Haber Üstü Reklam Alanı

Siyaseti Bu Şekilde Yapan Varmı

7.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırBugün siyaset yazmaya çalışacağım. Pek bildiğim ya da gözlemlediğim zaman, kendi adıma bana göre bir şey değil diye düşünüyorum. Siyaset neden yapılır? İnsan siyasetin içine neden girmek ister? Ben gerçek manada soruyorum ama. Bana göre kendine güvenip eksik gördüğü ya da diğerlerinin yapamadığı ve beceremediği işleri daha iyi yapıp eksikleri gidermek için aday olur. Bilgi becerisini ihtiyacı olanlar, bulunduğu yerde hizmet gitmesi gereken yerlere hizmet götürüp, hizmet ettiği yerdeki halka daha rahat ettirici hizmetler sunmak için uğraşır. Halkın çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutar ve hizmetlerini ona göre yapar. Kısaca açıklaması bana göre bu gibi diye düşünüyorum. Aslında yazmaya kalkarsam daha uzar da kısaca bu olduğunu düşünüyorum.

Ama şimdi düşünelim bakalım, siyaseti bu şekilde yapan var mı? Birden kestirip atmayalım mutlaka vardır. Türkiye de bu şekilde yapanlar var ve oluyor da ama sayalım bakalım bir elin parmakları tamamlanıyor mu? Siyaseti düzgün yapanları, siyaseti de kendi çıkarları için kullananlar düzgün yapanlara ya çamur atarlar ya da yoluna taş koyarlar. Neden, bana göre kendi eksikleri ortaya çıkacağı için. Bakıyorsun siyaset yapanlar doğruyu yanlışı bilmiyor mu? Elbette biliyor ama işte kendi çıkarları yokmuuu, o yüzden doğruyu yapmak çoğu zaman işlerine gelmiyor. Bakıyorsun arkadaşı arkadaşa, kardeşi kardeşe, belki de baba yı oğula düşürüyor. Aslında yapılması gereken belli ama, yapılmıyor.

Bizler birde kendimizi düşünelim. Siyasetçilerin ekmeğine yağ sürüyoruz. Arkadaş takım tutar gibi parti tutulur mu yaa. Halkına faydalı olacağına inandığın, işini doğru yapacağına inandığın insana neden oy atmazsın ki. Eeee tabiii bizde nemalancaz ya. Oy attık ya ya bir işimizi yaptıracaz, ya da ne bileyim bir yakınımızı işe sokturacağız. Koş babam koş o kişinin peşine, işini yapacak ya, ondan iyisi yok. Ama birde işini yapmaz ise aman Allah ım ondan kötüsü yok. Yani söylediği ağzından çıkan sözleri yazmaya gerek var mı? Bilmem. Yazmaya kalksam yazmakla bitmez ama, her işin sonu bize dokunuyor keşke bunu bilebilsek. Bizler yaş itibarı ile yapacağımızı yaptık. Peki bizden sonra gelen nesiller, bunlar çocuklarımız, torunlarımız vs. Onlar ne olacak peki, düşünüyor muyuz bilmiyorum. Bu işin osu, busu yok, iyi şeyler olsun ama bunu hep beraber yaparız. Ben değil biz olmalıyız, bu iş başka türlü olmaz. Haşa kimseye akıl vermek ya da akıl verecek değilim, böyle düşünülmesi beni üzer.

Birilerine iyilik yapmak, bizlerin bir tarafında eksiklik yaratmaz. Sadece kendimizi düşünüp iş yapmasak, birbirimizi düşünerek yapsak ta, iyi şeylerden hep beraber faydalansak olmaz mı? Herkese saygılar sevgiler sunarım. Bir sonra ki gününüzün, bir önce ki gününüzden daha iyi olması dileklerimle. İyi günler.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı