Haber Üstü Reklam Alanı

CHP'de Değişim Parti Meclisine Kaldı

4.2.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Parti Meclis seçimlerinin, örgüt tabanında yada seçimlerde kerhen CHP’ye oy veren seçmen tabanında, bir umut ışığı olmayacağını söyleyen CHP’lilerİki gün sürecek olan Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan kurultayının ilk gününde, CHP Genel Başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha seçildi.

 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1130 imzayla aday gösterildiği genel başkanlık yarışında 790 oy alarak beşinci kez CHP’nin genel başkanı oldu. 163 imzayla aday olan Muharrem İnce ise, 447 delegenin oyunu aldı. Toplamda 1253 delegenin oy kullandığı kurultayda, 1237 oy geçerli sayıldı.

On yedi ay sonra yapılacak Cumhuriyet değerlerinin oylanacağı Başkanlık seçimleri yerine, yerel seçimlerin ön planda tutulduğunu belirten CHP seçmeni, başkanlık seçimlerinin kaybedilmesi durumunda bu vebalin altında sadece Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kalmayacağını, örgüt tabanını dinlemeyen, sokağın sesine kulaklarını tıkayan kurultay delegelerinin de bu vebalin altında kalacaklarını belirttiler. Parti Meclis seçimlerinin, örgüt tabanında yada seçimlerde kerhen CHP’ye oy veren seçmen tabanında, bir umut ışığı olmayacağını söyleyen CHP’liler, iki seçimdir destek imzasının iki katı oy alan Muharrem İnce’nin genel başkanlığa seçilmemesinin, umutsuzluğa ve oy kaybına neden olacağını söylediler.

Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşen CHP 36. Olağan Kurultayının ikinci gününde PM üyeliği ve YDK üyeleri seçilecek. Seçim öncesi spor salonun içerisi aralarında CHP Gaziemir İlçe Gençlik Kolları pankartının ve adayların afişleri ile donatıldı. Ayrıca adaylar salon içerisine stant kurarak afiş ve broşürlerini dağıttı. Bin 266 delegenin oy kullanması beklenen seçimde, aralarında CHP Gaziemir eski ilçe başkanı Umut Tekin’de bulunduğu PM üyeliği için 488, YDK üyeliği için ise 108 kişi adaylık başvurusunda bulundu.  

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

2009 yerel seçimlerinde Gaziemir’i kayıp ilçeler içersinde sayan, 2014 yerel seçimlerinde Gaziemir’e dışarıdan bir bayan belediye başkan adayı atamaya çalışan Aziz Koc...

İktidara aday her iki partide, yerel seçimlere çok sancılıda girebilir. Hem AKP’de, hem CHP Gaziemir’de, fırtına öncesi sessizlik sürüyor. Fırtına öncesi rüzgarın geti...

Ak Parti ve MHP ilçe teşkilatlarımızın uyum içinde çalışacağına inancım tam

Tunceli'nin Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Geçmişte de çalışkanlığıyla bilinen Yüksel Demirsoy Gaziemir'de seçimin temposunu belirleyen isim oldu