Haber Üstü Reklam Alanı

Artık Yeter 'Gene bir cemaat/tarikat yurdu gene dokunulan çocuklarımız'

19.1.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Birleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclis Üyeleri, bugün sevgi yolu Pazar yeri girişinde yaptıkları basın açıklamasında, son günlerde artan tarikat ve cemaat yurtlarında erkek kız ayrımı yapmadan çocuklara yapılan cinsel tacizleri nefretle kınadıBirleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclisi, Orta Öğrenimde sömestir tatilinin  başladığı, karnelerin dağıtıldığı gün, ‘Gene bir cemaat / tarikat yurdu, gene dokunulan çocuklarımız diyerek, geçtiğimiz günlerde Dikili’de bulunan Süleymancılar tarikatına ait bir yurtta çocuklara yapılan cinsel istismarı kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Birleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclis Üyeleri, bugün sevgi yolu Pazar yeri girişinde yaptıkları basın açıklamasında, son günlerde artan tarikat ve cemaat yurtlarında erkek kız ayrımı yapmadan çocuklara yapılan cinsel tacizleri nefretle kınadı, Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet etti.

Birleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclisi, çocuklarımızı emanet ettiğimiz Milli Eğitim Bakanlığı onların başına gelen her kötülükten sorumludur dediler. Daha önce Ensar Vakfı, Kaim Der yurtlarında yaşanan tecavüz ve taciz olaylarının  bir benzerinin geçtiğimiz günlerde İzmir’in Dikili İlçesinde bulunan Süleymancılar diye bilenen bir tarikata ait yurtta yaşandığını söylediler. Esar’da yaşananların ne ilk, nede maalesef son olduğunu belirttiler. Aile Bakanın ‘Bir Kereden Bir Şey Olmaz’ dediği bir ülkede bu yaşananlarında normal mi karşılamak gerekir dedi. 

Eğitim öğretim programları bilimsel özünden uzaklaştırıldığı, sorgulamayan, düşünmeye, araştırmayan, merak etmeyen mekanik beyinler yaratılmak istenmektedir. Ders kitaplarından bilimsel ifadeler çıkartılarak, yerine hurafeler eklenmektedir, eğitim paralı hale getirilerek fırsat eşitsizliği yaratılmaktadır dediler. Geleceğimizin karartılmaması için buna dur diyeceğiz diyen Birleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclisi Üyeleri, ülkemizin ve bir neslin yok olmaması için geleceğimizin karartılmaması için bu olaylara dur demeliyiz, Milli Eğitim Bakanlığı tüm tarikat ve cemaat yurtlarını derhal kapatmalıdır dediler.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

2009 yerel seçimlerinde Gaziemir’i kayıp ilçeler içersinde sayan, 2014 yerel seçimlerinde Gaziemir’e dışarıdan bir bayan belediye başkan adayı atamaya çalışan Aziz Koc...

İktidara aday her iki partide, yerel seçimlere çok sancılıda girebilir. Hem AKP’de, hem CHP Gaziemir’de, fırtına öncesi sessizlik sürüyor. Fırtına öncesi rüzgarın geti...

Ak Parti ve MHP ilçe teşkilatlarımızın uyum içinde çalışacağına inancım tam

Tunceli'nin Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Geçmişte de çalışkanlığıyla bilinen Yüksel Demirsoy Gaziemir'de seçimin temposunu belirleyen isim oldu