Haber Üstü Reklam Alanı

ÖLÜMÜ BEKLERKEN OYALANIYORUZ

17.11.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırHayatı yaşıyorum gözlerim kapalı, yaşıyorum hayatı gözlerim açık, kimi zaman yürüyerek, kimi zaman durarak bazen de koşarak, en önemlisi nefes alarak yaşıyorum. 

Benim, senin, onun onların, kısacası hepimizin soluklandığı gibi mücadele etmenin telaşıyla meşgul olmaya, oyalanmaya çalışıyorum. Çocukluğumuzu, gençliğimizi, yaşlılığımızı barındırıyoruz içimizde, zamanla yarışırken.

Hayat mücadelesinin içinde yorgun, bitkin, mutlu ya da mutsuz anlarımız hayatın gerçekleri olarak duruyor karşımızda ve biz bunlara direnmeye çalışıyoruz. Hayaller kuruyoruz yaşamımızı renklendirmek için, zorlukları yenmek, mutluluğu yakalamak için. Kah gülüyoruz iyi sonuçlar veren hareketliliğimize; Kah üzülüyoruz acılarımıza, acı veren canımızı acıtan oyalanmanın umutsuzluğa dönüştüğü, canımızın acıdığı duygularımızın bizi taşıdığı limanlara sığınıyoruz.

Okulumuza gidiyor, işimize sarılıyoruz. Bağda, bahçede, tarlada, fabrikada, ofisimizde günün ışımasıyla birlikte ektiklerimizi anlamlandırmaya bu hayata tutunmaya, yaşamımızı sürdürmeye adıyoruz kendimizi.

Her geçen günün bir önceki günü arattığını söyler, her doğan günün batımında aynı yolda, aynı düşüncede aynı ortamda iner çıkarız basamakları, avuturuz kendimizi. Bazılarımızın ekonomik özgürlüklerini yakalayıp yaşamın tadını doyasıya yaşarken aynı şansı yakalayamayanların ezikliğine çaresizliklerine tanıklık ederiz, hayatın adaletsiz olduğunu görür isyan ederiz. 

Hayatın gerekleriyle gerçeklerini yaşarız doğarız, büyürüz okullu iş sahibi oluruz evlenir aile kurar çoluk çocuğa kavuşuruz severiz, sevdalanırız, zaman zaman sevgiye aç kalır zaman zaman dorukta yaşarız oyalanırız…

Doğaya, denize, ormana, güneşe bakar pembe hayaller kurar, yorgunluk atarız. Attığımız her adımda, yediğimiz her lokmada, aldığımız her nefeste acabalarla yaşar oyalanırız…

İdeallerimiz, özlediklerimiz, kazanıp kaybettiklerimiz, kahramanlarımız olur.

Onurlu bir yaşam, gülen bir yüz temiz bir sayfa belki de bu yaşama tutunabileceğimiz en anlamlı hikayemiz olur. Öldükten sonra yaşamak, anılmak, hatırlanmak istiyorsak ölmez bir eser bırakmanın önemini bilerek oyalanmalıyız. 

Aslında biz doğduğumuz günden itibaren ruhumuzun bedenden ayrıldığı ana, son nefesimizi verene kadar

“ÖLÜMÜ BEKLERKEN OYALANIYORUZ.”

OYALANIRKEN huzur evlerini, çocuk yetiştirme yurtlarını, yaşlı evlerini, hastaneleri ve mezarlıkları ziyaret etmenin, hayatın gerçeklerini görmenin en doğru adresler olduğunu unutmayalım..

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı