Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir Belediye Başkan A.Adayı Abdurrahim Nursoy 'Kamunun Malı Kamuda Kalmalıdır'dedi

12.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediyesi bünyesi içersinde özelleştirilmiş, bütün işletmeleri tekrar Gaziemir Belediyesi bünyesi içersinde toplayacağını ve buralarda kamu gücü ile Gaziemir halkına en ucuz hizmeti sunacaklarını söylediCumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Belediye Başkan A.Adaylarını konuk etmeye devam eden gazetemizin bugünkü konuğu, Abdurrahim Nursoy oldu. Gaziemir Net Facebook adresinde oluşan bir arıza nedeniyle, canlı çekimde yeteri kadar ses alamayan izleyicilerimizden, Gaziemir Net adına özür dileriz. Stüdyo çekimini aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz. 

VİDEO Abdurrahim Nursoy Gaziemir Net'te 

CHP Gaziemir Belediye Başkan A.Adayı Abdurrahim Nursoy, 1970 Bulgaristan doğumlu olduğunu söyledi. İlk ve Orta öğrenimini Bulgaristan’ın Karagözler ilçesinde, Ziraat ve Tarım Meslek Lisisini Kırcaali’de okuduğunu söyledi. Üç kardeşten oluşan ailemiz ile birlikte, 1991 yılında İzmir’e göç ettik dedi. 1995 yılında geldiği Sarnıç’ta, bir yıl sonra Nursoy markası adı altında bir şirket kurğunu ve halen aktif biçimde çalışma yaşamının içersinde yer aldığını söyledi. 

Gaziemir Belediye Başkan Yardımcılığı görevini iki ayrı bölümde iki buçuk yıl kadar sürdürdüğü, ilkinde başkanın tasarufu ile görevden alındığını, ikincisinde ise yönetim anlayışında ayrı düştüğümüz için kendi isteğim ile başkan yardımcılığı görevinden ayrıldığını söyledi. 

CHP Gaziemir Belediye Başkan A.Adayı Abdurrrahim Nursoy, her seçim döneminde iktidar partisinin 2/B ve Hazine arazisi sorunlarını biz çözdük diyerek ortaya çıktıklarını, fakat on dört seçimdir, çözdük dedikleri sorunlarla yaşamak zorunda kaldıklarını söyledi. Madem ki iktidar partisi, 2/b ve hazine arazi si sorunlarımızı çözdük diyorsa adres versin biz de gidip tapularımızı alalım dedi. 

Geçtiğimiz günlerde İzmir genelinde çıkan, Aziz Kocaoğlu listesinde Gaziemir Belediye Başkan Adayı olarak adının geçmesi konusunda kesinlikle kendisinin haberinin olmadığını, bu konuda bir yorum yapmasında, yanlış olacağını söyleyen Nursoy, kendisinde bu konuyu gazetelerden öğrendiğini söyledi. 

Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtar ziyaretlerinin içeriğini açan Nursoy, Belediye Başkanı olduğu taktirde yerelde kalkınma modelini hayata geçireceğini ve stk ve muhtarların bu çalışmaların en önemli merkezleri olacağını belirtti. 

Seçim çalışmaları için hazırladıkları broşürde slogan haline getirdikleri ‘Yeni Nesil Belediyecilik’ anlayışının içeriğini açan Nursoy, halkın sorunlarını çözebilmek için, bütün vatandaşlarımıza dokunmak için, onların tüm ihtiyaçlarını anlayıp, bölgelerine göre çözüm üretme adına, yeni nesil belediyecilik sloganını kullandıklarını söyledi. 

Daha önce birçok kez belediye meclis üyeliği yapmış ekip arkadaşları ile birlikte yönetme modelini hayata geçireceklerini söyledi. Donanımlı ve tecrübeli bir ekip ile yola çıktıklarını, bu arkadaşlarımla beraber, ekip siyaseti anlayışı içersinde birlikte üretme, birlikte yönetme, birlikte inşa etme gibi bir hayallerinin olduğunu söyledi. 

Belediye Meclis üyelerinin, proje üretmek gibi bir sorumluluğunun  olmadığını, iktidar partisi meclis üyelerinin bir düşünce ve fikri belediye başkanı ile paylaşır, bu fikri ve düşünceyi hayata geçirecek olan kişinin belediye kadroları olması gerektiğini söyledi. Belediye meclis üyelerinin fikir ve düşünce üretebileceğini, teknik eleman olmadıkları için proje üretmelerinin beklenmemesi gerektiğini belirtti. 

Sarnıç’ta hayata geçirilen, Türkiye’nin en büyük göç anıtı için Gaziemir Belediye Başkanına bir kez daha teşekkür eden Nursoy, bugün İzmir’deki bütün göçmenlerin o anıtın önünde anma etkinliklerini yaptıklarını söyledi.

Belediye meclis üyesi aday adayı olan bir grup arkadaşla, ekip oluşturduklarını, beraber üretecekleri, beraber yöneteceğimizi tahüt ettiğimiz arkadaşlarımızla beraber, çeşitli toplantılara katıldıklarını söyledi.  Benimle beraber yola çıkmış arkadaşlarımızın tek derdinin 31 Mart 2018 yerel seçimlerinin CHP’sinin kazanması olduğunu, dar kadroculuğun yapılmadığını belirtti. 

Sarnıç siyasetinden gelmesinin, kendisi için bir handikap oluşturmadığını belirten Nursoy, Sarnıç’sız bir Gaziemir, Gaziemir’siz bir Sarnıç’ın, olmayacağını, olamayacağını belirtti.  Farklı bir bölgeden gelipte, Gaziemir’e belediye başkan aday adayı olmadığını, yedi yirmi dört beraber olduğumuz Seydiköy’lü dostlarımla hep beraber, Gaziemirliyiz ve Gaziemir’i seviyoruz dedi. Ben yirmi iki yıldır Gaziemir’den ekmek yiyorum ve Gaziemir’e siyasetçi olarak hizmet etmek zorunluluğum var dedi. 

Aday Adaylığı sürecinde, Gaziemir’e yapılacak fiziki projelere girmek istemediğini, yeni nesil belediyecilik anlayışı ile teknolojinin gelişmesi ile paralel hızlı bir şekilde dönüşmesini ve gelişmesini sağlayacaklarını belirtti. Toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel olarak geliştirip top yekun kalkınmasını sağlayacaklarını söyledi. Bizim hayata geçireceğim projede yerinde gelişme var, kadın kooperatifçiliği var, yerelde güçlü olan bir sanayi var dedi. Gaziemir Belediyesinin bugün yaptığı temsili harcamaların bir kısmını neden o kadaın kooperatiflerinden almayalım diyen Nursoy, neden kamunun parasını Gaziemir’le alaka olmayan firmalara verelim, bunların tamamını kuracağımız yerinde kalkınma modeli ve kadın kooperatifçiliği ile hayata geçireceklerini, yereli kalkındıracaklarını söyledi. 

Sarnıç piknik alanından, Mümin Gençoğlu Tesislerine kadar olan kısmında başlayan proje ile ilgili, kamunun malı kamuda kalmalıdır dedi. Sarnıç piknik alanının Gaziemir’de kalması adına geçmişte Karşıyaka Orman İdaresi önünde hayata geçirilen çevreci sivil dayanışmayı hatırlatan Nursoy, o gün o eylemde hangi düşünce içersindeysem bugün de, aynı duygu ve düşünce içersinde olduğunu söyledi. Buralara yapılacak yatırımları kesinlikle kamu yapmalı ve özelleştirilmemeli dedi. Eğer ben belediye başkanı olursam Gaziemir Belediyesi bünyesi içersinde özelleştirilmiş, bütün işletmeleri tekrar Gaziemir Belediyesi bünyesi içersinde toplayacağını ve buralarda kamu gücü ile Gaziemir halkına en ucuz hizmeti sunacaklarını, sosyal belediyeciliğin, neden sosyal işletmeciliğinin olmadığını sordu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ve partililer Saat 11:00’de Gaziemir Atatürk Anıtına çelenk sunumu için sosyal mesafeyi göz ederek, maskeleri...

Ali Rıza Türkmen, uzun zamandır CHP Gaziemir İlçe Başkan ve Yönetimine sosyal medyadan ağır eleştiriler de bulunuyordu...

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şi...

1 Eylül 2020 tarihinde, Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Eylül ayı Gaziemir Belediye Meclisi 1. Birleşiminde ülke ve ilçemiz gündemi ile ilgili, belediye mec...

Gaziemir Çarşı Meydanında İlçe Başkanı Kasım Özkan önderliğinde, ilk genel başkanları Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sundu