Haber Üstü Reklam Alanı

Demirsoy Pazar Günü Yapılacak İlçe Kongresini Değerlendirdi

6.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı Yüksel Demir soy, 10 Aralık Pazar günü yapılacak ilçe kongresi öncesi görüşlerini belirtti.Gaziemir’de altmış yıl sonra, CHP’sinin yerelde iktidarı kazanılması aşamasında ilçe başkanı olarak büyük emekleri olan, dört dönem Gaziemir’de ilçe başkanlığı yapan CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy, 10 Aralık Pazar günü yapılacak ilçe kongresi öncesi görüşlerini belirtti. 

Yüksel Demirsoy, Pazar günü yapılacak ilçe kongresinde görev alacak kadroların, 2019’da yapılacak tarihi seçim ve seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisini partisini temsil edecek niteliklerde kadroların olmasına, dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. 

10 Aralık Pazar günü Saat 11:00’de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda yapılacak ilçe kongresinin ciddi bir katılımla, otuz ilçeye örnek olacak bir şekilde kongreye katılımın sağlanması, coşkulu, birlik ve beraberlikler arttırılarak ilçe kongresini hayata geçirmeliyiz dedi. Kongrelerde mevcut yönetimin faaliyet ve hesap raporlarının oylandığı ve hesap verdiği süreçler olduğunu, yeni görev alacak yönetiminde siyasi projelerini açıklayacağı bir süreçtir dedi. Bu anlamda kimin hangi eleştirisi ve önerileri varsa, gelip ilçe kongresinin yapıldığı salonda söz alarak söylemesi gerektiğini belirtti. 

İlçe seçim kongre takvimin başlaması ve iki dönemdir  CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı yapan Umut Tekin’in göreve devam etmesi, tekrar aday olması yönünde kendisine bir çok kez önerilerde bulunduğunu söyleyen Demirsoy, nihai kararı da Sayın Tekin’in vereceğini söyledi. CHP İlçe başkanlığına aday olacak bazı isimlerin geçtiğini duyuyorum, partimizin tüzüğüne göre yüzde on, yani kırk delege arkadaşımızdan imza alan, on altı asil, on altı yedek, on yedi de, il delegesi listesi yapan her arkadaşın aday olabileceğini söyledi. Bu dönemde siyasi görev almanın çok zor bir iş olduğunu, zaman ve ekip olmadan, kesinlikle yapılamayacağını söyledi. Son dönemde adaylık için ismi geçen arkadaşlarla, zaman zaman telefonla, bazen yüz yüze görüşerek bu süreçle ilgili kendileriyle duygu ve düşüncelerimiz her zaman paylaşmışımdır dedi. 

Konuşmamın başında da belirttiğim gibi aday olacak kişilerin ekip ve kadrolara ihtiyaca olduğunu, bu anlamda ilçemizde en büyük ekip ve kadronun da CHP Gaziemir ilçe örgütü olduğunu ve ilçe örgütünün de mutlaka bir aday çıkartacağını ve örgütün belirlediği isme destek vereceğini söyledi. 30 yıldır siyasetin içersinde yer alan, bu dönemde sade bir kongre delegesi olarak, ben Yüksel Demirsoy olarak kongre salonunda yer alacağını ve örgütün yapacağı bu değerlendirmeler ışığında belirlenen adaylarla ilgili görüşlerini o salonda paylaşacağını belirtti. 

Eski bir CHP Gaziemir İlçe Başkanı olarak, beş buçuk yıldır partiye hizmet eden, bu seçimlerde aday olmayacağını belirten Umut Tekin’e bu kongrede hem veda edeceğiz, hem de teşekkür edeceğiz, bundan sonra gelen kadrolara da, bizim görevimiz sade bir üye olarak destek vermektir katkı sunmaktır, örgütün etrafında kenetlendiğimiz müddetçe başarılı CHP’nin başarılı olmaması anlamında hiçbir neden yoktur dedi. 

CHP Gaziemir eski ilçe başkanı Yüksel Demirsoy, az önce belirttiğim partim ile ilgili duygu ve düşüncelerimi, bundan tam yedi yıl önce CHP Gaziemir örgütüne ve kamuoyuna yazdığı veda mektubuyla belirttiğini söyleyen Demirsoy, bu veda mektubunun tekrar hatırlatılması gerektiği söyledi. 

SAYIN…

Yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluklar ve aydınlık yarınlar dilerim.

2011 yılının, Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun Başbakan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olduğu, barışın ve sevginin egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ederim.

CHP Gaziemir İlçe Örgütü olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda bizleri yalnız bırakmadınız. Hep yanımızda oldunuz, partimize katkı sundunuz. Bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla çalışmalarımız sürecektir. Sizlerin de katkılarınızı esirgemeyeceğinizi biliyorum.

Örgütsel çalışmalarda kişiler, isimler değil, kadrolar önemlidir. Bugüne kadar felsefemiz; “Ben değil, BİZ” anlayışıyla Gaziemir’i kucaklamak olmuştur. Her üyemizi, her muhtarımızı, her sivil toplum kuruluşunu, her vatandaşı önemsedik. Önemsemeye de devam edeceğiz. Gaziemir’de iktidar yolunda birlikte üzüldük, birlikte sevindik. Gaziemir Halkının güvenini kazandık ve ilçemizde iktidar olduk. İktidar olmamızda partimizin temel yapı taşları olan Gençlik Kollarımızın ve Kadın Kollarımızın payı çok büyüktür. Bence iktidar olmaktan daha önemlisi iktidar kalabilmektir. Halkın umudu olabilmek ve halkın umudu kalabilmek, halkın iyi gününde de kötü gününde de yanında olabilmekten geçer.

Gaziemir Halkının bizlere yüklemiş olduğu sorumluluğun hepimiz bilincinde olmalıyız. Gece demeden, gündüz demeden çok çalışmalıyız. Yorulmak nedir bilmemeliyiz. Her yeni günü en erken bizler karşılamalıyız. “İlçemiz ve partimiz için bugün ne yapabiliriz?” sorusunu kendimize sormalı ve gereğini yapmalıyız.

CHP’nin sade bir üyesi olmak ayrıcalıktır. Bu bilinçle, partimizde sorumluluk sahibi olan bizler, sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için birbirimizle yarışmalıyız. Aldığımız emanet oyların kalıcı olabilmesi için, örgüt olarak, içimizde kendimizi sorgulamalıyız. Ancak dışa karşı tek vücut, tek yumruk olduğumuzu gösterebilmeliyiz.

Biliyoruz ki, insan ömrü de, makamlar da sürelidir, gelir geçer. Önemli olan eser bırakabilmek, iz bırakabilmektir. Başarılı olmanın şifrelerini hepimiz biliyoruz. Geçmişimizi unutmamalıyız. Hep birlikte ilçe binasına nasıl sahip olduğumuzu ve CHP’yi nasıl iktidar yaptığımızı hatırlamalıyız. CHP’nin Gaziemir’de iktidar kalması sizlerin elindedir.

Siyasi kadrolarımıza ve birbirimize güvenmeliyiz, sahip çıkmalıyız. Çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürürsek önümüzde hiçbir engel barınamaz. Siyasi çalışmalarda hep ilkleri yaptık. Farkımızı fark ettirdik. Bundan sonra da yerel yönetimlerde de farkımızı fark ettirmek boynumuzun borcudur.

Sevgili Dostlar, biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti, halifelik özlemiyle yanıp tutuşan, cumhuriyetin değerlerini yok sayan, ATAMIZ’ın eserlerini ve ilkelerini reddeden, kadını ikinci sınıf sayan, emperyalizmin maşası AKP tarafından yönetilmektedir. Hepimizin rakibi AKP ve Recep Bey olmalıdır. Tabiî ki parti içinde farklı söylem ve düşünceler olabilir. Bu, bizim zenginliğimizdir. Yeter ki bizler bu düşüncelerimizi paylaşacağımız zaman, zemin ve platformları doğru seçebilelim.

Şahsi beklentilerimiz ve hırslarımız asla aklımızın ve mantığımızın önüne geçmemelidir. Hiçbir makam ve mevki, üyelerimizin, seçmenlerimizin kalbinde yer tutmaktan daha büyük olamaz. Hiçbirimiz var olduğumuz için CHP var olmadı. Ama CHP var olduğu için bizler bu makam ve mevkilere geldik. Bu yüzden, 24 saat telefonlarımızın açık olması, her arayana cevap vermemiz, geçmişimizi unutmamamız, her CHP’linin asli görevi olmalıdır.

Sizlere, ilçe başkanı olarak, emeğinizi, desteğinizi esirgemediğiniz ve güveninizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Tekrar yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Sevgi ve Saygılarımla,

Yüksel DEMİRSOY

CHP Gaziemir İlçe Başkanı

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Salt çoğunluğun sağlanması için 12 meclis üyesinin katılması gerekiyor. Yani bu durumda grup kararı yok. İl başkan yardımcıları da katıldığı için onlar da şahit

CHP Meclis grubuna katılan toplam on bir meclis üyesi, alsa alsa ancak temenni kararı alır. Alınan başka hiçbir karar CHP Tüzüğü gereği asla gurup kararı olarak sayılm...

Ülke siyaseti şahsım ben anlayışına yenik düşerken, ilçemiz Gaziemir’de bu anlayıştan en fazla etkilenen ilçelerin başında geldi. Görevi talep etmesinde ve göreve gelm...

Korona virüs salgını başladığı günden bu yana, maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde örgütünün başında mücadeleye devam eden CHP Gaziemir İ...

"Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında, İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu ...