Haber Üstü Reklam Alanı

DENİZ ÖĞRETMENİN MEZUNİYET VEDASI

10.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırBende bir zamanlar sizler gibi çocuktum mavi önlüğümü giyip beyaz yakamı taktığımda farklı bir yaşama adım attığımın farkında bile değildim.

Okulun eğişim, öğretim verilen kurum ve bu faaliyetlerin gerçekleştiği tesisler olduğunu zaman içersinde kavramaya başladım.

Aynı kıyafetlere bürünmüş arkadaşlarımızla aynı duyguları paylaşıyor,aynı heyecanı yaşıyorduk.

Arkadaşlığın,paylaşmanın,bölüşmenin,fedakarlığın,dayanışmanın  ne anlama geldiğini yıllar içersinde daha iyi anlamaya başlamıştım.

Eğitim ve öğretim yuvalarının mimarları olan öğretmenlerimin bizler üzerindeki etkileri gelişmemize büyük katkı sunuyor, zemin hazırlıyordu.

O yıllarda öğretmenlerime ve yaptıkları kutsal sayılabilecek bu göreve sempati duymaya başladım.

Acabaları, nedenleri, niçinleri,sorgulamadan içimde oluşan bu pırıltıyı o yıllarda hissettim.

2000 yılında Eskişehir eğitim fakültesini kazanmamla gerçekleşen hayalim 2004 yılında meyvesini veriyor, mezuniyet kepimi havaya fırlattığımda gerçekle yüz yüze kalıyordum.

‘’ARTIK BEN BİR ÖĞRETMENDİM’’

O tahta sıralarda oturan ders dinleyen bir çok anıya ,hikayeye öğrenci olarak tanıklık eden yılları geride bırakmanın mutluluğunu yaşarken arkadaşlarından,öğretmenlerinden ayrılmanın burukluğu ve acısıyla sevinmemizin mi ,üzülmemizin mi daha doğru olacağına karar veremedim.Mustafa Vasıf KARSLIGİL okulunda 34 öğrencimin, yavrumun bulunduğu 4/C sınıfı ile muhteşem,başarılarla dolu tam dört yıl geçirdik zaman geldi üzdük zaman geldi sevdik birbirimizi ama hiç küsmedik,kırılmadık birbirimize..

Sizlerden ayrılmak zor biliyorum. Ama bildiğim başka bir şey var sizlerde hayallerinizi gerçekleştirmek için sıralarınızı hayal kuranlara terk etmek zorundasınız. Eğitimle donattığımız çocuklarımızı daha yukarılara göndermenin onuru ve mutluluğu ile hepinize sevgilerimi sunuyorum.

İşte bu benim yeğenim DENİZ TOKATLIOĞLU, zorluklarla büyük mücadelelerle başardığın hayat hikayene saygı duyuyorum.

Sen öğretmenim Deniz; yeni nesiller yeni zihinler,yeni filizler yetiştirmeye devam edeceksin yolun açık olsun.

Tüm öğretmenlerimiz gibi hayalleri olan hayata, yaşama umutla bakan ülkenin geleceği olan ve gelecek nesilleri yetiştirmek için yolun başında, Magusa limanı türküsüyle bize atamızı anımsatan Çorum’un yetiştirdiği 22 yaşındaki AYBÜKE öğretmeni katledenleri, o filizi dalından koparanları lanetliyor, bir çok simge öğretmenimiz gibi AYBÜKE öğretmenimizi de  kalbimize gömdük ve asla unutmayacağız.

‘’MEKANIN CENNET OLSUN ÖĞRETMENİM ‘’

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı