Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir'de Hangi Belediye Başkan Aday Adayı Kendini Göklere Çıkardı Diğer Aday Adaylarını Eleştiri Yağmuruna Tuttu

7.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel merkezinin, Gaziemir Belediye Başkanının ismini açıklamasına kısa bir süre kala, İzmir’den yazılmış CHP Genel Merkezinden çıkmış bir mektup, Gaziemir siyasi kamuoyuna yansımış ve bomba etkisi yaratmıştı.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Gaziemir belediye başkan adayı olarak seçim çalışmaları yapan Halil Arda, seçim propagandasını  ‘Biz İyi İnsanlarız’ sloganı üzerine kurmuş, tüm seçim çalışmalarını bu temel üzerinden devam ettirmişti. Geçtiğimiz günlerde alınan çöp kamyonlarının üzerine bu kez ‘ Biz Temiz İnsanlarız’ sloganı yazarak slogan kavramını genişletmişti. 

Siyasette tüm söylemler, tüm sloganlar tersine işler kavramını haklı çıkartacak bir olay bu kez Gaziemir’de yaşandı. 2018 yılının son aylarında başlayan CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde, Gaziemir’e başkan olmak isteyen dokuz CHP’li, aday adaylık dosyalarını alarak kendilerine göre bir takvim belirleyerek, propagandalarını o temel üzerinden yürüttüler.

Hemen hemen bütün CHP’li aday adayları, sivil toplum örgütlerini, muhtarları , esnafı, parti büyüklerini ziyaret ederek, çoğunluk zamanlarını da, Ankara’da CHP Genel Merkezinde, parti kurmaylarına, kendilerini tanıtarak aday adaylık süreçlerini hayata geçirdiler. 

CHP Gaziemir İlçe örgütünün düzenlediği bütün etkinliklere hep beraber katılarak, parti örgütüne el ele tutuşarak birlik beraberlik mesajları vermeyi de ihmal etmediler. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz diyerek sloganlar attılar. 

CHP Genel merkezinin, Gaziemir Belediye Başkanının ismini açıklamasına kısa bir süre kala, İzmir’den yazılmış CHP Genel Merkezinden çıkmış bir mektup, Gaziemir siyasi kamuoyuna yansımış ve bomba etkisi yaratmıştı. 

Mektup Gaziemir’in ne zaman kurulduğu, havası, suyu, sanayisi, siyasi ve ekonomik değerlerin anlatılması ile başladığı, CHP’den Gaziemir belediye başkan aday adaylık dosyası alan dokuz ismin profilleri, ayrı ayrı değerlendirildiği görülmekte. 

Eski Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol için mektupta, alkol sorunu olduğu için Gaziemirliler tarafından uygun görülmediği belirtilmekte. Bir öğretmenin dövülmesi olayı ile başlayan CHP Gaziemir ilçe örgütü ile belediye başkanı arasındaki tartışmanın krize neden olduğu, belediye başkanının partisinden istifa etme noktasına kadar geldiği belirtilmekte. Chp İlçe yönetiminin belediye başkanını il delegesi yapmadığını aralarında ciddi bir düşmanlık olduğu belirtilmekte. 

Gaziemir belediye başkan aday adaylarından Abdurrahim Nursoy için, Bulgaristan göçmeni, Sarnıç’ta oturduğu, lise mezunu, market işletmecisi olduğu belirtilirken, ayrıca 2014 yılında AKP’li gençleri dövdüğü için, kavgacı bir yapıya sahip olduğu belirtilmekte. 

Aday adaylarından Yüksel Demirsoy için, Önder Sav kanadından geldiği, ilçe başkanlığı döneminde adil olmadığı, CHP Genel başkanına kurultayda Ecevit kasketi taktığı, sonra geri istediği hatırlatılmakta. 

Aday adaylarından Bülent Zenginobuz için, lise mezunu, SHP kökenli, 65 yaşında iki çocuk babası bekar biri olduğu söz ediliyor. 

Aday adaylarından Muzaffer Kapı’nın İzbeton şirketinde çalıştığı, Aziz Kocaoğlu’nun Kapı'yı destekleyebileceği, 65 yaşında, Karşıyaka’da oturduğu, Gaziemir’in okullarının yerlerini dahi bilmediğini, köklü partilileri tanımadığı idda edilmekte. 

Diğer Aday adayları hakkında da görüş beyan eden mektup, aday adaylarından Halil Arda’yı yerlere göklere sığdıramıyor. Gaziemir’in ilk belediye başkanının torunu olduğunu, parti içi birçok görevlerde bulunduğunu, bir çok sivil toplum örgütlerinde görev yaptığını, il genel meclis üyelik görevini başarıyla yaptığını, ilçesine birçok hizmetler getirdiğini, üniversite mezunu, iki çocuk babası olduğunu belirten mektup, Halil Arda’nın artılarını, diğer aday adaylarının eksilerini ön plana çıkartarak, genel merkez yöneticilerini etkilemeye çalışarak, partisinin belediye başkan adayı gösterimesi gerektiği belirtilmiş.

Bu mektubu CHP genel merkezine gönderen Halil Arda’ya çok yakın üç isim, telefon numaralarını altlarına yazarak, Gaziemir hakkında görüş beyanında bulunmuşlardı. Gaziemir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Halil Arda’nın, bu mektuptan haberdar olduğu ve böyle bir çalışma içersine girmesi, diğer aday adaylarının özellikle ‘biz iyi insanlarız’ sloganına tepki göstermesine neden olmuştu. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

AKP Gaziemir İlçe teşkilatı içersinde uzun zamandır konuşulan konuların başında gelen, İlçe Başkanı Erol Kaya kongrede devam mı edecek, yoksa genel merkez başka bir ad...

Umut Tekin bir ay sonra yapılacak kurultaya hem parti meclisi üyeliğinin getirdiği doğal, hem de İzmir kongresinde seçilmiş kurultay delegesi olarak katılacak, tek isi...

Neriman Balcı Türkeri, Halkın iktidarını kurmak adına tüm örgütümüzle mücadelemize devam edeceğiz. Bugünkü seçimin kazananı Cumhuriyet Halk. Partisi olmuştur” dedi

CHP’de doğru kişilerin doğru yerlere gelmesi, yanlış kişilerin doğru yerlere gelmesini engelleyeceğini belirten CHP Gaziemir kamuoyu, eski ilçe başkanları Umut Tekin’e...

Fuar Celal Atik Spor Salonunda gerçekleştirilen CHP İzmir İl Kongresinde, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ile eski İlçe Başkanı Umut Tekin Kurultay delegesi, CHP...