Haber Üstü Reklam Alanı

GAZİEMİR’DE GÜZEL HAREKETLER…

16.2.2018
Büyült
Küçült
Haberi YazdırAdı futbol sporu ile özdeşleşmiş Gaziemir’li güzel insan Enver Kaptan yazımı okuyunca belki kızacak ama Kaptanım gerçekten sıkıldım futboldan.Tamam birçok spor dalında olumsuzluklar,doping,kavga var ama benim için bu son olay bardağı taşıran damla oldu.Hatta ne damlası, sel oldu.

    İstanbul’da oynanan ,Bölgesel Amatör Lig 12. Grup'ta mücadele eden Sultangazispor ile Yeni Çanspor’un 2-2 biten maçının ardından yaşananlar,soyunma odasında ağlayan,yerlerde yediği dayaktan bayılan futbolcu görüntüleri,soyunma odasındakilere hitaben buradan canlı çıkamayacaksınız naraları seyrederken içimi acıttı.Eminim görüntüleri izleyenler de aynı duyguları yaşamıştır.Ulusal basında çıkan görüntülerde, spor adına yakışmayan bu olayları tabi ki kimsenin onayladığını düşünmüyorum.Ama ulusal basın dediğimizde bu haberin yayılma oranı ve spor adına en kötü örneklerden biri olması beni daha da rahatsız etti.

    Ulusal basın lafını özellikle kullanıyorum çünkü minik bir araştırma yaptım ve 26.07.2017 tarihli Türkiye İstatistik Kurumu raporuna göre Türkiye’de 2527 gazete,3738 dergi olduğunu öğrendim.Bunun üzerine bir de milletin ellerinden düşürmediği telefon kaynaklı sosyal medyayı eklersek,bu tür olumsuz spor haberlerinin yayılma hızını ve insanları spordan nasıl soğuttuğu konusunda fikir verebilir.

    “Spor dostluktur,kardeşliktir,barıştır”.Yazması kolay ancak uygulamaya gelince ne kadar zor.İyi ki yakın çevremizde spor adına güzel şeyler oluyor da, bir nebze olsun içimizdeki umut ateşi körükleniyor.

    Çoğunuz farkında değil adım gibi biliyorum ama Türkiye’de amatör spor adına çok güzel şeyler yaşanıyor.Özellikle yıldız ve genç kategorilerinde tüm spor dallarında inanılmaz bir çırpınma,kendini gösterme çabası var.20 milyona yakın bir 0-14 yaş grubu nüfusumuz olduğuna göre buna şaşırmamak lazım.Potansiyelimiz var yani.Aynı potansiyel Gaziemir’de de var.

    Futboldan sıra gelip de öğrenme şansınız olmuyor ancak, özellikle sporun ana kaynağı okul sporlarında Gaziemir’in başarı grafiği her sene artarak yükseliyor.Özellikle 2017-2018 eğitim öğretim yılında Atletizm,basketbol,voleybol,dart,güreş,halk oyunları,kule atlama,buz pateni,eskrim,satranç ve daha bir sürü amatör spor dalında Gaziemir’li sporcular başarıdan başarıya koşuyor.Milli takımlara kadar yükselme başarısı gösteren sporcularımızı tanıma ve tanıtmak adına biz ne yapıyoruz? Kocaman bir “HİÇ”.Çünkü varsa yoksa futbol.

    Ben futbola karşı değilim,öncelikle bunu bir aydınlatalım.Futbol şu anda tüm dünyada bir endüstri haline dönüşmüş durumda,ama biraz da amatörlere bakın artık.Onca imkansızlıklara rağmen sessiz sedasız kürsünün en tepesine çıkmayı başarıyorlar.Kaçınız hayatınızda bir eskrim müsabakası seyretti?Kaçınız hayatınızda bir buz pateni yarışması izledi ya da bir kule atlama?Ya da Gaziemir’den satranç milli takımına bir sporcunun girdiğini kaçınız biliyorsunuz?Tüm bu saydığım ve sayamadığım spor dallarında Gaziemir’li bir çok genç yeteneğimiz ter döküyor ve güzel işler yapıyorlar.

    Siz yapmak istemeseniz de ben bu genç yeteneklere şapkamı çıkarıyorum ve onları yürekten alkışlıyorum…

    Spor dolu günler sizinle olsun… 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı