Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir İlçe Kongresinde Kazanan Kasım Özkan Oldu

23.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Göreve gelir gelmez, gücü eline alır almaz tek adamlığa soyunan, ben bilirim, ben yaparım, hiç kimse bana karışamaz, çekirdek kadro ile belediyeyi yöneteceğim, eşim benin danışmanım beraber yöneteceğiz, egosu ve kibiri ile CHP Gaziemir İlçe Kongresinde yaptığı konuşma ile aradığı vizyonunu belirledi.CHP Gaziemir İlçe Kongresini 209 oy alan Kasım Özkan kazandı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın desteklediği diğer aday Ali Rıza Türkmen 148 oyda kaldı. Kongrenin her anlamda kaybedeni Belediye Başkanı Halil Arda oldu.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda CHP Gaziemir İlçe Kongresinde Halil Arda’nın yaptığı konuşma ile CHP Gaziemir tarihinin profili, vizyonu ve tartışma düzeyi en düşük bir ilçe kongre yapılmasına neden oldu. Halil Arda’nın Gaziemir Belediye Başkanı olduktan sonra yaptığı icraatlarla Türkiye gündemine oturtan belediye başkanı, CHP Gaziemir İlçe Kongresinde yaptığı konuşma ile bu kez okları, kendisini belediye başkanı yapan partisi, yani CHP’sine çevirdi. 

Göreve gelir gelmez, gücü eline alır almaz tek adamlığa soyunan, ben bilirim, ben yaparım, hiç kimse bana karışamaz, çekirdek kadro ile belediyeyi yöneteceğim, eşim benin danışmanım beraber yöneteceğiz,  egosu ve kibiri ile CHP Gaziemir İlçe Kongresinde yaptığı konuşma ile aradığı vizyonunu belirledi. 

Gecekondusuna tanker ile su istemek amacıyla belediye binasına gelen baba, oğulu döverek kapıdan atılmasına ses çıkarmayan ve tahammül eden kibir abidesi başkan, belediye personelinin bir müdürüne yaptığı hakaretin, dayaktan daha büyük suç olduğuna kanaat getirerek, personeli işten kovabiliyor.

Emek ağırlıklı kitle partisi olan CHP’sinin temsilcisi olarak belediye başkanlığına seçilen Halil Arda’nın, ilk icraatı altı, yedi ay önce işe başlayan 23 işçiyi kapının önüne koymak oldu. Müdürüne küfür eden personeli işten at, sosyal medyada adının geçmediği bir paylaşımdan üstüne vazife çıkar, 25 yıllık sendikacıyı işten at, bağlı bulunduğu birimin müdürü ben bu personelle çalışmak istemiyorum deyince, 11 yıllık personeli işten at, mesleği öğretmenlik olan belediye personeli, CHP İlçe yöneticisini, sırf senin yanlışlarına ortak olmadı diye sokakta, başı boş kedi köpek toplamaya gönderen belediye başkanı, bu haksız uygulamaları yaparken, aklına parti politikaları gelmiş midi acaba, örgütten destek bekliyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin yönettiği hiçbir belediyede, hiç kimsenin işine, aşına dokunulmayacak, işten atılmayacak sözüne rağmen, Gaziemir belediye başkanın ilk icraatı, onlarca işçiyi kapının önüne koymak oldu. CHP’sine oy kaybettiren bu anlayışa ortak olmayan İl ve İlçe başkanlarına, neden bana sahip çıkmadınız diye serzenişte bulunan Halil Arda’ya en güzel cevabı CHP Gaziemir İlçe Kongre delegeleri sandıkta verdi. Benim vizyonuma uymuyor dediği Kasım Özkan ve yönetimini bir kez daha iktidar yaparak, Halil Arda’nın esas CHP vizyonuna uymadığını gösterdi. 

Halil Arda ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, 45 yıllık arkadaşını, yoldaşını, belediye başkanı olması adına gece gündüz çalışan meclis üyesini, kendisinden çiçek ihalesi istediğini belirterek, ihale takipçiliği ile suçladı. Kahve köşelerinde yapılan dedikodulara eşdeğer bu seviyesiz suçlamaya, adı geçen meclis üyesi cevap verdi.

1993 yıllında Halil Arda ile ticarete ortak başladığını belirten meclis üyesi Levent Çağlarsu, kısa bir süre sonra kendi isteğimiz ve arzumuz ile bu ortaklığa son verdik. Arkadaşlığımız ve dostluğumuz o günden bu yana, taki bu güne kadar devam etti. 27 yıldır çiçekçilik sektöründe olduğunu, bu güne kadar hiçbir şekilde, hiçbir ihaleye girmediğini, zaten belediyenin de bu çiçek talebini, doğrudan temin ile aldığını, ihale falan açmadığını söyledi. 2015 yılında çiçekçiliği bıraktığını, artık çalışmadığını, çiçek işini oğluna devrettiğini söyleyen Çağlarsu, yerel seçim öncesi Sayın Arda’nın her cenazeye, her düğüne, her açılışa gönderdiği çiçeklerin ücretini dahi ödemeden, ben artık senin oğlunla çalışmayacağım, çünkü sen meclis üyesi oldun konuşması, CHP Gaziemir İlçe kongresine maalesef Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda tarafından meze yapıldı.

Konuşmalardan sonra geçilen oylama sonucunda, Kongreye gelen 361 delegeden 208’inin oyunu alan Kasım Özkam ikinci kez CHP Gaziemir İlçe Başkanlığına seçildi. Ali Rıza Türkmen ise delegelerin 148’nin oyunu aldı. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Ali Rıza Türkmen, uzun zamandır CHP Gaziemir İlçe Başkan ve Yönetimine sosyal medyadan ağır eleştiriler de bulunuyordu...

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şi...

1 Eylül 2020 tarihinde, Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Eylül ayı Gaziemir Belediye Meclisi 1. Birleşiminde ülke ve ilçemiz gündemi ile ilgili, belediye mec...

Gaziemir Çarşı Meydanında İlçe Başkanı Kasım Özkan önderliğinde, ilk genel başkanları Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sundu

CHP İzmir İl Başkanı Yücel: “Gaziemir belediyesinde, belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat sahibi olsa ve belediyeden elde e...