Haber Üstü Reklam Alanı

BÖLÜŞMEK

23.6.2016
Büyült
Küçült
Haberi YazdırBuğusu tüten ,somunu paylaşmak varken kardeşçe,dişe diş,kana kan’mı istiyoruz,yaşamın güzelliklerinden kopup çirkinliklere, meylimiz neden?

Her sabah kalktığımızda güne başlarken karşılaştığımız ilk kişinin mevkisine, makamına,elindeki temizlik süpürgesine bakmaksızın gülümseyerek günaydın diyebiliyor muyuz  üzgünüm,üzgünüm ama kocaman bir hayır.

‘taksim etmek, bölmek, pare pare etmek,üleştirmek,paylaştırmak ’bölüşmek tek gerçeğimiz tek yaşam şeklimiz bizim,sevinci,inancı ekmeği paylaşmak.

’siz yalnız değilsiniz biz buradayız ekibinin 8 yürekli kadınının yıllardır paylaşmayı hak eden kişilere ulaşan karşılıksız uzanan ellerindeki duygudur bölüşmek.

İnsanların yaşamlarında tek başına mutlu olamayacağı gerçeğinden hareket ederek bölüşmenin mutluluğa açılan büyülü bir pencere olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalırız. Oysaki bizler hep zoru imkansızı yalnızlığı seçmeye başladığımızda umutlarımızdan, hayallerimizden, kişiliğimizden, tarzımızdan büyük ölçüde insanlığımızdan uzaklaştığımızın farkına varamayız vardığımızda da geriye dönecek yolu bulmakta zorlanır beklide bulamayız.

Hayatın gerçeklerini ve gereklerini yerine getirdiğimizde mutlulukla buluşmanın ne denli önemli bir yaşam tarzı olduğunu gözler önüne serer o hazzı,güzelliği ve onuru doyasıya yaşar ve hayatımıza anlam katarız.

Yaşam kimilerine mütavazi, kimilerine ızdırap, kimilerine şatafatlı, kimilerine göre yoksulluk, kimilerine olduğundan fazla cömert davranan yüzünü gösterirken, bir o kadar beklide daha fazla insana cömert davranmıyor.Dengeyi sağlamak birlikte mutlu,huzurlu nihayetinde hayata anlam yükleyebilmek için bölüşerek dengeyi kurma gerçeğini her şartta her ortamda göz ardı etmememiz gerekmektedir.

Dengelerin bozulduğunda bu günün kaçınılmaz en büyük sorunu olan ayrışmaların, kutuplaşmaların, birbirimizi anlayamama sorununu çözemeyiz.Duygusal kopuşlara gebe kalırız.

Mutluluk bir empati yapma sanatıdır, karşısındakini anlamak ona dokunmak, yer değiştirmek,ortak akılla analizler yapabilmek,duygu ve düşüncelerimizi aynı ölçüde tartmak dengeye oturtmak.

Sevdamızı sevdiğimizle bölüşmek düzeni hakça bölüşmek aldığımız nefesi eşit bölüşmek ekmeğimizi ekmezsizde bölüşmek,siyahı beyaz ,beyazı siyah bölüşmek,doğaya zarar vermeden tabiatın bize sunduklarını,güneşin aya ,ayın yıldızlara sunduğu eşitlikte ve görsellikte bölüşmek.

Kısacası insan olduğumuzu, yolcu, hancı misali bir gün yok olacağımızın bilinciyle, hareket edip insan olmanın en yüce değer olduğu bilinciyle bölüşmenin, olmazsa olmazı olduğu gerçeğini göz ardı etmeden, yarınlara daha güvenli daha mutlu gidebilme yolunun, çokta zor olmadığını hiçbir zaman düşüncelerimizden çıkarmadan, nefes almaya devam etmeliyiz.

O zaman mutluluklarımızı da, acılarımızı da, daha samimi, daha güçlü, daha yürekten haykıra haykıra bölüşelim bölüşelim ki, mutluluğun, huzurun,insanca yaşamanın çokta ulaşılmaz bir duygu olmadığını yeniden keşif edelim.

Atamızı paylaştık tüm dünyayla, ona olan sevgimizi bölüştük yıllarca, sonsuza dek sürecek bir aşkla....

Bölüşemeyeceğimiz,paylaşamayaağımız bayrağımız,vatanımız onlarada her zaman verilecek vardır bir canımız ...

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı