Haber Üstü Reklam Alanı

Memleketim

4.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırBir devletin egemenliği altında bulunan toprakların tümü, bir halkın üzerinde yaşadığı kültürünü oluşturduğu toprak parçası, başkenti, bayrağı olan bağımsız toprakların tümü, VATAN 

Mesele Türk, Kürt, Laz, Çerkez olmak değildir, mesele ekmeğini yediğin memlekete ihanet etmemektir.

Havasına, suyuna, taşına, toprağına, kuşuna, kurduna, denizine, ormanına sevdalandığımız memleketim.

Ayrışmaların, kavgaların, hainlikle suçlamaların değil, kardeşliğin, barışın, hukukun, özgürlüklerin, hoşgörünün önde geldiğini düşündüğüm memleketim.

 Hiç kimsenin bir başkasının yaşam tarzına karışmadığı memleketim.

 Dini, dili, ırkı, inancı ne olursa olsun insanca, anlayışla, hakça, olgunlukla nefes almak istediğimiz memleketim adına şarkılar, türküler, şiirler yazılan memleketim.

 Uğruna birçok şehitler verdiğimiz gazilerimizin olduğu memleketim.

 Kurtuluş savaşını başaran, Çanakkale’ de destan yazan Kıbrıs’ ta tekrar özgürlük ve barış diye ayağa kalkan memleketim.

 Doğanın tüm güzelliklerini sunduğu baharını, yazını, kışını ayrı ayrı doyasıya yaşadığımız memleketim.

 Karadenizi, Akdenizi, Egesi, Marmara’sıyla mavilere, Ormanlarıyla yeşillere, Fıratıyla, Diclesiyle şirin ve cennet memleketim.

 Memleket insan için özeldir, insan memleketinden başka hiçbir yerde rahat yaşayamaz. Çünkü insanın en doğal olduğu ve yaşadığı yer memleketidir.

Cahit SITKI TARANCI’ NIN dediği gibi  ‘’ Memleket isterim, ne başka dert ne gönülde hasret olsun, kardeş kavgasına bir nihayet olsun ’’

 Çelebi Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan,  Mehmet Akif Ersoy, Aziz Sencarlar ve daha birçok kahramanlar yetiştiren memleketim.

 Memleketimi seviyorum ‘’Çınarlarında kolon vurdum, hapishanelerinde yattım hiçbir şey gideremez iç sıkıntımı. Memleketimin şarkıları ve tütünü  gibi diyen NAZIM HİKMET  sevdalısı memleketim.

 Camileri, medreseleri, türbeleri, cem evleri, kiliseleri ile farklı inançlarda ortak vatan sevdalısı memleketim.

 Zılgıtıyla, halayıyla, horanıyla, zeybeğiyle doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi ile duyguların, geleneklerin vücut diline can kattığı memleketim.

 Yunusu’yla, Hacı Bektaşi Velisiyle  ‘’ Gel ne olursan ol yine gel ister kafir ister Mecusi, ister puta tapan ol yine gel, bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbe bozmuş olsan’ da yine gel’’ diyen Mevlana hoşgörülü MEMLEKETİM.

 SARI SAÇLIM, MAVİ GÖZLÜM, özgürlük savaşçısı, dünya lideri, halk adamı yenilikçi, çağdaş, demokrat, laik, Cumhuriyetimizin kurucusu, minnet duyduğumuz, ölesiye sevdalandığımız her geçen gün özlemle hasretle daha çok bağlandığımız, tüm dünyanın saygı duyduğu lidere MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ e sahip olan memleketim ayrılıklara, bölünmeye HAYIR diyerek seni sevecek ve sahip çıkacağımız  ‘’ MEMLEKETİMİZ ‘’

                            MEMLEKET, MEMLEKETİMİZ, TÜRKİYEMİZ, VATANIMIZ SEVDAMIZ

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı