Haber Üstü Reklam Alanı

SEVGİNİN HİKAYESİ (İnce Bıyıklı Zarif İnsan)

12.10.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdırİnsan hayatı hikayelere gebedir; yaptıkların, yapamadıkların, hayallerin, umutların, düşüncelerin, tecrübelerin, isyanların, sevdaların, terk edilişlerin, hüzünlerin kabüllenemediğin, hazmedemediğin, ayrılıkların yada kavuşamayız dediğin mucizelerin gerçeğe dönüşmesi, yaşamımıza anlam katan gerçeklerimizdir.

En güzel, en anlamlı, en değerli hikayeler sevgi ile başlayan sevgiyi hak eden hikayeler olmuştur. 

Seni seviyorum, sana aşığım, işime vurgunum demek normal söylemlerken BEN SENİ BÜYÜK SEVDİM demek hikayenin başlığıdır aslında. 

İnce Bıyıklı kibar ve nazik insan sizinde yaşam hikayenizin çok büyük bölümü Tekel Spor ve Gaziemir Spor gençliğine dolayısıyla futbola aşık olma hikayesidir. Gaziemir Spor futbol takımına futbolcu olarak hizmet etmiş, yıllar sonra kulüp idareciliği, kulüp müdürlüğü, kulüp başkanlığı görevini üstlenmiş beklide en zor dönemlerde gençliği büyük fedakarlıklar göstererek hizmet etme onurunu yaşadınız.

Her zaman sakin kişiliğiniz efendi tarzınızla gerçek bir beyefendi oldunuz. Sporun temelinde yatan başarı yada başarısızlıklar değil o yıllarda takımın ayakta kalması için gecenizi gündüzünüze kattınız şampiyonluklar yaşadınız hak ettiniz.

1954 yılında müteşebbiz sporcu, 1957 yılında resmi lisanslı sporcu, 1959,1977 yıllarında Tekel Spor kulübünde görev yaptı. 1977 yılında Tekel Sigara fabrikasında emekli oldu, aynı yıl Gaziemir Spor Kulübüne yönetici olarak katıldı, genel kaptan oldu.

1984 yılında kulüp başkanlığı görevini alarak 1985,1986,1989 yıllarına kadar devam etti. 1990-2000 yılları arasında Gaziemir Spor Kulübü Genel Sekreterlik görevinde bulundu. 2000 yılında kulüp kapatıldı, kuruluşuna ve kapanışına tanıklık eden ender şahsiyetlerden birisi olarak Gaziemir futbol tarihine geçti.

1948 yılında eski belediye başkanı Mehmet Peker’in oğlu, Muzaffer Peker’in girişimi ile Seydiköy Çatalkaya isminde gayri federe kulübün kurulmasına tanıklık eden ilk maçlarını Görece, Cumaovası, Samantepe, Torbalı, Kemalpaşa, Göztepe, Tekel Spor, Karagücü, Urla Spor ile oynadıklarını kendisine ait tutmuş olduğu günlüklerinden öğrendiğim ince bıyıklı kibar insanın futbol sevdasının hikayesine bir kez daha saygı duydum.

1933 yılında Edirne’de dünyaya gelen ömrünün büyük bölümünü futbol ve gençliğe fedakarlıklar üreterek harcayan Gaziemir futbolunda kibarlığı, nezaketi, hoş görürü ve tecrübesi ile iz bırakan güzel insan İsmail Aksu, seni özleyeceğiz. 

Vefatın bile AHDE VEFA’YI anımsattı Gaziemir Spor Kulübünün çelengi oradaydı, Kulüp Başkanı Hakan Suvari ve bazı yöneticiler oradaydı, Gaziemirgücü kulüp başkanı Mehmet Baloğlu, eski Tekel sporlu ve Gaziemır spor külubu futbolcuları oradaydı, Tekel spor çelengi oradaydı, kısacası olması gereken özlenen tablo senin vefatınla oradaydı, senin adına hepsine teşekkürler.

2016 yılında 83 yaşında Alzheimer rahatsızlığı sonucu yaşamını yitiren ince bıyıklı kibar başkanım İsmail Aksu, yaptıkların emeğin için hakkını bize helal et.

‘SEN GAZİEMİR’İ ve GAZİEMİR FUTBOLUNU BÜYÜK SEVDİN’

Bizlerde Seni Sevdik Mekanın Cennet Olsun

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı