Haber Üstü Reklam Alanı

Bizi de 'Amatörleri' Birileri Kurtarsın !...

7.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır300 BİN EURO…

    Varın hesaplayın bakalım bunun karşılığı törkiş lira ne kadar?? Futbolundan başka marifetleriyle gündeme gelen adı lazım değil, milli bir futbolcunun,geçenlerde bir mahkemede hakimin aylık geliriniz ne kadar sorusuna verdiği cevap bu.

    Helali hoş olsun…Konunun çenemizi yorma nedeni sadece amatör sporlara acıdığımızdan.Futbola ve futbolcuya akan paraya ve karşılığında verdiklerine baktığımda sadece “YUH OLSUN” diyorum.2018 Kasım ayına göre  UEFA Uluslar B Ligi'nden C Ligi'ne düşen canım Türkiyem  1 basamak gerilemiş.Ay-yıldızlılar 38. sıradan 39.'luğa inmiş.Üstemizde yer alan İran,Tunus,Slovakya,Polonya gibi ülkeler nasıl yatırımlar yapmışlar da bizim üstümüzde yer almışlar Allah bilir.Futbola sağlanan “kıyaklar” yetmezmiş gibi, şimdi de kulüplerin borçlarının yapılandırılması için bankalar girdi devreye.Aman koşun, geç kaldınız,başarıları tavan yapan futbolu içine düştüğü dar boğazdan kurtarmak size kaldı.Bir el de siz atın bakalım.Adamlar doğru dürüst vergi bile ödemiyorlar,bir sürü vergi istisnalarından faydalanıyorlar:” Türkiye Futbol Federasyonuna tescil edilmiş bir spor kulübünün, idman ve spor faaliyetlerine bağlı olarak maç bileti satışları, sporcuların formalarına aldıkları reklamlar, maç yayın hakkının satılması gibi faaliyetleri vergi muafiyet kapsamında…” Bunlar yetmiyor…

    Yurtdışından ülkemize gelen yabancı futbolcular bayram yapıyorlar vergi konusunda.Niye yapmasınlar ki? Elin adamı kendi ülkesinde dünya kadar vergi öderken,bizde hayat onlara göre kebap… Hiç bugüne kadar bir spor kulübünü ya da futbolcuyu vergi konusunda sıkıntı içinde gördünüz mü? Göremezsiniz çünkü her şey kılıfına bir şekilde uyduruluyor.

    Amatör ne yapar? Yağmur çamur demeden,aç -açıkta çalışır.Ulusal ve uluslar arası başarıları amatörler getirir.Bayrağımızı binlerce kere amatör göndere çektirir,istiklal marşımızı binlerce kere amatör çaldırır.Parayı hoooop futbol götürür.Merak eden bir incelesin bakalım,dört büyükler diye tarif edilen futbol kulüplerimizin toplam borcu ne kadar? Hangi bankalar nasıl güzellikler yapacaklar onlara? Sadece bankaların kulüplerin borçlarına güzellik yapacağı söylentisinden sonra,borsada o meşhur dört büyüklerin hisse senetleri nasıl yükseldi ve kimler yine köşeyi döndü bir araştırın bakalım,neler çıkacak?  Statlarını ,tesislerini devlet yapmışken, borçlarını da aradan çıkartalım başka ne işimiz var ki…

    İnternette gezerken gördüm: Haziran 2018 tarihli eski bir haber,büyükşehir olan bir  ilde valinin müdesi: “…72 amatör spor kulübüne 376 bin TL. Tutarında nakdi yardım yapılacağını müjdeledi”

    Son söz:

    Sizin aylık geliriniz ne kadar???

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı