Haber Üstü Reklam Alanı

9 EYLÜL RUHU İLE…

11.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırİZMİR ilk ve son kurşunun bağımsızlık ve özgürlük için atıldığı onurlu bir kenttir, asla esareti kabul etmemiştir.

Her yıl kutlamalar ayrı bir heyecan yaşıyor ve büyük bir coşku ile kutluyor, kentimizi ayrı bir güzellik sarıyor, halkımız da bu kutlamalara ayrı bir özen gösteriyor, kentimizde bir bayram havası esiyor.

9 EYLÜL sabahı, Atlı birliklerin giriş yaptığı Basmane karakolu önünden başlayan kutlamalar, kortej eşliğinde bando ve bayraklarla Cumhuriyet meydanı na  kadar devam etti.  Oradaki çelenk koyma törenleri yapıldık tan sonra, Konak meydanın daki hükümet konağına bayrak asma töreni için yola çıktığımız da, tören alanına İzmir halkının ulaşmasını engel teşkil etmek için, iktidar polis gücünü kullanarak her türlü zorluk ve engellemelere karşın, halkımızın büyük bir kararlılık göstererek ulaşa bildik. AKP nin sabotaj eylemi, hiçbir işe yaramadı, kendi yandaşlarını meydana önceden getirmişler destek için  İzmir halkının kendileri protesto edeceğini  biliyorlardı,  fakat işe yaramadı, orada İzmirli yurt sever halkın tepkisi Mustafa Kemalin askerleriyiz diye dakikalarca slogan atarak, gerekli tepki verildi tüm polis baskısına rağmen korkusuzca ve yürekli bir şekil de.

Daha sonra cumhuriyet meydanın daki  müzik ve folklar gösterimleri ile devam eden coşku,  TÜRK YILDIZLARI nın müthiş  gösterisi ile heyecan doruk noktasına ulaştı, nefesleri kesen dakikalar yaşan dı, kordon boyun da İzmir halkı aktı bu güzel gösteri için. Akşam da fener alayı coşkulu  yürüyüşü ile gündoğdu meydanın daki  ışık ve havayi fişek gösterimi ve ardın da müzik ziyafeti  ile halkımız büyük bir çoşku ile kurtuluştan kuruluşa, kurulan cumhuriyetimize İzmir halkı büyük katılım sağlayarak akp zihniyetine tokat gibi yanıt vermiştir.

Cumhuriyeti ne bağımsızlığına ilk ve son kurşun, kentinin duruş farkını boyun eğmeyen ruhunu korkusuzca yansıtmış ve kutlamıştır.

9 Eylül aynı zaman da, CUMHURİYET  HALK PARTİSİ nin  94. Kuruluş yıl dönümü.  Gazi Mustafa Kemal Atatük ün miras bıraktığı büyük bir eserdir,  bu esere günümüz de kuvvayi milliye ruhu ile sahip çıkmak gerek  karşı devrim  akp ile ohal kapsamın da çıkarılan yasalar ile saldırlar hız kesmeden devam etmektedir. Buna seyirci kalamayız, bu mirası karalı bir şekilde savunmalıyız sahip çıkmalıyız korkusuzca mücadele etmeliyiz.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti mücadelesi, Kuvva-yi  milliye kararlığı ile Cumhuriyetimize ve devrimlerine Tam bağımsız Türkiye sevdamızla sahip çıkmalıyız.

9 EYLÜL RUHU ile…

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı