Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Adalet Kurultayında Buluştu

28.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

‘Adalet Kurultayı’nı Gaziemir Net olarak yerinde izledik, yapılan çalışmaları takip ettik. Kurultayın ikinci günü yapılan, Kocadere Kamp Mevkii’nden Conkbayırı’na uzanan 5.5 kilometrelik, 57. Alay anma yürüyüşüne katıldık.Çanakkale’nin Eceabat ilçesi, Kocadere Kamp alanında başlayan ‘Adalet Kurultayı’nı Gaziemir Net olarak yerinde izledik, yapılan çalışmaları takip ettik. Kurultayın ikinci günü yapılan, Kocadere Kamp Mevkii’nden Conkbayırı’na uzanan 5.5 kilometrelik, 57. Alay anma yürüyüşüne katıldık.

VİDEO Adalet Kurultayı ile İlgili Umut Tekin Görüşleri

Adalet kurultayına Gaziemir’den yoğun bir katılım vardı. CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, CHP Kadın ve Gençlik Kolları  başkanları, belediye meclis üyeleri Yılmaz Ağırtaş, Ali Kaya, Aydın Tülü, Şenay Çavdar, Fatma Tınaztepe, Mehmet Ali Yalçın ile beraber yüze yakın partili, Kocadere kamp alanında yerlerini aldılar.

Adalet Kurultayı ile ilgili Gaziemir Net’e, Kocadere Kamp alanında açıklamalarda bulunan CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, uzun zamandır ülkenin yönetim şeklinde bir sistem bozukluğu olduğunu, liyakata göre değil, işi ehline verme geleneğine göre değil de, cemaat ve tarikatlarla kurulan ittifaklara göre devlet kadrolarının şişirildiğini, göreve getirildiğini bu nedenle ülke devlet yönetme sistemin bozulduğunu, bu sistem bozukluğunun da, ülkeyi 15 Temmuz darbe girişimine kadar sürüklediğini belirtti. 

15 Temmuz darbe girişiminin sivil, siyasi ve askeri insiyatif tarafından püskürtüldüğünü, fakat 20 Temmuz’da ülkede ilan edilen OHAL ve çıkartılan KHK’ler yüzünden, ülkede ağır aksakta olsa işleyen Adaleti toptan yok ettiğini, sivil bir darbeye dönüştürüldüğünü belirtti. 

2010 yılında yapılan referandumu hatırlatan Tekin, mezardan ölülerinizi kaldırın Evet oyu versin diyen Fettullah Gülen Terör Örgütü Cemaatine, ne istediniz de vermedik diyen anlayışın birleştiğini, beraber ıslattıkları yollarda Feto’ya her istediğini verdiğini, sadece emekliye, işçiye, köylüye, esnafa ve ezilen tüm halka istediğini vermeyen, adaleti yok eden AKP iktidarının, ülkeyi tüm komşularıyla çatışır bir ülke haline getirdiğini belirtti.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Kurultay ile ilgili “Çok yoğun bir katılım var. İnsanların özlediği şey; hak, hukuk,adalet… Kurultayın sonuçlarının çok Türkiye’ye yansımasıyla güzel olacağını düşünüyorum. Dün harika bir konuşma yaptı genel başkanımız. 80 milyonun dili, rengi, dini önemli değil. Burada herkese mesaj verildi.  Yansımalarda en az Adalet Yürüyüşü kadar Türkiye’de etki yaratacağını düşünüyoruz. Bu tür eylemlerin olması çok doğal.  Artık ok yaydan çıktı ve bunun arkası gelecektir” dedi.

Adalet Kurultayının yapıldığı konaklamalı kamp alanında kurulan çadırlarda kalan binlerce vatandaşa, Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden gelen yerel yönetimler çeşitli ikramlarda bulunurken, ihtiyaçları karşılarken, başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm İzmir yerel yönetimleri sınıfta kaldı. Başta Çanakkale, Sarıyer, Beşiktaş, Hatay, Mersin ve özellikle Adana Seyhan Belediyeleri gün boyu insani yardım ihtiyaçları sunarken, İzmir’den sadece Güzelbahçe Belediyesinin kendi misafirleri için kurduğu bir gölgelik haricinde, İzmir’in ne adı vardı, nede esamesi. 

Türkiye’de demokrasinin ve CHP’nin kalesi olarak adlandırılan İzmir’i temsil eden yerel yöneticilerin tamamına yakını, Adalet Kurultayına misafir sanatçı olarak katılırken, imkanları İzmir’e göre çok daha kısıtlı belediyelerin, bu organizasyona sahip çıkmaları, İzmir’i yöneten başta il ve belediye başkanların ayıbı oldu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

AKP Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz ve teşkilat üyeleri, A.Arda meydanında döktürdükleri lokma ile 15 Temmuz Demokrasi şehitlerini andı, Fethullah Gülen Terör Örgüt...

CHP Genel Merkezi önünde geleneksel hale gelen protesto gösterileri, sonrası örgütte esen değişim rüzgarı karşılık bulmuyor, koltuk sevdalıları hep galip geliyor

CHP'de ipler gerildi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 26. Dönem Milletvekilliğini devretmek üzere geldiği TBMM'de yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu ile merak edilen b...

CHP İzmir Milletvekili Adayı Ezgi Deniz Uranga ile CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan Gaziemir Net'in Konuğu Oldu

Mitingimizde Muharrem İnce’nin ilk kez kullanacağı devasa bir platform kuruyoruz. Bu platform yaklaşık 3 günde inşa edilecek. Bu miting aynı zamanda adeta bayrak mitin...