Haber Üstü Reklam Alanı

Hayat Sevince Güzel

11.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırSevgi, insanın içini ısıtan sıcacık bir duygudur. Sevgi insan olmanın temel gerekliliklerinden biridir. Yaşamak için nasıl yemek, su, nefes gerekli ise sevgi de bir o kadar gereklidir. 

Sevgi olmadan yaşamanın da hiçbir anlamı olmaz. Sevgi hiçbir bedeli olmayan bir hazinedir. İnsan ne istiyorsa gerçekten ve içten olmalıdır. İnsan kendi için ne istiyorsa, başkası için de onu istemeli. Bunun da her halde başı sevgi den geçiyor.

Bazen birçok insan, o güzel yüreklerini bir araya getirerek, kilometrelerce ötelere sevgilerini götürebiliyorlar. Kendi yüreklerinin sıcaklarını, büyük fedakarlıklarla ihtiyacı olanlarla paylaşıyorlar. Menfaat için mi? Hayır, insanı ve insanlığı sevdikleri için. Yanlış hatırlamıyorsam eğer 1970 yıllar şarkısı her halde sözleri bile sevgiyi ne güzel anlatıyor. Hayat sevince güzel Sevince tatlı günler Bir kuşu kelebeği Bir taşı sevin yeter Sevince kalbimizde Ümitler çiçeklenir Kötülükler kaybolur Karanlığa gizlenir, Çok sevmeli herkesi Sevgi ömrün neşesi Dünyada en güzel şey Kalpte insan sevgisi diyor şarkıda. Bugün varsak yarın yokuz. Bir daha bakacağımız yüzü, sevgiden mahrum bırakmayalım. 

Bazen insanlar bir şekilde karşı karşıya geliyorlar. Bu bir yarış içersin de iken, bu bir işe girerken olabilir veya başka bir sebepten olabilir. Hatasız kul olmaz, o insanın o hatasından faydalanmak karaktersiz, basiretsiz insanların işi. Bırakıp onu hak edenin kazanmasını bekleyelim. 

Sevelim sevilelim. Daha güzel bir yaşam istiyorsak, bana göre bu birbirimizi sevmekten, sevgiden geçiyor. Birbirimizi kırarak üzerek bir yere varılmayacağını, aynı şey başımıza gelince mi anlayacağız bilemiyorum. Dünya da hiçbir şey sevgiden, sevmekten ve saygıdan değerli değildir, diye düşünüyorum. 

ÇÜNKÜ HAYAT SEVİNCE GÜZEL.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı