Haber Üstü Reklam Alanı

BALKONSUZ EV, GÖBEKSİZ ERKEK OLMAZZZZ. . ! ???

6.1.2018
Büyült
Küçült
Haberi YazdırTembellerin göbek için kullandıkları atasözlerinin başlıcalarından biri “Balkonsuz ev, göbeksiz erkek olmaz”dır. Bir de buna,  daha da mizahi bir yön katmak için kullandığımız “Türk kası” benzetmesi,  işi sulandırmanın tavan noktasıdır…. Konuyu daha rahat anlamanız için “Göbek” konusunu destekleyenlerin, kutsal sözlerinden paylaşmak istediklerim insanı sadece, acı acı güldürmekten öteye gitmiyor:

    *Büyük göbek yoktur, dar tişört vardır. 

    *Göbek bana yakışıyor. 

    *Zengin gösteriyor. 

    *Kemiklerim iri. 

    Züğürt tesellisi sayılabilecek bu sözlerin altında yatan sadece tembelliktir. Her gün azar azar bedenimize eklediğimiz fazlalıklar, bazen balkon,  bazen de kaçak kat olarak bedenimize farklı anlamlar yüklemektedir. 

    Unutmayın, göbek, sadece görüntü kirliliği değil aynı zamanda önlem alınmazsa, bir sağlık sorunudur. Düzensiz beslenme, hareketsizlik de göbeğin en çok bilinen sorumlularıdır. Bayanların da göbek ile sorun yaşamalarına rağmen, konumuzu daha çok erkek göbeği üzerine yoğunlaştırmakta fayda var. Çünkü kadınların genetik yapıları ve doğum yapmaları sebebiyle, göbek ile sorunlarını farklı ele almak en iyisidir. Ancak erkekler, ne kadar inkar etseler de, istemedikleri göbeklerini, tembelliklerinden, mizahı da kullanarak savunma yönteminden vazgeçmiyorlar. 

    Bir de gerçekten göbeğini eritmek için çaba sarf edenler var. Ancak onların da büyük bir çoğunluğu, ne yaparlarsa yapsınlar, o muhteşem görüntünün kaybolmadığından şikayet ederler. Bunun nedenleri:

    *Yanlış spor yapmanız, 

    *Çok fazla işlenmiş gıda tüketmeniz, 

    *Uyku düzensizliği, 

    *Genetik yapınız, 

    *Yaşınız ya da fizyolojik bir sorun olabilir. 

Türkiye Halk Sağlığı verilerine göre, yetişkin erkeklerde erkek bel çevresi 94 cm den büyük olması risk ve 102 cm den büyük olması ise şişmanlık göstergesidir. Bu artan ölçü, aynı zamanda bir çok sağlık sorununun yanında, önemli kalp sağlığı sorunlarını da beraberinde getirmektedir. 

    Ne yapacağız?:

    *Spor yapacaksınız. Ancak, amaca uygun yapılırsa faydası olan sporları yapacaksınız. Yürümek iyi bir spordur ama daha çok kollarınızı ve bacaklarınızı çalıştırır. Göbek bölgeniz için pilates, yüzme ve salon çalışması ideal sporlardandır. 

    *Yediklerinize “DİKKAT” edeceksiniz. Gerekirse elinizde her yediğinizin kalori yani enerji değerini gösteren cetvelle yaşayacaksınız. Lif ağırlıklı, sık ve bol su içeren günlük menüler ağırlıklı olarak tavsiyemizdir. 

    *Yaşam şeklinize daha fazla hareket katacaksınız. Bisiklete binecek, yürüyüş yapacak, merdivenleri kullanmayacaksınız vs.  vs. vs. 

    *Stresten uzak duracaksınız. Sizi üzecek haberlerden, kişilerden ya da değiştiremeyeceğiniz şeylerden uzak duracaksınız. 

    *Uyuyacaksınız. Düzensiz uyku sadece hormon dengenizi değil tüm sistemlerinizi bozar. 

    Sonuç olarak, vücudunuzun tam ortasında, saklama imkanınızın olmadığı göbeğinize, sağlığınız için veda edin. Bırakın “Türk kası” sadece mizah olarak kalsın. 

    Spor dolu günler sizinle olsun…

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı