Haber Üstü Reklam Alanı

Şimdi İstanbul'da Olmak Vardı Anasını Satayım

7.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi YazdırYüksek Seçim Kurulu İstanbul’da yapılan yerel seçimlerde bir zarfın içersine konulan dört oy pusulasından muhtarlık, ilçe ve meclis üyeliği seçimlerinin normal, büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerin de bir şeyler oldu, sandık kurulu başkanları yasaklı kişilerden oluşmuş diyerek, İstanbul genelinde 31 Mart Yerel seçimlerini iptal etti. 

Dünyanın neresinde olursa olsun, siyasi ideolojisi dini temellere dayanan bir parti, iktidara demokratik yollarla gelir fakat iktidardan hiçbir zaman demokratik yollarla gitmez gerçeğini, bu kez ülkemizde yaşıyoruz.

Bu gerçeği 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde test eden AKP, kaybettiği seçimleri, bu kez Faşist bir partinin desteği bir kez daha tekrar ettirirken, üç ay içersinde ülkede dünyanın  bütün terör örgütleri cirit attırarak, onlarca katliam yaparak, binlerce masum insanın ölümüne neden olarak, yenilenen seçimlere kadar ülkeyi kan gölüne çevirerek, dinci ve faşist bir partinin iktidar olmasını sağladılar, mühürsüz oy pusulalarını geçerli sayarak, kullanılmış oyları çöplüklülerden toplayarak, din iman, vatan millet sakarya diyerek hem de.

Ülkeyi kan gölüne çeviren, gerilim siyasetinden nemalanan bir politika izleyen, kutuplaşmayı artıran bu dinci ve faşist partiler, milletin aklıyla dalga geçmeye devam ediyor. Bir birleri hakkında söylenmedik kötü söz, hakaret bırakmayan, bir birlerine züriyetsiz diyecek kadar ileriye gidenler, bugün aynı çatı altında aynı kazanda kaynayan sudan yıkanabiliyorlar. 

Demokrasiden zerre kadar nasibini almayanlar, halkın aklıyla alay etmeye devam ediyor. Yaptıkları adaletsiz anlayışa karşı, bu güne değin kararlı bir siyaset izleyemeyen iktidara aday partiler, İstanbul seçimleri iptal edilirken de bu siyasetsizliği devam ettirmeye devam ediyor. Şehit cenazesinde linç girişiminde bulunan, bir evde üç saat boyunca rehin tutulan genel başkanlarına yapılan bu saldırıyı, ucuz basın açıklamaları ile geçiştiren bir genel merkez, il örgütleri oldukça, dinci ve faşist partiler daha fazla cesaretlenir ve sokağı ele geçirir. Oysa yapılan bu saldırı lo partiye oy vermiş, gönül vermiş milyonlara yapılan saldırıdır. Bu saldırılara yeteri cevap verilmediği içindir ki koskoca parti şamar oğlanına döndü. Eğer gerekli doğru bir duruş sergilenseydi YSK bu seçimleri iptal etmezdi. Ucuz, sizi yolda yürütmezler, bilmem nerede yargılanırsınız gibi saçma sapan açıklamaları yapanlar, buyursunlar şimdi.

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerini iptal etmesi, bu güne değin yapılan Adaletsizliğe karşı çıkartılan cılız muhalefet seslerin eseridir. 23 Haziran’da yenilenecek seçimlerde karargahlarını İstanbul merkezine kuracağını açıklayan dinci ve faşist anlayışlara karşı, demokrasi güçleri de tüm güçlerini İstanbul’a taşımalıdır, Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı Anasını Satayım demelidir. Martılara simit atmayı bırakıp, sandıklara ve sokağa sahip çıkmalıdır.

Demokrasiyi kullanarak iktidara gelen dinci ve faşist partilerin, demokratik yollarla gitmeyeceği gerçeğine karşı, demokrasi güçleri siyasi ve politik duruşunu netleştirmeli, örgütlü bir mücadele anlayışını hayata geçirmelidir. Halkın iradesinin masa başında çalınmasına, ucuz basın açıklamaları ile sahip çıkılamadığı  artık görülmeli, siyasi duruşunu ona göre belirlemelidir.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı