Haber Üstü Reklam Alanı

Hayır Bir Meşale Olacaktır

9.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırTürkiye Olağan Üstü Hal Yasası ve Kanun Hükmünde Kararnameler gölgesinde, Anayasa değişikliği için Referanduma gidiyor.  12 Eylül Faşist Cuntasının getirdiği anayasa için, 12 Eylül 2010 yılında yapılan referandum sonrası, bu ikinci değişiklik isteği de iktidar kanadından, yani on beş yıldır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarı tarafından getirildi.

Bir ülkenin Anayasa’sı, toplumun tüm katmanlarının görüşleri alınarak hazırlanması ve değiştirilmesi gerekirken, AKP iktidarı ikinci Anayasa değişiklik paketini yine kapalı kapılar ardında, kendi siyasi ve ekonomik çıkarları doğrultusunda hazırlayarak Türk halkına bunu kabul edin diyor. 

12 Eylül 2010 referandumunda yaptıkları değişiklilikler yetmez ama evetçilerin, mezardaki ölülerinizi kaldırın ve bu anayasa değişiklik paketini evet oyu vererek geçirin diyen, Feto’cularında desteği ile  kabul edildi.

AKP iktidarının devleti yönetme siyasi ortağı olan Feto’nun, Cumhurbaşkanını ve AKP’lileri kandırması ile 15 Temmuz gecesi hala ne olduğunu anlamadığımız bir kalkışma  ve darbe girişimi yaşanan olaylar sonrası, ülkenin her bir yerinde binlerce Fetocu çıkarken, her ne hikmetse AKP içinden, Ampul’ün ışığından,  bi tane bile Fetocu çıkmaması ne kadar manidar demi. 

Ülkenin bir çok noktasında günlerce Demokrasi nöbeti tuttuğunu zanneden o ahali, bu hukuksuz Cumhuriyeti ve Demokrasiyi yok etme, tek adam himayesine girmek, kayıtsız şartsız, sorgulamadan, araştırmadan, okumadan, akıllarını kiraya vererek, bu değişikliğe evet diyerek, demokrasi nöbeti tutarken yemeği fazla kaçırdıkları bir kez daha göstermiş oldular. Demokrasiyi zorla sırtlarına yüklesen, taşımayacakları belli olan bu ahalinin, o dönemde ne için meydanlarda oturdukları bir kez daha belli oldu.

12 Eylül 1980 Faşist Askeri Cuntasının getirdiği anayasasına, toptan karşı olanların, ikinci kez bu Faşist Anayasayı savunmasının yegane sebebi, yapılmak istenen değişikliğin, 12 Eylül Faşist anayasanın daha fazla baskıcı bir hala getirmesinin ötesinde bu uygulama değildir. 

Yıllardır benim bacılarımın baş örtüsü diyerek, dinden imandan beslenen bu AKP, din Afyonu ile uyuttuğu halkı peşinden sürükleyerek, Cumhuriyetin ilk yıllarında tüm halkın çabası ile kazanılan değerleri yandaşlarına peşkeş çekerek, ülkeyi soyup soğana çevirmeyi başarmıştır. Kafası jöleli bir çok fırıldağı milyon dolarların başına getirerek, kendilerinin ve yandaşlarının rahat bir yaşam sürmesini sağlarken, yoksul halkın masum evlatlarını Güneydoğu’da, Suriye’de şehit bırakırken, şehir merkezlerinde patlatılan bombalarla izlenen kirli ve pis siyasetleri nedeniyle ölmelerine neden olmuştur.

Bu kadar kirli bir siyaseti yürüten iktidardan, masum anayasa değişikliği beklemek, 15 Temmuz sonrası meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya benzer. Her tarafı çelişkilerle, her tarafı entrikalar kokan, en akıllı bilim adamlarının dahi çözemediği ve tartıştığı, kapalı kapılar ardında hazırlanan bu anayasa değişikliği şimdi halka sorulacak.

Bu değişikliği isteyen Cumhurbaşkanı, AKP ve MHP genel merkezinin bu tavrı kurtuluş savaşında oluşan bir cephenin de kurulmasına neden olmuştur. Türk Milliyetçileri, Ülkücüler, İlericiler, Devrimciler, Kürt Milliyetçileri, Kürt’ler, Cumhuriyet ile M.Kemal Atatürk ile derdi olmayanlar ve Muhafazakarlar, kendiliğinden ortak bir cephe oluşturarak, tüm yurtta ortak bir dille bu fırsatçılara HAYIR diyerek, bu değişikliğe izin vermeyeceklerini bir kez daha gösterdiler. 

Bu anayasa değişikliliğinin bir parti veya kurumun sorunu olmadığı bilinci ile hareket eden siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, ilk meşaleyi Gaziemir’de yaktı. 

Atatürkçü Düşünce Deneği Gaziemir Şubesi tarafından düzenlenen toplantıya katılarak, görüş ve öneriler alınması sonrası, aralarında MHP Gaziemir örgüt temsilcilerinin de bulunduğu, CHP, Vatan Partisi, Temad, Balgöç, Kadok, Seydiköylüler Derneği Başkanları,  Haziran Hareketi, Yerel Basın Temsilcisi ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un da aralarında bulunduğu bir temsil heyeti belirleyerek, ilçemizde Hayır kampanyasını sadece bir siyasi partiye bırakmadan, ortak bir platformda yürüterek, Gaziemir’de en güçlü Hayır’ın çıkması yolunda tüm İlçe halkı ile beraber mücadelesini verecektir. 

Gaziemir’in yarattığı bu enerji, tüm ülkenin il, ilçe, köy ve mahallerine örnek olacak şekilde referandumda Hayır çıkmasını sağlayarak, AKP iktidarına gerekli dersi vererek, masum halk çocuklarının şehit olmadığı, şehir merkezlerinde daha güvenli bir yaşamı, ekonomiyi sadece bir zümrenin çıkarları için değil, tüm halkın ortak refah seviyesinin yükseldiği bir toplum yaratılması anlamında,AKP iktidarının yok edilmesi mücadelesinde bu birliktelik, HAYIRLI bir meşale olacaktır. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı