Haber Üstü Reklam Alanı

Halil Arda Sarnıç'ta 'Rekor Oy Farkı ile Seçimleri Kazanacağım' Dedi

26.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Halil Arda, her türlü içten ve dıştan engellemelere rağmen, 31 Mart yerel seçimlerini rekor oyla kazanacağını bir kez de, Sarnıç Cumhuriyet Meydanında söyledi.CHP Gaziemir, Sarnıç Cumhuriyet Meydanında Belediye Başkan Adayı Halil Arda’yı, Sarnıçlılarla buluşturdu.

Sarnıç Cumhuriyet meydanında aynı günde hem AKP’nin, hem CHP’nin mitingi olması nedeniyle, sabahın ilk saatlerinden itibaren hummalı bir çalışma yapıldı. Her iki partinin mitingi nedeniyle, alana aynı anda iki farklı sahne ve ses düzenin kuruldu.

CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Sevda Erden Kılıç ve Atilla Sertel Sarnıçlılara seslendi. Mitingde ilk konuşmayı CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan yaptı. Özkan Sarnıç’ın en büyük yarasının 2B sorununu yıllardır isteyerek çözmeyen, AKP iktidarı olduğunu söyledi. AKP’nin her seçim öncesi buraya gelip tapu sorununu çözeceğiz deyip, seçimden sonra bunu yerine getirmemek için her türlü entriayı çevirdiği belirtti. Geçmiş dönemde AKP’li İzmir Milletvekillerinin hazırladığı çözüm önerisini, CHP’li milletvekillerinin noktasına virgülüne dokunmadan, öneriyi yasa metni olarak Ankara’da Meclise taşıdıklarını, fakat bu öneriyi hazırlayan AKP’li vekillerin kendi önerilerine, red oyu kullandıklarını hatırlattı. Sarnıçlılardan CHP Belediye Başkan adayı Halil Arda’ya sahip çıkmalarını, AKP iktidarına gerekli dersi sandıkta vermelerini istedi.

Sarnıç Cumhuriyet Meydanında yapılan mitingin, başarılı sunucusu Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkan Adayı Halil Arda ile Meclis Adaylarını tek tek sahneye davet ederek Sarnıçlılara tanıttı. Belediye Başkan Adayı Halil Arda, Sarnıç’ın sorunlarını çok iyi bildiklerini belirtti. Sarnıç’ın Kapalı Pazar yeri ile trafik sorununun  var olduğunu çok iyi bildiklerini ve en kısa zamanda bu sorunu çözeceklerini belirtti. Sarnıç’ın en büyük sorunun tapu sorunu olduğunu söyleyen Arda, Orman vasfını yitirmiş 2B olarak işaretlenmiş arazilerin ecremesil ücretlerinin Hazineye yattığını, eğer on altı yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP  iktidarı,  bu sorunu isteseydi yüz sefer çözerdi dedi. Sarnıç’ta binlerce insanın yaşadığı alanları Osmanlı Tapusu ile Cevahir Holdinge peşkeş çekildiğini söyleyen Halil Arda, Sarnıçlılara artık bu yalanlara inanmamalarını istedi. Sarnıç’ta hizmete sokacakları, Çocuk Bakımevleri ile Annelerin rahat bir nefes alacaklarını, kuracakları Meslek fabrikaları ile mesleksiz ve işsiz genç kalmayacağını söyledi. Pusula Belediyecilik anlayışı ile her gencin en az bir yabancı dil bilmesi ve Avrupa Fonları ile yurt dışında okumaları yönünde yön gösterici bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini belirtti. Çocuk ve Gençlik meclisleri kuracaklarını söyleyen Arda, gençlerin daha fazla sosyal faliyetlere katılmalarını, daha fazla spor yapmaları için belediyenin bütün olanaklarını kullanacaklarını söyledi.  Karşınızda bir belediye başkan adayı olarak değil, bir belediye başkanı sorumluluğunda konuştuğunu, 31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça rakiplerinin kendisi hakkında aslı astarı olmayan yalanlar uydurduğunu söyledi. Sokak Hayvanlarını öldüreceğim yalanını söylediler tutmadı, kürtlerin oyuna ihtiyacım yok yalanına sığındılar, tutmadı, şimdide yüz yıldır beraber yaşadığımız Romen vatandaşlarımızın oyuna ihtiyacım yok yalanını ortaya atarak beni karalamak için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Eğer bu yalanları kim ortaya atıyorsa, benim söylediğim kişiyi bulsun, benim karşıma getirsin, gözlerimin içine bakarak evet bunları sen söyledin desin, bugün belediye başkan adaylığından çekilirim dedi. Halil Arda, her türlü içten ve dıştan engellemelere rağmen, 31 Mart yerel seçimlerini rekor oyla kazanacağını bir kez de, Sarnıç Cumhuriyet Meydanında söyledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Meclis Üyesi Murat Serin ile uzun yıllardır siyasetten uzak, belediye başkanı H. Arda’ya yakınlığı ile bilinen, tek siyasi başkan yardımcısı Necati Kırmaz arasında, ‘...

CHP Genel Merkezi, Belediye Başkanlarını 26-27 Temmuz arası kampa aldığı Afyonkarahisar toplantısı sonrası başlattığı, İlçe Danışma Kurullarının ilkini, CHP Gaziemir İ...

Tek güvencemiz ve umudumuz her zaman olduğu gibi yine halkımızın azim ve kararlılığındadır.

CHP İzmir İl Örgütü, bayramlaşma törenini bu yıl da Kültürpark İzmir Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Gaziemir’de nasıl baharı getirdiysek İstanbul içinde elimizden gelenin fazlasını yapacak, gövdemizi taşın altına koyacağız.