Haber Üstü Reklam Alanı

Huzur

18.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi YazdırDoğadaki tüm canlılar huzur ister, yağmur ister, sevgi ister başarı da yakalar mutlulukta bulursunuz aslında huzuru bulmak hayatı yaşamaktır.

Hüzünlerin mutluluğa açıldığı penceredir huzur.

Sevmenin, sevilmenin, başarının, kazanmanın meyvesidir huzur.

Acılardan, üzüntülerden, yenilgilerden, başarısızlıktan kurtulmaktır huzur.

Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyduğunuzda daha huzurlu, kendinizi daha mutlu ve tatmin olmuş hissedersiniz.

Başarının en büyük rakibi başarısızlık değildir, hayata tutunmak, yaşamı sevmek aşkı yaşamaktır.

Yaşamda neyi yapmak veya başarmak isterseniz isteyin her şeyden önce bir temele ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Her engele, her güçlüğe karşı olumlu düşünme silahınızı kullanın.

Daima kendinizi sevin ve saygı duyun, önemli olan gerçekten kendinizi sevip saymanız ve huzur ile dolu olmanız ‘’Önce yaşamak gelmeli sonra da nasıl yaşamak? ‘’

Huzur sevdiklerinin göğsüne başınızı koyabilmektir.

Huzur akşam eve geldiğinizde önünüze konulan bir çay bir sade kahvedir.Bazen sevmektir,sevilmektir huzur,sevgiyi satabilmek,alabilmek,bulabilmek,bölüşmektir.

Aslında bir çoğumuza uzak değildir yanımızda, yanı başımızdadır huzur.

Kopardığınız bir çiçek, kırdığınız bir kalp, aracınızın kornasına bastığınız gürültü,çevreye yapılan haksızlıklar doğayı katletmeler,ormanlar,denizler,göller,dağlar,ırmaklar,tüm güzelliklere uygulanan zulümler huzurumuzu kaçıran huzursuzluklar,kendinize huzurla tanışmak için bir şans verin ve ciddiye alın.

Vücut huzur ister,para servet huzur ister,aşk huzur ister,çocuklarınız huzur ister ,memleket huzur ister.

İyi ki varsın demek bile huzur verir insana umutların,hayallerin planların,mücadelenin sizleri huzura erdirmesidir aldığınız her nefes ‘’Siz siz olun huzuru aramaya,bulmaya devam edin çünkü siz aramazsanız size o gelmez’’

Ufak şeyleri dert etmeyin kusursuz olamayacağınızı kabullenin ,içinde bulunduğunuz anı yaşayın ,sevgi elini siz uzatın,önce karşınızdaki kişiyi anlamaya çalışın,sahip olmak istediğiniz şeyleri değil elde etmiş olduklarınızı düşünün yaşamınızı sevgiyle doldurun çok zorda olsa huzuru bulmaya huzuru yakalamaya çaba sarf edin.Yoksa yaşam her an size kabus olacaktır.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı