Haber Üstü Reklam Alanı

Tele Vizyon

10.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi YazdırOn yedi yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP iktidarı, özelikle yerel seçim sonrası yaşadığı paylaşım kavgası nedeniyle, birkaç parçaya bölünerek siyasi tarihteki yerini almaya hazırlanıyor. AKP içersinden çıkmış eski Cumhurbaşkanı, eski başbakan, eski bakanlar bugün AKP genel başkanını suçlar açıklamalar içersine girmiş, yeni yeni partiler kurma aşamasındalar.

Esnafa ticari kredi destek olması adına kurulmuş bir bankayı, adeta yağmalayan, sadece Ankara’yı değil, para eden tüm arazileri parsel parsel yandaşlarına satan, tamam ben hırsızım ama sende hırsızsın diyen AKP zihniyetine en büyük desteklerden birini, yerel seçimler öncesi esnafa kredi için kefil olan bir kooperatifin İzmir temsilcisi ‘AKP’ye oy vermeyeni Allah çarpar’ demişti. On yıllardır bir kooperatifin başkanlığını yapan bu çanak yalayıcıyı Allah çarpmıyorsa, varsın bizi çarpsın,  bu hırsızlarla, bu yobazlarla aynı cennet te olmaktansa, cayır cayır cehennemde yanmayı tercih ederim.

AKP’de bunca olumsuzluklar yaşanırken, CHP’nin başkanı olabilirmiyim icazetini almak adına, AKP genel başkanına gittin gitmedin adına yaşanan saçma sapan tartışmadan, kim yararlı kim zararlı çıktı.

 CHP kurultay sürecini yaşarken, yine bazı güçlerin kirli elleri devreye girdi. Bu anlamda CHP’nin duyarlı üyelerinin, tüm kurultay süreci boyunca çok dikkatli olmaları gerekiyor.

CHP Gaziemir 22 Aralık’ta ilçe kongresini, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda gerçekleştirecek. 

Delege seçimlerinde yarışan beyaz ve mavi listenin dışında, başta Gaziemir Belediye Başkanı, yardımcıları ve bir grup meclis üyesinin de mavi listeye destek verdiği, fakat mavi listenin oluşmasını sağlayan Ali Rıza Türkmen’e destek vermeyecekleri, farklı bir aday ismi belirleme çalışması içinde oldukları  biliniyor. 

Atıf bey ve Yeşil mahalle delege seçimlerinin usulüne uygun yapılmadığını, belediye başkanının yurt dışında olması sebebiyle, kendi mahallesinde oy kullanamadığını, asansörün bozulduğunu, kendi arkadaşlarının asansörde mahsur kaldığını belirten gerekçelerle, iki mahallede delege seçimlerinin iptal edilmesi talebiyle Almanya gezi dönüşü  belediye başkanının da katıldığı bir heyet 18.11.2019 tarihinde CHP genel merkezini ziyareti etmiştir.  

Mavi listenin oluşmasında emeği olan, Ali Rıza Türkmen’in itiraz dilekçesinde imzasının bulunmadığı, iki mahalle delege seçimlerine hiç katılmayan, seçimlerin yapıldığı ilçe binasına dahi o gün hiç gelmeyen bir belediye meclis üyesinin iptal dilekçesine imza atması, dilekçenin hangi birimlerce hazırlandığını gösteriyor.  CHP Genel merkezine verilen itiraz dilekçesi sonrası umutlanan, küllerimizden doğarız, biz Anka kuşuyuz şiarı ile sosyal medyayı hareketlendirenleri, genel merkez verdiği kararla üzmüştür. 

Gaziemir belediye başkanı Halil Arda, geçtiğimiz günlerde bir televizyonda yaptığı açıklamada CHP Gaziemir ilçe başkan ve yönetiminin kendi vizyonuna uymadığını söylemesi, CHP Gaziemir tabanının tepkisine neden oldu.  Sayın Arda 2017 ilçe kongresinde Kasım Özkan ve yönetimine destek veren, Özkan’ın listesinden il delegesi seçilen, il delegasyonu olarak CHP Genel Başkanını ziyaret eden ekibin içersinde yer almıştır. Olağanüstü kurultayın toplanmasına da destek vermiştir.  Aday adaylığı döneminde  ilçe başkanı ile sürekli istişarede bulunmuş, yerel seçim sonrası yapılan danışma kurulunda Özkan’ın performansını överek, alkışlanmasını istemiştir. Arda yaptığı bu açıklama ile Umut Tekin’in İlçe başkanlığı yaptığı dönemde Swalin otelde düzenlenen vefa gecesini de boşa çıkarmıştır. 

Sayın Halil Arda ve ekibinin ilçe başkanlığına aday göstermeyi düşündüğü isim konusunda, gerçek seçici olan kongre delegelerinden destek istemek yerine, işin içerisine Büyükşehir Belediye Başkanını katma arzusu, bu ekibin örgütten ve yerel siyasetten ne kadar uzak olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. 

Geçtiğimiz günlerde Yeşil Mahallede bir eve yazılan bir yazı ne kadar çirkinse, o ev sahiplerinin vermiş olduğu ifadede, Gaziemir Belediyesinde yaşadıkları bir darp olayını gündeme taşıması, bir o kadar çirkindi.  

Geçtiğimiz dönem bir öğretmenin bir başkan yardımcısı tarafından darp edilmesi ne kadar kötüyse, belediye binasına taleplerini iletmek amacıyla gelen Gaziemirlilere yapılan bu saldırı, bin kat daha fazla çirkindi. Bu olay sonrası hesap vermesi gereken sorumluların, koltuklarını işgal etmesi Tele Vizyon meselesi değil, ahlaki bir mesele...

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı