Haber Üstü Reklam Alanı

Demek ki Oluyormuş

13.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırCumhuriyet Halk Partisi Kurultay sürecini başlatmasıyla, örgüt tabanında başlayan irili ufaklı tartışmalardan etkilenmeyen, aksine güçlenen, birlik ve beraberliği artıran nadir ilçelerden biri, CHP Gaziemir İlçe Örgütü oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla başlayan süreçte, CHP genel merkezinde oluşan Baykal’cı, Sav’cı oluşumu güç bela yıkıldı,  biat kültürü ortadan kalktı. CHP Genel Başkanın demokrat tavrı, parti içi mücadeleyi alışkanlık haline getirmiş, siyasi hayatı parti içi mücadele ile geçmiş, ayrışmadan ve dedikodudan beslenen bir çok eski siyasi meftanın da sonunu getirdi, bu sayede örgüt kendi bünyesinde birlik beraberliği yakaladı. 

Parti içersinde biat kültürünün ortadan kalkması, biat kültürüne alışmış birçok siyasinin de yaşantısını allak bullak etti. Geçmiş yıllarda eleştirdiği yapılara tekrar biat ederek, siyasi düşüncesini değil bireysel çıkarını kurtarmanın telaşı içersinde hareket eden kadını, erkeği, genci yaşlısı bazı siyasetçiler,  siyasi mefta trenine bindiler 

Siyasi düşüncesini bir meslek grubu olarak görüp, çalışmalarını bu yönde ağırlaştıran, eski grupçu anlayışların ortaklıklarından aldıkları güçle, siyaseti ticarete çeviren anlayışlarında köküne kibrit suyu ekmiştir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Bir dönem o partide, bir dönem bu partide siyaset yapmayı mübah sayan bu profesyonel siyasetçiler de, siyasi mefta treninde kendilerine kolaylıkla yer bulacaklardır.

Gaziemir’de biat kültürünün ortadan kalkması, siyasi meftaların ortaya çıkmasıyla oluşan yapıdan da, birlik ve beraberliği ortaya çıkarmak ta, ilçe başkanı Umut Tekin ve örgüt emekçileri için hiçte zor olmadı. 

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin’in bu güne değin olmayan, ilçe tarihi ile ilgili Gaziemir’in tek arşivi olan ‘1992’den bugüne CHP Gaziemir’ adlı, 292 sayfalık kitabın tanıtım programında yaptığı konuşma, kongre sürecinin başlamasıyla tüm İzmir’e örnek olarak sunduğu, sen, ben demeden biz olalım, geçmişten bugüne kadar partiye emek vermiş tüm ağabeylerimizi, ablalarımızı her daim onurlandıralım ve Vefa’nın İstanbul’da bir semt adı olmadığını gösterelim demişti. 

İşte bu anlayışla geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Gaziemir delege seçimleri, tüm İzmir’e örnek oldu. İzmir genelinde hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde tartışma yaşanmayan, on altı mahallesinde de tek liste ile seçimlere giden tek ilçe CHP Gaziemir oldu.

‘Demek ki oluyormuş’ dedirten bu çalışmanın altında yatan yegane neden, hizipçiliğin yapılmadığı, siyaseti ticaret için yapmayan, biat kültürünün yok eden, kendi gibi düşünmedi diye partiden insanları ihraç etmeye çalışmayan, sen ben değil, biz diyen, vefayı ön plana çıkartan, siyasi düşüncesini yaşam biçimi haline dönüştüren siyasetçilerin iş başında olmasıyla ‘Demek ki oluyormuş’

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı