Haber Üstü Reklam Alanı

Erol Kaya Yeni Dönemde 'Ben Yokum' Dedi Kulisler Yeni İsim Arayışında

27.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP Gaziemir İlçe teşkilatı içersinde uzun zamandır konuşulan konuların başında gelen, İlçe Başkanı Erol Kaya kongrede devam mı edecek, yoksa genel merkez başka bir adayı mı işaret edecek sorusuna ilk cevabı, İlçe Başkanı Erol Kaya verdi. Ben Yok um dedi.AKP Gaziemir İlçe Başkanı Erol Kaya, 11 Nisan’da yapılacak kongrede tekrar aday olmayacağını belirterek parti örgütüne veda etti.

AKP Gaziemir İlçe teşkilatı içersinde uzun zamandır konuşulan konuların başında gelen, İlçe Başkanı Erol Kaya kongrede devam mı edecek, yoksa genel merkez başka bir adayı mı işaret edecek sorusuna ilk cevabı İlçe Başkanı Erol Kaya verdi, Kaya Ben Yok um dedi.

Bir yıldır Gaziemir İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Erol Kaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da, ‘Değerli Ak Parti Ailem Partimizin ve Genel Merkezimizin Vermiş Olduğu Görevleri Alnımız Ak Vicdanımız Rahat Şekilde İfa Ettik...Önümüzdeki Nisan Ayının 11 ine Yapılacak Olan Yenilenme ve Bayrak Değişimi Kongresinde Aday olmayacağımı ve AK DAVAMIZIN, BAYRAĞINI Dava arkadaşımıza teslim etmenin gururu ve inancını taşıyarak teslim edeceğim’ diyerek, ilçe başkanlığına veda etti. 

AKP Genel Merkezinin Erol Kaya ile devam etmeme kararı üzerine, siyasi kulisler 11 Nisan’da yeni ilçe başkanı kim olacak sorusuna cevap arıyor. AKP Gaziemir yerel siyasetinin ağır topları kendine yakın bir ismin genel merkez tarafından atanması için bu günlerde yoğun kulis faaliyetlerini sürdürüyor. 

Gaziemir eski belediye başkanı Adnan Yüksel, AKP 2014 Gaziemir Belediye Başkan Adayı Kerem Fahri Baykalmış, 2019 Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, kendine yakın yeni ilçe başkanı ismi konusunda arayışlarını ve kulislerini sürdürüyor.

AKP Gaziemir yeni İlçe Başkanlığına atanma olasılığı en yüksek isim, üç kez Ankara’ya çağrılan fakat atanmayan Serdar Muçay oldu. Geçtiğimiz dönemin belediye meclis üyesi Yasin Mazlum’da ilçe başkanlığına atanabilecek ve Ankara’ya davet edilecek isimler arasında yer alabileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz yıllarda AKP Gaziemir İlçe yöneticiliği yapan, rahmetli Fikret Kar’ın oğlu  Halil Kar’ın ismi de, AKP kulislerinde dillendirilmeye başlandı. AKP İzmir eski İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel ile AKP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Doğan’ın da ilçe başkanlığına atanması, Gaziemir AKP siyaseti için sürpriz olmamalı. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir yerel siyasetinin tanımadığı bir çok ismi yönetim kurulu listesine alan AKP Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay...

Hukukun üstünlüğüne inanan, hukukun bağımsızlığını savunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupları olarak, yargıya intikal etmiş konular hakkında beyanat vermeyi kendim...

Gaziemir Belediye Başkanı bir meclis üyesine vekalet vererek ve hiçbir açıklama yapmadan üç günlük izne ayrıldı...

CHP Gaziemir Gençlik Örgütü pandemi sebebi ile gerekli önlemleri ve kurallara uyarak, Gaziemir Karakolu'nun önünde polis baskısı altında konuyla ilgili basın açıklamas...

Merkezi hükümetin, belediyelerin en önemli ekonomik kaynaklarının başında gelen İller Bankası paylarında, yüzde elli kesinti yapmasını eleştiren Gaziemir Belediye Başk...