Haber Üstü Reklam Alanı

Vakit Çok Geç Olmadan !!!

7.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdırİnsanların siyasi görüşleri, yaşam biçimlerine, bulunduğu aile ve dost ortamlarına göre şekillenir. Türkiye’de siyasi görüşler yüzde doksan, aile ile aynı pencerede buluşur. Siyasi görüşler biz, dededen, babadan sağcıyız ve ya solcuyuz bloğuna kayar, daha sonra fraksiyonlara bölünür. Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlının devamı ise, bu bakış açısı Osmanlıya kadar dayanır yaslanır.

Bilmem kaç yüz yıllar boyunca, dünyaya egemen olmuş, hükümdarlık sürmüş Osmanlı hanedanlarının torunlarının, torunlarının, torunları olsak ta, Osmanlı genlerini sonuna kadar dibine kadar yaşıyoruz, istesek te istemesek te gelecek nesillerimize bu kültürümüzü aktarıyoruz.

Sultanlık veya çıkar kavgasında kardeşin kardeşi öldürdüğü yaşamı bizler bugün bire bir tıpa tıp aynısını Gaziemir’de yaşıyoruz. Gaziemir’in yerli halkı, aileleri veya kardeşler arasında bir birine selam dahi vermeyen insanların sayısı, selam verenlerin sayısından kat ve kat fazla. Mal mülk için kavganın bini bin para oldu sadece Gaziemir özelinde, Türkiye genelini saymak bile istemiyorum, orada beş lira için bile kardeşin kardeşi vurduğu örnekler var.

Saray saltanıtını ise bugün, Allaha bin şükür, şanlı şöhretli biçimde yaşatmaya geliştirmeye devam ediyoruz. Aile boyu hükümdarlık sürecini başlattık, geliştirerek devam edeceğiz rabbim izin verirse. Saraylarda şu an itibariyle tek eksiğimiz haremlikler, selamlıklar. Bu kültürümüz her ne kadar resmi saraylarda geliştiremiyorsak ise de, bu uygulama için Adnan Oktar kedicikleri, Fetocuların tanıştırma ve evlendirme katalogları ile bu dini kültürümüze sahip çıktıklarını gördük.

Peki yüz yıllar boyunca dünyaya hükümdar olmuş Osmanlı saraylarında hüküm sürmüş padişah, yaver ve şuakkaları aldıkları cariyelerin ırklarına baktığımız zaman, büyük bir bölümü Müslüman olmayan, Rus kızlarını kendilerine ve yakınlarına cariye yaparak, şanlı türk ırkımızın gelişmesine katkı koydular. İşte bugün geldiğimiz konum! şanlı tarihi ile seçmenin siyasi tercihleri de bu doğrultuda oluşmuştur. Bu yapı itibariyle dış güçler bizim üzerimizde ne kadar oyun oynarsa oynasın, başarılı olamayacaktır. Siyasi iktidarların dünyaya bakış açılarını değiştiremeyeceklerdir.

CHP’de son seçim yenilgisi sonrası başlayan değişim ve umut kurultayı çağrılarına, tabanın, sokağın ve CHP seçmeninin tercihleri doğrultusunda, değişim ve umut kurultayı toplanması yönünde imza veren, Gaziemir’in kurultay delegeleri CHP Gaziemir İlçe Başkan Kasım Özkan ve eski ilçe başkanı Umut Tekin, tarihi bir görevi yerine getirerek siyasi mücadelelerine devam edeceklerdir. Dokuz seçimdir CHP’sini iktidara taşıyamayan, alternatif siyasi politikalar üretemeyen, dürüstlüğünden, adamlığından şüphe duyulmayan, liderlik vasıflarını CHP Genel Başkanı olduktan sonrada geliştiremeyen bir anlayışın, halkın umutlarını daha fazla yok etmeden, değişimin ve umudun önünü açmalıdırlar. Dert o gitsin bu gelsin derdi olmamalı, sosyal demokrat partiye yakışır bir siyasi anlayışın egemen olmasıdır.

CHP Genel Merkezi Değişimin ve Umudun önünü açmazsa, yerel seçimlerde başta Gaziemir olmak üzere, İzmir’in bir çok noktasında belediye urçlarındaki siyasi parti ve amblem ve bayrakları değişecektir. Genel iktidarın da gücünü ardına alan siyasi anlayış, işsizlere iş, yoksullara aş, dara düşen esnafa kredi musluklarını sonuna kadar açarak, halkın umutlarını satın alarak, İzmir genelinde iktidar olma yolunda daha şimdiden büyük büyük adımlar attı, atmaya da devam edecektir.

CHP seçmeni, özellikle İzmirli CHP seçmeni yukarıda saydığım Osmanlı kültüründen uzak bir yaşam sürdürmeye alışmıştır. Öyle tıpış tıpış ta gidip tercihini yapmayacaktır. Milletvekili seçimlerinde İzmirli seçmene dayatılan saçma sapan listeye kerhen destek veren CHP tabanı, yerel seçimlerde genel merkezin dayatmasına sandığa gitmeyerek tepki gösterecektir. Yerel seçimlerde partinin oyları yüzde onlara düşerse, o saatten sonra gitsen ne yazar, gitmesen ne yazar diyecektir.

CHP Genel Merkezi ve değişimi savunmayan partililerin, bir an önce sokağın ve tabanın ne istediğini ne düşündüğünü iyi analiz etmeli, sokağa karşı, CHP tabanına karşı, kurultay delegelerine karşı, örgüte karşı siyaset üretemeyeceklerini anlamaları gerekir.

Vakit Çok Geç Olmadan !!!

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı