Haber Üstü Reklam Alanı

CHP İzmir Sokağa Çıkıyor

14.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir İl Başkanlığı, Genel Başkanlarının bu kararını desteklemek amacıyla 15 Haziran Perşembe günü Saat 11:00’de ‘ADALET’ istiyoruz diyerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanma kararı aldı.CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu yargılandığı Mit Tırları dosyası nedeniyle 25 yıl ceza verildi, Berberoğlu tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu karara CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bu saray darbesidir diyerek tepki gösterdi. 

CHP Genel Merkezi, Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası meclis grubunu ve MYK’sını acil toplantıya çağırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada ‘bıçak kemiğe dayandı’ dedi. Kılıçdaroğlu yarın elime adalet yazılı bir pankart alarak, Ankara Güven Parktan başlayarak, İstanbul Maltepe Cezaevinde sona erecek bir yürüyüşe başlayacağım dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra tüm CHP örgütlerinin sivil itiatsizlik etkinlikleri düzenleyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye’de adalet tecelli edene kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi. 

CHP Genel Başkanın bu kararından harekete geçen CHP İzmir İl Başkanlığı, Genel Başkanlarının bu kararını desteklemek amacıyla 15 Haziran Perşembe günü Saat 11:00’de ‘ADALET’ istiyoruz diyerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanma kararı aldı. 

CHP’nin Gazeteci kökenli İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için, Adana’da Cumhuriyet Başsavcısı ve Jandarma’nın yaptığı ortak operasyonda, durdukları Mit Tırlarında belirtilen insani yardım yerine, iç çatışmaların yaşandığı Suriye’ye silah taşıdığı tespit edilmiş olmasını, Cumhuriyet Gazetesinde haber yapılmasına yardımcı olması nedeniyle, hakkında dava açılmıştı.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

. Bundan sonra kapalı kapılar ardında AKP’nin siyaset yapmayacağını, birlik beraberlik içersinde buraya katkı koyan herkesle istişare ederek AKP Gaziemir siyasetinin b...

AKP Genel Merkezinde bugün yapılan mülakat sonucu tecrübeli siyasetçi Nazmi Yılmaz’ın, yeni AKP Gaziemir İlçe Başkanı olarak atanması kesinleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ile MHP milletvekillerinin gece yarısı TBMM'ye yasalaştırdığı "İttifak yasa teklifi'ne tepki göstererek, "Bu teklif seçim güv...

AKP Gaziemir İlçe Başkanlığına atanması beklenen Nazmi Yılmaz’ın atanmaması durumunda, Didem Baysal’ın İl Başkanı Aydın Şengül’ün desteği ile İlçe Başkanlığına atanmas...

CHP’li 48 milletvekili, 9-10 Mart’ta yapılacak Tüzük Kurultayı öncesinde “Demokratik Tüzük, Demokratik CHP, Demokratik Türkiye” başlığıyla ortak bir açıklama yaptı.