşuşturmaca var. Elbette ki her dükkan, mekan sahipleri de kendilerini gelecek müşterilerine göre hazırlıyorlar. O günden kendi payına düşecek nimeti kazanmak için uğraşıyor. Hayat bir mücadele koşuşturmalar da eksik olmaz. Peki insan eşine, sevdiğine bir hediye almak için 14 Şubat gününü beklemeye gerek var mı? Aslında ben bunu merak ediyorum. Sevmenin sevilmenin zamanı mı olur? Bunun içinde özel bir gün olur mu hiç?

    Sevgi insan yüreğinden gelen, karşı tarafa aktarılan bir yansımadır. Sevgi bir hazinedir, sevgi insanda mutluluklar doğurur ve sevginin günü olmaz. Sevgiyi içimizden geldiği gibi yaşamalıyız, ama yeter ki her şey içten samimi ve saygı çerçevesinde olsun. Sevginin karşılığı saygıdır ve bunun da bir günü bağlayıp tuzaklara düşmeyelim, her günümüzü deyayalım. 

Bu vesile ile affınıza sığınarak kendime ait bir şiirimi de sizlerle paylaşmak isterim:

Hayat zor olmuş bilene

Yürek yok ki insan gibi 

Sevmeye

Kıymet vermezsin sevdiğine

Abee kardeşim 

Sevgililer günü senin neyine

 

Bugünün işini yarına 

Bırakırsın

SEVGİ saygı bilmez ters 

Davranırsın

Dünya etrafında döner 

Sanırsın

Sonunda döner döner sevdiğine 

Bakarsın

Abee kardeşim 

Sevgililer günü senin neyine

 

Sensiz yapamam

Sen yokken ölürüm

Dersin

Yaptığında geri

Kalmaz

Sevdiğini üzersin

İş işten geçer pişmanım

Dersin

Abee kardeşim 

Sevgililer günü senin neyine

 

İnsan olsan da kıymet 

Bilsen

Kıymet bilene sevgini versen

Sevdiğin yanında oldukça

Her günün sevgililer günü olduğunu

Görsen

Abee kardeşim

Neden kısıtlarsın kendini

Sadece bugüne

 

Sen sevmeyi bildikçe

Yürekten seveni baş tacı

Ettikçe

Bir gün bu hayatın biteceğini

Düşündükçe

Madem ki

Yüzü güzele kırk günde doyulursa

Gönlü güzele kırk yılda

Doyulmuyorsa

Abee kardeşim

Neden kısıtlarsın kendini

Sadece bugüne

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı