Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediyesinde Sıra Başkanın Kendi Atadığı İsimlere Geldi

22.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şimdiden tarih sayfalarına adını yazdırdı.Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda göreve geldikten sonra, bir dönem önceki belediye başkanı Halil İbrahim Şenol’un çaycısına kadar varan yaptığı değişiklikler sonrası hız kesmedi, değişim bu kez kendi atadığı isimlere geldi.

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şimdiden tarih sayfalarına adını yazdırdı. 

Göreve geldikten sonra Gaziemir Belediyesinin hafızasını silen atamalar yapan, ‘Onursal Koordinatör’ ve başkan Arda, eski dönemden değiştirecek kimse kalmayınca, rotayı bu kez kendi atadığı isimlere yönlendirdi.

Geçtiğimiz aylarda kendi atadığı Yazı İşleri Müdürü olan iki ismi, Basın Yayın Halkla İlişkiler müdürü olan bir ismi, görevden alırken, uzun yıllardır Gaziemir’in imarını dizayn eden başkan yardımcısı Mitat Kale ile Barış Çağlar Çelik’i Sarnıç hizmet binasında Arge ismini verdiği birime atadı. 

Onursal Koordinatör, Gaziemir Gönüllü Kadınlar Derneği Başkanı (GGKD), Dış İlişkiler Birim Sorumlusu, Gaziemir Belediye Başkanın Eşi Deniz Özuğur ile Başkan Arda’nın istemediği, Sarnıç hizmet binasınan gönderdiği CHP İzmir il ve ilçe yöneticilerinden sonra, bu kez görevden alma sırası Sarnıç hizmet binasından sorumlu siyasi başkan yardımcısı Nevin Mutlu’ya geldi. 

Uzun zamandır başkan Arda ve Onursal Koordinatör arasında ayrışma yaşayan, Sarnıç hizmet binasından sorumlu siyasi başkan yardımcısı Nevin Mutlu, dün açılışı gerçekleştirilen Aktepe – Emrez ile Binbaşı Reşatbey Mahallesi Taziye Evi törenleri sonrası, hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alındı. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve Onursal Koordinatör eşinin yanlışlarına uzun zamandır suskun kalan bir grup meclis üyesi, Başkan Arda’nın CHP Gaziemir İlçe Başaklığının 30 Ağustos Zafer Bayramı ile İzmir’in kurtuluşu, partinin kuruluşu için Gaziemir Çarşı Meydanında düzenlediği törenlere meclis üyelerine katılmama çağrısı yapması, bardağı taşırdı. 

Dün yapılan Aktepe – Emrez ve Binbaşı Reşatbey mahalleleri Taziye evi açılışlarına katılan bir grup meclis üyesi ve Başkan Yardımcısı Nevin Mutlu’u, açılış törenlerinde toplu resimlere girmemesi ile ayrılık resmiyete döküldü. Sarnıç Hizmet Binasından Sorumlu siyasi başkan yardımcısı Nevin Mutlu görevden alındı yazısı kendisine tebliğ edildi.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Ali Rıza Türkmen, uzun zamandır CHP Gaziemir İlçe Başkan ve Yönetimine sosyal medyadan ağır eleştiriler de bulunuyordu...

1 Eylül 2020 tarihinde, Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Eylül ayı Gaziemir Belediye Meclisi 1. Birleşiminde ülke ve ilçemiz gündemi ile ilgili, belediye mec...

Gaziemir Çarşı Meydanında İlçe Başkanı Kasım Özkan önderliğinde, ilk genel başkanları Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sundu

CHP İzmir İl Başkanı Yücel: “Gaziemir belediyesinde, belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat sahibi olsa ve belediyeden elde e...

Gaziemir yerel siyasetinin tanımadığı bir çok ismi yönetim kurulu listesine alan AKP Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay...