Haber Üstü Reklam Alanı

Gülen Yüzlü Adam

28.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdırİnsan zaman zaman eski günlerine dönüyor, anılarını tazeliyor, geçmişiyle hesaplaşıyor, an geliyor hafif bir tebessümle geçiştiriyor yaşadıklarını,istese de istemese de gerçeklerden kaçamıyor.

Hikayeler ardı ardına sıralanıyor bir film şeridi gibi gözünün ucundan akıp gidiyor.

Çocukluk  yıllarımızdı rahmetli Tevfik Yapıcı amcamızın evine kiracı olarak taşınmıştık. Beş kardeş anne baba ile birlikte yedi kişilik bir aile idik.Tevfik yapıcı amcamızın Yılmaz,Mehmet,Sebahattin,Bülent adında dört tane çocukları vardı bizlerden yaş olarak bir hayli büyüktüler ve o günlerde hepsi de bekardı henüz evlenmemişlerdi.

Kendilerine ait dört adet daireleri vardı. Bir tanesinde kendileri oturuyor diğer dairelerinde kiracıları oturuyordu. Aynı avlu içinde bir aile gibi olmuştuk. Yıllar bizi birbirimize daha çok bağlıyordu.

Günler haftaları, haftalar ayları,aylar yılları kovaladı evin büyük oğlu Yılmaz Yapıcı, evlilik kararı almış hazırlıkları başlamıştı.

Yılmaz ve Fatma Yapıcı’nın nikah günü gelmişti, eskiler yada Seydiköyü bilenler, kapalı Zafer Sinemasını anımsayacaklardır. Arda meydanında bir çok filmlerin izlendiği o dönemin insanlarının en büyük eğlence merkezlerinden birisiydi, batar katlı kışlık bir sinema salonuydu.

İşte o Zafer Sineması, Yılmaz ve Fatma Yapıcı’nın nikahına ev sahipliği yapmıştı, sanırım 1964-1965 yılları olsa gerek.

Nikah şahitliğini rahmetli babam Zeki Kapı ve Rahmetli aşçı Mehmet Çatal amca yapmıştı ve o zamandan aklımdan hiç çıkmayan, pastayı kestiklerinde içinden çıkan canlı güvercinlerin uçarak, o köşeden diğer köşeye uçuşmaları ve misafirlerin şaşkın bakışlarıydı.

Yılmaz Yapıcı askere gitmişti futbol oynuyor kalecilik yapıyordu. Askerden gönderdiği uçarak topa planjon yaptığı fotoğrafını gördüğümde, çok heyecanlanmış futbolu daha çok sevmeye başlamıştım.

Kahraman sporda başlayan Yılmaz, Mehmet, Sebahattin kardeşlerin bu tutkusu, diğer arkadaşlarıyla birleştiğinde Kahraman Spor efsanesini ortaya çıkarmıştı.

Bankada başlayan iş hayatı Gaziemir’de ki sosyal yaşamı içten samimi ve her zaman gülen yüzü, onun kendisini bir anda siyasetin içinde bulmasını sağladı.

Aktif bir şekilde siyasetle uğraşıyor, Sosyal Demokrat kişiliğiyle öne çıkıyor, artık o siyasetsiz siyaset onsuz değildi.

Zaman içersinde İl Genel Meclis üyeliği ve çok zor dönemde CHP İlçe Bşk’lığı görevlerinde bulundu.

Gaziemir için doğru bildiği projelerin hayata geçmesi için çaba sarf etti.

Herkes tarafından saygı ve sevgi gören, eşine ve çocuklarına tapan, onların mutluluğuna kendisini adayan ve bunu başararak, hep ama hep gülen yüzüyle  gönüllerimizde ki yerini alan güzel insan.

Bizler seni gerçekten çok sevdik, aramızdan 18 eylül 2018 de sessiz sedasız ansızın ayrıldın, kimimizi Yılmaz amcasız, kimimizi Yılmaz abisiz, kimimizi Yılmaz babasız bıraktın canımızı yaktın içimizi acıttın. Cenaze törenin senin bu sevgi ve saygıyı ne kadar hak ettiğinin gerçek bir fotoğrafı gerçek bir yansımasıydı. Sevgili Yılmaz ağabeyciğim sen bu dünyada yapman gerekenleri yaptın, her şeyden öte bize gülmenin, için kan ağlasa da  gülmenin ne kadar değerli olduğunu öğrettin.

Seni hep ama hep o gülen yüzünle hatırlayacağız.

Fatma yengem, çocukların ve  ailen sessiz sedasız aniden gidişine içimizi yakan o acıya ne kadar göğüs gererler bilmiyorum. Ama bildiğim bir gerçek var Allah seni hepimizden daha çok seviyormuş.

Mekanın cennet olsun ışıklar içinde uyu gülen yüzlü güzel insan.

1946-2018 ! 72 yıllık bir yaşam.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı