Haber Üstü Reklam Alanı

Örgüt Dedik, Vefa Dedik, Emek Dedik Diyerek İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

16.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Her zaman belli ilkeler ve idealler üzerine birleştik, bir yol yürüdük, yürümeye devam ediyoruz. Ve bu yolda yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımıza değişmedik diyerek, 22 Aralık Pazar günü yapılacak ilçe kongresinde tekrar adayım dedi.



CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, siyaseti hiçbir zaman sonuç odaklı, kazanmak, kaybetmek olarak ve menfaat üzerine bakmadık. Doğrularımız ve yanlışlarımız kişiler üzerine hiç olmadı. Her zaman belli ilkeler ve idealler üzerine birleştik, bir yol yürüdük, yürümeye devam ediyoruz. Ve bu yolda yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımıza değişmedik diyerek, 22 Aralık Pazar günü yapılacak ilçe kongresinde tekrar adayım dedi. 

2017 İlçe kongresinde CHP Gaziemir İlçe Başkanlığına seçilen, 2018 genel, 2019 yerel seçimlerinde CHP’’nin Gaziemir’de birinci parti çıkmasında en fazla emeği olan, CHP’nin ilkelerini halka anlatan, gençlik ve kadın kolları ile beraber CHP Gaziemir İlçe örgütünü birlik beraberlik içersinde ayak tutan, ilçe yönetim kurulu ile uyumlu çalışan,  görev yaptığı iki yıl içersinde bir çok hizmeti ve emeği olan Kasım Özkan Pazar günü yapılacak ilçe kongre öncesi, hazırladığı bir bildirisi ile adaylığını açıkladı.

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan hazırladığı basın bildirinde şunları söyledi. 

22 Aralık Pazar günü Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapılacak olan İlçe Kongremizde, önümüzdeki dönem yönetecek olan yönetim kurullarını ve kadrolarını özgür iradesi ile seçecek olan siz değerli kongre delegelerimize;

Bizler;

Siyasete hiçbir zaman sonuç odaklı, kazanmak kaybetmek olarak ve menfaat üzerine bakmadık. Doğrularımız ve yanlışlarımız kişiler, isimler üzerine karşı hiç olmadı.

Her zaman belli ilkeler ve idealler üzerinde birleştik, bir yol yürüdük, yürümeye devam ediyoruz. Ve bu yolda da hiçbir zaman yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmedik.

Hep;

Örgüt dedik!

Emek dedik!

Vefa dedik!

Örgütü saymayanlarla, Emeği görmeyenlerle, Vefa’nın sadece bir semt adı olmadığını bilmeyenlerle hep mücadele ettik ve kendimizi örgüte emanet ettik.

İki yıl önce kongrede delegelerin oyları ile göreve gelen İlçe Başkanımızı ve yönetim kurulunu, Kadın ve Gençlik Kollarımızı yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kutluyoruz.

Bu görev süresi içinde iki seçim geçiren, etkinlikler ve toplantılar ile partimizi güçlendiren ve temsil eden, iyi gününde kötü gününde yalnız bırakmayan, tüm olumsuzlukları aile içerisinde dışarı çıkarmadan, basına konuşmadan, partililik ilkesi ile davranan başta İlçe Başkanımız Kasım Özkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde her görev gibi İlçe Başkanı olmak onurlu bir görevdir.

Kendi yaşamı gibi siyasi duruşu ve iş yaşamı ilkeli, bu makam ve mevkiyi basamak olarak, geçim kaynağı olarak asla görmeyen bir İlçe Başkanı ve yönetim kuruluna yani örgüte yapılan çeşitli müdahaleler, “ahlaki değil”, “vizyonuma uygun değil” cümleleri ve bunları basın yoluyla duymak bu örgüte, İlçe Başkanı ve yönetimine yapılmış bir saygısızlık olarak addediyor ve buna karşı da ayrıca bir duruş sergiliyoruz.

Siz değerli kongre delegelerimizin de yine; Kimsenin Değil “Partinin Vizyonu”na ve Kimseye Değil “Partinin Misyonu”na hizmet edecek kadroları seçeceğinize inanıyoruz.

O nedenle Bizler; Örgüt, Emek, Vefa demeye devam ediyoruz.

1972 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olduktan bugüne kadar partisinden hiç bir nedenden dolayı istifa etmeden; Bir Örgüt Neferi olarak, Yönetim Kurulu Üyelikleri, 3 dönem Belediye Başkanlığı, 7 dönem Kurultay Delegeliği ve son 2 yıldır İlçe Başkanlığı’mızı yapan, koltuk hırsı olmadığından tekrardan adaylığı düşünmediği halde; son yaşanan, söylenen, yapılan nedenlerden dolayı yine özgür iradeleri ile delegelerin karar vermesi adına kabul eden Kasım Özkan’ı destekliyor, kendimizi yine örgüte, siz değerli delegelere emanet ediyoruz.

Saygılarımızla...

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Ali Rıza Türkmen, uzun zamandır CHP Gaziemir İlçe Başkan ve Yönetimine sosyal medyadan ağır eleştiriler de bulunuyordu...

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şi...

1 Eylül 2020 tarihinde, Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Eylül ayı Gaziemir Belediye Meclisi 1. Birleşiminde ülke ve ilçemiz gündemi ile ilgili, belediye mec...

Gaziemir Çarşı Meydanında İlçe Başkanı Kasım Özkan önderliğinde, ilk genel başkanları Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sundu

CHP İzmir İl Başkanı Yücel: “Gaziemir belediyesinde, belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat sahibi olsa ve belediyeden elde e...