Haber Üstü Reklam Alanı

Bir Anadolu Siyasetçisi

22.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırCHP Gaziemir'de çok uzun yıllar sonra, 2014 yerel seçimleri öncesi adına eğilim yoklaması dense de, üye bazında yapılan belediye meclis üyeliği sırasında gündeme gelen kontenjan listesine girecek bir isim, başta ben olmak üzere bir çok kişinin tepkisi ile karşılaşmış, başta ilçe başkanı olmak üzere bir çok kişiye tepkiler iletilmişti. 

Bırakın Gaziemir’de oturmayı, İzmir’de dahi oturmayan bir ismin, genel merkez kontenjanı ile Gaziemir Belediye Meclis listesine girecek olması, yıllardır parti içersinde mücadele eden, meclis üyeliği bekleyen bir çok ismin de tepkisini çekmişti. 

Bunca tepkiye rağmen 2014 yerel seçimlerinde belediye meclis listesinde, genel merkezin kontenjanı ile yer bulup belediye meclis üyesi seçilince, bir çok kişi kendisine tedbirli yaklaşırken, Gaziemir’in mahallerini dahi bilmeyen, il dışından gelmiş, elli dokuz yaşındaki bu ismin ilçeye ne faydası olacağı tartışması yaşanmıştı. 

1955 Afyon İli, Dinar İlçesi Kadılar köyünde doğan, daha 18 yaşında 1973 yılında CHP saflarına katılan, 1989 yılında Kadılar Köy Muhtarlığına seçilen, 2 yıl Sulama Kooperatifi başkanlığı, 2 dönem Dinar CHP İlçe yönetim kurulu üyeliği, 1999 yılında Kadılar köyünün Belde olması ile belediye başkanı seçilen, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde güven tazeleyen, 2014 yılında Kadılar beldesinin mahalleye dönüştürülmesi ile bu kez Gaziemir Belediye Meclis Üyeliğine seçilen, CHP’nin 5 dönem kurultay delegeliğini yapan, CHP üyeliğini yaşam biçimi haline getiren bu Anadolu siyasetçisinin ismi, Kasım Özkan’dan başka biri değildi. 

Kasım Özkan’ın 2014 yerel seçimleri ile başlayan Gaziemir Sarnıç siyasi serüveninde tam bir Anadolu siyasetçisi tavrı ile Gaziemir meclisinde ayrı bir yeri oldu. Sarnıç’ta Belediye Meclis Üyesi Kasım Özkan ismini taşıyan bir büro açıp, Sarnıç halkı ve Afyon’lu hemşerileri ile irtibat noktasını belirleyen Kasım Özkan’ın bürosu gün boyu boş kalmıyor.

Sarnıç halkının yasal yerel sorunlarını elinden geldiğince, belediye meclis üyeliği sıfatı ile çözmeye çalışan Kasım Özkan, örgütçü kimliğiyle birçok kişiyi CHP Gaziemir örgütüne kazandırdı. İzmir siyasetinin çok uzun zamandır unuttuğu, hayata geçiremediği örgütçü kimliği ile Sarnıç’tan ilçe etkinliklerine en yoğun katılımı sağlayan, maddi manevi destek veren kişi Kasım Özkan’dı. 

2014 yerel seçimleri öncesi yapılan eğilim yoklaması seçimlerinde, üyelerin tercihleri veya ilçe kontenjanından listede yer bulan bir çok isim, CHP Gaziemir İlçe etkinliklerine ya katılmazken, yada tek başına katılırken, Kasım Özkan özel araçlarla sanki bir bayrama, bir düğüne gider gibi onlarca hemşerisi ve Sarnıç’lı vatandaşlarla bu etkinliklere katkı verdi.

Gaziemir’in siyasi arenasında uzun zamandır yer alan, Gaziemir’in sorunlarını bilen, eğilim yoklaması seçimlerinde bir başka belediye başkan aday adayını desteğini alıp sıralamada yer alınca, aylarca eleştirdiği kişiye boyun eğip biat eden politikacılar yerine, Anadolu siyasetçisi kimliği ile doğrunun yanında, yanlışın karşısında duruş sergileyen Kasım Özkan, kısa zamanda Gaziemir’in en zor bölgesinde yaptığı siyasi çalışmalarla, bizden bu övgüleri almayı hak etti. 

Ağzını her açtığı zaman, ben seksen öncesi bu kadar mücadele verdim, bu kadar yıl ceza çektim, şu görevlerde bulundum gibi, söylemlerle siyasi mesajlar verenlerin, bugün hangi konumda hareket ettiklerini görünce, keşke CHP genel merkezi birkaç tane daha Kasım Özkan gönderseydi demekten kendimi alamıyorum. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı