Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir Umut Tekin'i Hep Beraber Uğurladı

15.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Görevini devrederek eski ilçe başkanları kervanına katılan Umut Tekin, 10 Aralıkta CHP Gaziemir’in kendine yakışır bir şekilde kongre gerçekleştirdiği söylediCHP Gaziemir’de gönüllerin başkanı olarak ilçe başkanlığına veda eden Umut Tekin, koltuğunu yılların deneyim ve tecrübesine sahip Kasım Özkan’a gönül rahatlığı ile devretti. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Gaziemir İlçe Kongresinde, Belediye Meclis Üyesi arkadaşı Elif Becek’le girdiği parti içi yarışta, 256 delegenin oyunu alarak CHP Gaziemir İlçe Başkanlığına seçilen Kasım Özkan mazbatasını ilçe seçim kurulundan aldıktan sonra CHP Gaziemir İlçe binasında yapılan duygusal bir törenle Umut Tekin’den devraldı.

Görevini devrederek eski ilçe başkanları kervanına katılan Umut Tekin, 10 Aralıkta CHP Gaziemir’in kendine yakışır bir şekilde kongre gerçekleştirdiği söyledi.  Bu her ne kadar ikili bir yarışta olsa seviyesi yüksek, birbirini dinleyen, birbirini anlamaya çalışan bir kongre gerçekleştirdiklerini o nedenle Gaziemir ilçe örgütüne ve delegasyonuna bir kez daha buradan teşekkür ederim dedi. Pazar günü yapılan kongrede yapılan seçimlerde, bir kazananın veya kaybedenin olmadığını, bu bayrak yarışında bayrağı delegasyonun Kasım Özkan’a emanet etiğini söyledi.  Bu kongrede görev alan arkadaşların 2019 yılında yapılacak en önemli seçimi olan başkanlık seçimlerine örgüte önderlik edeceğini, hep birlikte kenetlenerek, bir tane daha fazla oy alabilmek için elimizden gelen ne varsa yapacağımıza inancım tamdır dedi. CHP Gaziemir’in bu güne kadar defalarca kongreler yaptığını, önemli olanın kongre sonrasının düzeyli bir şekilde yürütmek olduğunu belirtti ve Gaziemir örgütün bunu başaracağını yürekten inandığını söyledi. Bundan sonra bana verdiğiniz eski ilçe başkanı ünvanını sade bir üye olarak gurur ile taşıyacağımı bilmenizi istiyorum dedi. 

Devir teslim törenine katılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, ilçe kongresinin de iki adayın yarışmasına rağmen, kongre sonunda kazanan veya kaybeden olmadığını, tek kazananın CHP Gaziemir İlçe Örgütünün olduğunu belirtti. Kongre bitimiyle her iki adayında bir birlerine sarılarak başarılar dilemesinin, örgüt içersindeki birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu söyledi. En son yapılan referandum seçimlerinde, öngördüğümüz yüzde altmış dört oranında oyun örgütün kapı kapı çalışmasıyla yüzde altmış sekize çıktığını, bu arştın CHP Gaziemir İlçe örgütünün başarısı olduğunu belirtti. İlçe başkanı seçilen Kasım Özkan’ın bundan sonra emrinde olduğunu ve deneyiminle, tecrübesiyle örgüte güç katacağına yürekten inanıyorum diyerek yeni görevinde başarılar diledi. 

Devir teslim töreninde kısa bir konuşma yapan yeni CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, bugün yapılan törenin adı her ne kadar devir teslim töreni ise de, aslında bu bizler için bir nöbet değimidir dedi. Bugün bu aldığım mazbatanın, bugüne kadar aldığım yedinci mazbatası olduğunu, altısının yerel yönetimlerde kazanarak göreve geldiğini, fakat bugün aldığım ilçe başkanı mazbatasının, çocuklarıma bırakacağım en onurlu mazbata olduğunu söyledi. Umut Tekin’in altı yıl boyunca verdiği emeğe çok teşekkür ettiğini, onun aydınlattığı yol bizimde yolumuzda olacaktır diyerek, bundan sonra ki yaşamında başarılar diledi.

CHP Gaziemir İlçe devir teslim konuşmaları sonrası Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Umut Tekin’e, bugüne kadar vermiş olduğu emek ve mücadelesi için barışın simgesi zeytin ağacı fidanı ve plaket verdi.  Gaziemir Belediye Meclis Grubu adına Umut Tekin’e plaket taktim eden, Gaziemir ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Abdurrahim Nursoy, Sayın Tekin’le uzun bir yol yürüdük, yeri geldi bizim kardeşimiz oldu, yeri geldi biz onun abisi olduk, yoldaşımız oldu, başkanımız oldu, ben şahsım adıma kendisini hep kardeşim olarak hissettim dedi. Görev yaptığı süre boyunca sergilemiş olduğu adaletli yönetme şekline şahsım ve belediye meclis grubu olarak kendisine çok teşekkür ettiklerini belirtti. 

CHP Gaziemir Gençlik Kolları Başkanı ve yeni yönetici Semih Kalfa, Gençlik Kolları adına, Kadın Kolları Başkanı Bengü Sayköse, Kadın Kolları adına, eski İlçe Yönetim Kurulu adına Nergiz Sert’te eski ilçe başkanı ünvanını kazanan Umut Tekin’i, plaket ve  çiçek vererek salondan uğurladı. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Devredilmesi gereken bu yerler Belediye tarafından sorunsuz dağıtılabilir ama, direk Bakanlık tarafından dağıtılırsa, 81 ilimizdeki benzer bölgeler için emsal teşkil e...

Erkan Demir siyasi ve bürokratik kimliğini açıklarken, ‘'İnsanı Değil Şehri Yönetmeye Talibim' dedi.

06 Aralık Perşembe Saat 11:00’de, Gaziemir Net Facebook adresinden canlı yayınlanacak programda Erkan Demir, Levent Çağlarsu’nun sorularını yanıtlayacak, projelerini a...

Önemli olanın onun, bunun, veya şunun değil aday veya başkan olması değil, CHP’sinin iktidar olmasıdır dedi

2014 Yerel seçimlerinde de Belediye Başkan Aday Adayı olan Nazmi Yılmaz, sekiz buçuk aylık ilçe başkanlığı sıfatı ve gösterdiği performans ile AKP Gaziemir Belediye Ba...