Haber Üstü Reklam Alanı

ÇOCUKLARIMIZ

5.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi YazdırUmutla heyecanla büyük bir arzu istek ve hevesle bekleriz onları, anne karnında geçen aylar bizlerin anne babaların bahçelerinde açacak güllerin, çiçeklerin habercisi, müjdecisi olur. Belki de yaşamımızın en heyecanlı en uzun günleridir o günler. Onlar geleceğimiz,  varlığımız,  kanımız,  canımız bizlerin vatanlarına, Milletlerine ve dünyaya sunduğu en güzel en değerli hediyeleri övünç kaynakları miraslarıdır.

Anne karnında yada bebeklik çağı ile ergenlik çağı arasındaki gelişme dönemidir çocukluk küçük yaştaki oğlan ya da kız  erkek çocuğu doğduğunda yaygın anlamda oğlan ya da kızan deriz. Kız çocuğunun Türkçe sözlük anlamı KİTİ, EĞİ Osmanlı dönemi BEVLE olarak açıklanmıştır.

Erkeğiyle kızıyla onlar dünyamıza gözlerini açtıklarında bizlerin en değerli en kıymetli, hazineleri varlıkları, mutlulukları ışıkları evlatları olurlar. Annelerin babaların, nine dedelerin bunlara bağlı olarak yaşamın bir gerçeği olan ölümlerin gerçekleşmesi sonucunda çocukların da gelip geçtiği yerlerini başka çocuklara bıraktı zaman tünelinde gelip geçenlerin yoğunluk sağladığı bir gerçek hayat hikayesidir yaşam.

 Çocuklarımız için yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.  Mutlu olmaları yaşamlarını sürdürebilmeleri için tüm engelleri, zorlukları aşmalarındaki mücadelelerinde hep yanlarında olmaya onlara umut, ışık olmaya çalışırız.

Bir tek isteğimiz, arzumuz bir tek heyecanımız hikayemiz çocuklarımızın topluma insanlığa vatanına toprağına umut verecek ışık tutacak fayda sağlayacak bir karakter olarak hayat mücadelesinde var olma savaşını kazanmalarıdır.

Çocuklarımız bizim onurumuz, gururumuz, umudumuz,  iz bırakanlarımızdır. Çocuklarımızınhikayeleri hep farklı olmuştur, kimisi bahtsız, şansız kadersizdir, kimisi tam tersine tüm güzellikleri tüm imkanları bulurlar yaşamlarında.

Sakalları bıyıkları çıksa da saçları beyazlayıp öne düşsede onlar hep çocuklarımız olarak kalırlar Ebeveynler için.

Yağan yağmurda  ıslanan, soğukta  titreyen,  sokakta yatan, çöp toplayan, ekmek arayan,  tacize, istismara uğrayan bunların hiç birinden haberdar olmayan refah saltanat içinde yaşayanlar da çocuklarımızdır bizim. 

Okuyamayanlar,  kötü alışkanlıklara kapılanlar,  cahil kalanlar,  çöplerden ekmek toplayanlar,  kısaca hayatı yaşamı  zindan olan kararanların değil toplumun karanlığıdır aslında o çocuklar

Dünya döndükçe yaşam sürdükçe anneler babalar ve çocuklar hep olacaklar ve dünyayı çocuklar kurtaracaklar.  Renkleri,  tarzları,  düşünceleri,  yaşamları,  başarı ya da başarısızlıkları, yetenekleri, umutları, umutsuzlukları,  inançları farklı olsada onlar bizim bizlerin çocuklarıdır. 

Renkleri,tenleri,  saçları, göz renkleri farklı olsada farklı olmayan iki şey vardır tüm çocuklarımız da ve insanoğlun da GÖZ YAŞI VE ALIN TER, HEP AYNI AKARsevinçten, mutluluktan aksın o göz yaşları emekte,  dürüstlükten umuttan aksın alınterleri.

Çocuklar insanlığın en masum halidir, çocuklar yaşadıkları müddetçe iyilikler, güzellikler hiç bitmeyecek demektir, onlar kendilerine ait masum ışıkla kötülüklerin üzerine örtme gibi önemli bir etkiye sahiptir. Çocuklar yağmura benzer onları bir kaba koymaya çalışmayın toprak olun Çocuğunuzun yanında olun çocuğu yanında olmak çocuğa sevgi vermek demektir.

Eğer birgün yolunuzu kaybederseniz bir çocuğun gözlerinin içine bakın çünkü bir çocuğun bir yetişkine öğretebileceği  her zaman üç şey vardır;

Nedensiz yere mutlu olmak 

Her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak 

Elde etmek istediği şey için var gücüyle mücadele etmek 

özet olarak bir kez daha dünyayı çocuklar kurtaracak

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı