Haber Üstü Reklam Alanı

İyi ki Varsınız

13.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi YazdırHerkesin doğarken oluşan bir yaşam biçim ve kültürü vardır. Kimileri hayata çok daha sıcak bakarken, kimileri daha soğuk ve sert bakarlar. Karşı tarafla yapılan sözlü veya göz temaslarından alınan elektrik, o kişiye bakış açını belirler. Siz ne kadar hayata sert ve soğuk bakarsanız bakın, karşı tarafın size bakıştaki yumuşaklık, sözlerdeki incelik, sizin tüm sertliğinizi ve soğukluğunuzu alır götürür.

Bu doğuştan size yakışan yaşam biçim ve tarzla, çalışma hayatınızı geçirir, aile yapınızı oluşturur, çocuklarınızı yetiştirir, çevrenizi ve arkadaşlarını belirler, siyasi dünya görüşünü oluşturursunuz.  

1952 yılında Uşak’ta dünyaya gelen, 1974 yılında siyasi görüşüne en uygun gördüğü CHP’sine üye olan, bir kız, bir oğlan annesi, üç torun sahibi, CHP Gaziemir Kadın Kollarının her etkinliğinin içersinde, giyimiyle kuşamıyla, makyajıyla, ses tonu, duruşu ve yürüyüşüyle, gerçek bir CHP’li bilinci ile üstlendiği küçük büyük demeden, her görevi yerine getiren, gerçek bir Cumhuriyetçi, Atatürk sevdalısı, çağdaş Laik Türk Kadını Nur Dilsiz, yukarıda saydığımız tüm övgüleri kamuoyundan alarak, CHP Gaziemir’e tam on iki yıldır hizmet ediyor.

Asalet sonradan edinilecek bir yaşam biçimi değildir, bu doğuştan bir Allah vergisidir derler. İşte bu anlamda yaşam biçimini hiç değiştirmeden, iki çocuğunu eğitim camiasına kazandıran Nur Dilsiz, Çağdaş, Laik Türk Kadının nasıl olabileceğine, nasıl hareket edebileceğine dair en iyi örneklerden biridir. 

CHP içersinde hastalık olan, dar kadroculuğun içersinde hiçbir zaman yer almayan, hiçbir aday adayına empoze olmayan, amacı sadece CHP’sini yerelde ve genelde iktidar yapmak, bir oy daha fazla almak, için yirmi dört saat sokak sokak, kapı kapı gezen, başkanlığa taşıdığı kişilerin başkan olduktan sonra, içersine girdiği negatif değişiminden etkilenmeyen, bunu kişiliğine bağlayan, esas olanın Atatürk, Cumhuriyet , Laiklik ve CHP’dir diyerek, mücadelesine devam etmektir, Nur Dilsiz’in yaşam biçimi. 

Bu güne değin, yaşadığı özel bir çok sorunlarına rağmen CHP’si içersinde verdiği mücadeleden hiçbir zaman geri durmayan, yaşadığı hayal kırıklıklarını, sağlam ideolojisi ile aşan, partisine küsmeyen, çağdaş bir Türk kadını olarak duracağı yeri her zaman bilen, Cumhuriyet sevdalısı Nur Dilsiz,  Gaziemir’de örnek kişiliği ile yaşamın hep içersinde.

 İyi ki Varsınız Nur Dilsiz’ler…….

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı