Haber Üstü Reklam Alanı

CHP İzmir Sokağa Çıkıyor

14.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir İl Başkanlığı, Genel Başkanlarının bu kararını desteklemek amacıyla 15 Haziran Perşembe günü Saat 11:00’de ‘ADALET’ istiyoruz diyerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanma kararı aldı.CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu yargılandığı Mit Tırları dosyası nedeniyle 25 yıl ceza verildi, Berberoğlu tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu karara CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bu saray darbesidir diyerek tepki gösterdi. 

CHP Genel Merkezi, Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası meclis grubunu ve MYK’sını acil toplantıya çağırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada ‘bıçak kemiğe dayandı’ dedi. Kılıçdaroğlu yarın elime adalet yazılı bir pankart alarak, Ankara Güven Parktan başlayarak, İstanbul Maltepe Cezaevinde sona erecek bir yürüyüşe başlayacağım dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra tüm CHP örgütlerinin sivil itiatsizlik etkinlikleri düzenleyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye’de adalet tecelli edene kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi. 

CHP Genel Başkanın bu kararından harekete geçen CHP İzmir İl Başkanlığı, Genel Başkanlarının bu kararını desteklemek amacıyla 15 Haziran Perşembe günü Saat 11:00’de ‘ADALET’ istiyoruz diyerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanma kararı aldı. 

CHP’nin Gazeteci kökenli İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için, Adana’da Cumhuriyet Başsavcısı ve Jandarma’nın yaptığı ortak operasyonda, durdukları Mit Tırlarında belirtilen insani yardım yerine, iç çatışmaların yaşandığı Suriye’ye silah taşıdığı tespit edilmiş olmasını, Cumhuriyet Gazetesinde haber yapılmasına yardımcı olması nedeniyle, hakkında dava açılmıştı.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Birleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclis Üyeleri, bugün sevgi yolu Pazar yeri girişinde yaptıkları basın açıklamasında, son günlerde artan tarikat ve cemaat yurtların...

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekilleri, bugün CHP Gaziemir İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, 10 Aralık’ta yeni seçilen Gaziemir ilçe yönetimine başarılar diledi, örgütün s...

Bugün Celal Atik Spor Salonu'nda gerçekleşen CHP İzmir İl Kongresi, CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ve Deniz Yücel'in yarışına sahne oldu. Kongrede ipi göğüsleyen...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü, genel merkezin oluşturduğu olağan kurultay takvimi kapsamında yürüttüğü sürecin sonuna geldi.

İzmir’in bir çok ilçesinde belediye başkanları ilçe kongrelerine dolaylı müdahalelerde bulunurken, 2014 yerel seçimlerinde İzmir’de kaybedilen sekiz ilçe belediyenin b...