Haber Üstü Reklam Alanı

Erken seçim kararı vatana ihanettir diyenlerden farkınız olsun

18.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır



AKP politikalarının bir numaralı savunucusu, eski bir AKP muhalifi, yeni hükümet sözcüsü, izlediği siyasi tutumla siyasal bilgiler fakültelerinde siyasi manevralar derslerine konu olacak siyasi politikalar izleyen, dünyada ilk kez muhalefeti eleştiren muhalefet partisi olarak ismi anılacak olan, MHP’nin genel başkanı, AKP‘nin yine can simidi olma yolunda açıklamalarda bulundu.

TBMM’nin HDP’den sonra gelen dördüncü partisinin başkanının, başkanlık seçimlerinde benim bile terbiyemin müsaade etmeyeceği eleştiriler getirdiği Erdoğan’ı destekleyeceğiz şeklinde açıklama yapması, düştükleri durumu net olarak gösterdi, AKP’nin bu güne kadar yaptığı yolsuzluklara, ülkeyi bölme politikalarına ortak olduğunu onayladı.

Bir gün Amerika’ya söven, Rusya’yı öven, ertesi gün aslan Amerika kaplan Amerika diyen, Allah Amerika’nın yardımcısı olsun açıklamaları yapan AKP yardakçıları, Suriye’de kandil gecesi bombalar altında ölen Müslümanlar için, zafer çığlığı atmaya başladılar. Hani derler ya bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim, işte tam o hikaye. Al birini, vur birine ! 

Dolar dört, Euro beş, benzin altı lirayı geçmiş, işsizlik almış başını gitmiş, eğitim ve sağlıktan devlet elini çekmiş, çiftçi diye bir şey kalmamış, gübre bile ithal eder duruma düşmüşüz, bir tek fabrika açmayan AKP iktidarı, ülkede satmadık bir fabrika bırakmamış, can güvenliğinin olmadığı, doğru düzgün giden hiçbir politikaları kalmadığı, her geçen gün gübreye saran siyasi söylemleri ile 2019 Kasım ayına kadar ülkeyi götüremeyeceği anlayan ortaklar, iki hafta önce ülkeye ihanet dedikleri erken seçim niyetlerini ise şimdi ayakta alkışladılar.

Dünya bir kez daha, en pahalı akaryakıt kullanmamızı, bir gün o ülkeye, bir gün bu ülkeye yanaşarak dünyadan daha hızlı dönen dış politikamızı, OHAL’imizi, gübre ithal edişimizi, Türk liramızın değerini, yolsuzluklarımızı, dolaylı dolaysız vergilerimizi, demokrasi anlayışımızı, refah seviyemizi,sorgusuz sualsiz işten atılmaları, Çiftlik Bankımızı, Rıza Sarraf için ABD’ye iki kez müzik notası veren, askerden çürük raporu alan sağlam siyasilerin çocuklarını, cemaatlerimizi ve en önemlisi hayvancılığımızı bir kez daha kıskandı, hatta hasetlerinden çatladı.

Başkanlık seçimleri ülkeyi tam ortadan, karpuz gibi ikiye bölme anlamına gelecek. Karpuzun bir tarafı çekirdekli, diğer tarafı çekirdeksiz olmamalı. Yerel seçimlerde kendi çıkarını düşünerek siyaset yapanlar, sen ben kavgası içerisine girenler, siyasi amaçlarından uzaklaşıp, kendi kadro siyasetçiliğini yapanlar, alın size son şans. Armudun sapı, üzümün çöpü demeden demokrasi ittifakına destek olmak zorundasınız. Pireye kızınca yorganı yakamazsınız, karpuzun bir tarafını çok çekirdekli hale getiremezsiniz. Aksini yapanlar, çocuklarımızın geleceğine, hatta senelerdir erken seçim kararı vatana ihanettir diyenlerden, hiçbir farkı kalmaz.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı