Haber Üstü Reklam Alanı

CHP'de Değişim Parti Meclisine Kaldı

4.2.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Parti Meclis seçimlerinin, örgüt tabanında yada seçimlerde kerhen CHP’ye oy veren seçmen tabanında, bir umut ışığı olmayacağını söyleyen CHP’lilerİki gün sürecek olan Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan kurultayının ilk gününde, CHP Genel Başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha seçildi.

 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1130 imzayla aday gösterildiği genel başkanlık yarışında 790 oy alarak beşinci kez CHP’nin genel başkanı oldu. 163 imzayla aday olan Muharrem İnce ise, 447 delegenin oyunu aldı. Toplamda 1253 delegenin oy kullandığı kurultayda, 1237 oy geçerli sayıldı.

On yedi ay sonra yapılacak Cumhuriyet değerlerinin oylanacağı Başkanlık seçimleri yerine, yerel seçimlerin ön planda tutulduğunu belirten CHP seçmeni, başkanlık seçimlerinin kaybedilmesi durumunda bu vebalin altında sadece Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kalmayacağını, örgüt tabanını dinlemeyen, sokağın sesine kulaklarını tıkayan kurultay delegelerinin de bu vebalin altında kalacaklarını belirttiler. Parti Meclis seçimlerinin, örgüt tabanında yada seçimlerde kerhen CHP’ye oy veren seçmen tabanında, bir umut ışığı olmayacağını söyleyen CHP’liler, iki seçimdir destek imzasının iki katı oy alan Muharrem İnce’nin genel başkanlığa seçilmemesinin, umutsuzluğa ve oy kaybına neden olacağını söylediler.

Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşen CHP 36. Olağan Kurultayının ikinci gününde PM üyeliği ve YDK üyeleri seçilecek. Seçim öncesi spor salonun içerisi aralarında CHP Gaziemir İlçe Gençlik Kolları pankartının ve adayların afişleri ile donatıldı. Ayrıca adaylar salon içerisine stant kurarak afiş ve broşürlerini dağıttı. Bin 266 delegenin oy kullanması beklenen seçimde, aralarında CHP Gaziemir eski ilçe başkanı Umut Tekin’de bulunduğu PM üyeliği için 488, YDK üyeliği için ise 108 kişi adaylık başvurusunda bulundu.  

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

2014 yılında Gaziemir’de büyük kaoslar yaşayan, belediye meclis üyesi adayı eski ilçe başkanı İsmail Akdağ, yeni ilçe başkanı Sabır Telingün’ün, yerel seçimler öncesi ...

CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı Umut Tekin’in aldığı 319 oy, Parti Meclisine girmesine yetmedi

CHP 36. Olağan Kurultayının 2. Gününde en merak edilen konuların başında gelen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklayacağı 52 kişilik Parti Meclisi Anahtar listesinde CHP Gaz...

CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy, CHP Kurultayına iki gün kala Gaziemir Net’in konuğu oldu, Levent Çağlarsu’nun sorularını cevaplandırdı.

CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı Umut Tekin kendisinin kesinlikle böyle bir talebi olmadığını, fakat PM’ye girmem konusunda İzmir örgütünden kendisine çok baskı geldiğin...