Haber Üstü Reklam Alanı

Varmı Böyle Bir Ülke

14.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırSon yıllarda, dünya siyasi tarihi boyunca yaşanmayan, eşi benzeri görülmemiş ne kadar olay varsa ülkemizde yaşanır hale geldi. Bilmem kaç yüz yıldır bu dünya üzerinde yaşamış ve tarihi olan devletlerin yaşamları boyunca göremeyeceği olayları bizler, maalesef son birkaç yılda yaşadık. Bundan sonra ister iyi, ister kötü anlamda ne yaşarsak ta bizlere sürpriz olmayacak ve çok olağan gelecektir.

Çok uzaklarda, AKP’nin iktidara geldiği dönemlere değil, sadece üç buçuk dört yıl içerisinde yaşadıklarımız, Tuna’ya köprü olur.

Yıllarca aynı camide saf tutan, aynı dergahı kutsal sayanlar, bugün terörist başı saydıkları kişinin verdiği vaazlara göz yaşı dökenler, o zamanın hoca efendisinin sümüklerini sildiği peçeteleri dinen kutsal sayıp saklayan bu yobazların siyasi iktidarında, ayakkabı kutularında paralar, yatak odalarından para sayma makinaları, ilaç kutularından silahlar, mermiler, milyon dolarlık imar rüşvetleri, yolsuzluklar, gemicikler, Rıza Zarrab’lar, milletin orasına burasına koyan iş adamları, birilerinin g…. kılı olmaya razı millet, meclis kürsülerinden Feto ya övgüler, parsel parsel satılan başkentler, devletin en üst kademesine yükselmiş bürokrat ve generaller, dönek siyasetçiler, sınır kapılarına kurulan mahkemeler, canlı bombalar, siyasilerle beraber çay toplayan hukuk adamları, yok edilen doğa, hendek kazılan yollar, daha çok ezilen işçi, memur, köylü, sokak ortasında dövülerek öldürülen gençler, kumpaslar, entrikalar, yılbaşında katliam yapılan eğlence mekanları, halkını bombalayan uçaklar, halkını ezen tankları gördük ve yaşadık…

Cumhuriyetin yok edilmesine, dini esaslara dayalı bir devlet kurmak için minareleri süngü, camileri kışla yapan iki farklı anlayışın kurdukları ortaklığın bozulmasıyla, yüzlerce insanımızın şehit ve gazi olmasına, binlerce insanımızın da açlık sınırının altında yaşam mücadelesi vermesine neden olmuş, ülkemiz kan gölüne dönmüş, neredeyse şehit isminin verilmediği bir sokak kalmamışken, bunca olayların müsebbipleri kahraman, bunları eleştirenler vatan haini olarak yaftalanan bir başka ülke var mıdır ?

Fetocuların kurduğu kumpasla cezaevine konulan bir gazetecinin, aylar sonra bu defa fetocu diye cezaevine konulduğu, yıllarca fetonun ne kadar tehlikeli olduğunu anlatan, yazan, çizen gazetecilerin fetocu diye tutsak olduğu bir başka ülke var mıdır acep bu dünyada. Uğur Mumcu, Aziz Nesin, Türkan Saylan gibi aydınların yıllarca bu dinci yapının ne kadar tehlikeli olduğunu anlatırken vatan haini ilan edildiği, yıllardır suçluların serbest dolaştığı, suçsuzların ceza aldığı, Hak, Hukuk, Adalet için dünyanın en uzun yürüyüşünü, en kalabalık mitingini yapanların terörist ilan edildiği bir ülke var mıdır ?

Yıllarca ortaklık yaptıkları feto ve onun gibi cemaatlerin sarıklı, sakallı, yobaz adamları yerine, 15 Temmuz darbesi için hazırlanan resimlere hala onurla anılarını anlattığımız, ellerine kınalar yakarak vatan borcu diye davul zurnalarla askere gönderdiğimiz çocuklarımızın resimlerini koyup, hain diye yaftalanan bir başka ülke var mıdır ?

İlçemizde bir dönem, siyasi bir partinin ilçe başkanlığı ve kurultay delegeliğini yapmış birinin, seçildikten kısa bir süre sonra seyahat ettiği Pensilvanya ziyareti anılarını, çarşı meydanında sabırla çok dinledik. Bu ilçe başkanı ile o dönemin kaymakamı arasında Seydi Baba türbesi taşınması dahil, bir çok ortak noktada birleştiklerini yaşadık gördük ve biliyoruz. Bu şahsiyetleri burada görevlendirenler bugün hala sütten çıkmış ak kaşık gibi ortalıkta dolaşırken, Hak, Hukuk, Adalet için yürüyenler sokağa çıkamaz hale gelir diyerek, tehdit edildiği bir başka ülke varsa söyleyin.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı