Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin 'Kolay Bir Süreç Geçirmedik'

13.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Umut Tekin, beş yılda bir çok seçim yaşadık, kolay işler değil. ‘2 Dönem Yap Sonra Yol Aç’ dediğimiz şeyleri hayata geçirmemiz lazım Cumhuriyet Halk Partisi, Olağan Kurultay sürecini başlatmasıyla İl ve İlçelerde siyasi kulisler hareketlenmeye başlandı. İki dönemdir ilçe başkanlığı yapan Umut Tekin, Gaziemir Net’e önemli açıklamalarda bulundu.

VİDEO Umut Tekin'in Açıklamaları

2012 Yılından bu yana CHP Gaziemir İlçe Başkanlığını başarıyla sürdüren Umut Tekin, beş yılda bir çok seçim yaşadık, kolay işler değil. ‘2 Dönem Yap Sonra Yol Aç’ dediğimiz şeyleri hayata geçirmemiz lazım. Beş yıl boyunca çok emek verdim, çok güzel bir örgüt inşa ettik. Geçen kongrede yaptığım açıklamaların arkasındayım, her kim ki bu partiyi kendi bireysel çıkarı dizayn etmeye kalkarsa buna izin vermem ve örgütümle beraber bu hareketi önlerim dedi. İlçe kongresinde çok küçük bir pencere açık bırakıp, artık ilçe başkanlığına aday olmayacağım ve yokum diyorum dedi. 

2019’da yapılacak yerel seçimleri, milletvekili seçimlerini kafaya takıp, buna göre bir yapılanma yaparsak, ben kazanayım dersek, 2019 yılının sonunda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini unuturuz dedi. 

Gaziemir’de aktif siyaset yapan, emek veren, genç, kadın ayrımı yapmadan her kezin  delege yapılacağını söyleyen Tekin, fakat birileri de kalkıp hala bende liste çıkaracağım derse o da demokratik haktır deriz, önleme noktasına gitmeyiz. Bu olaya en güzel cevabı CHP Gaziemir Örgütü verir dedi. Eğer siyasette amaç Türkiye’nin geleceği olacaksa, liste kavgası yanlıştır dedi. 

Milletvekilleri veya Belediye Başkanlarının kongre sürecine müdahale etmemeli söylemine katılmadığını söyleyen Tekin, biz hep birlikte güzeliz dedi. Belediye Başkanlarımız örgütümüzün aynasıdır. Yerel seçimlerden sonra ilçemize yaptıkları icraatlarla partinin oyunu azaltır veya çoğaltır. Fakat bir belediye başkanı kamu gücünü kullanırsa seni işten çıkartırım, burada olursan seni işe alırım demesine karşı çıkarız. Kamu gücü örgüte karşı kullanılmamalı. Kamu gücüyle parti örgütü dizayn edilmez dedi. 

Gaziemir’in artık CHP’lileştiğini söyleyen Tekin, ancak Gaziemir’de siyaset yapmak çok zordur, sağ tandaslı bir yerdir dedi.  16 Nisan referandumuna AKP ve MHP birlikte girdi. Hesaplara göre yüzde elli, yüzde elli bir başlangıç yaptık. AKP iktidarının gücüde var, Başbakan bile Gaziemir’de özel miting yaptı. Kolay bir süreç geçirmediklerini söyleyen Tekin, fakat kadın ve gençlik kollarının gece gündüz demeden yaptıkları çalışmalarla Gaziemir’de yüzde altmış sekizi yakaladıklarını belirtti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir’de, Ekim ayında dışarıya verilen sıcak havanın, Aralık ayının ilk günlerinde yerini soğuk, yağışlı ve buz gibi bir havaya bırakmasının bekleniyor. İlçe ko...

On beş yıldır tek başına iktidar olan AKP, Sarnıç’ın 2B sorununu çözmek isteseydi şimdiye kadar milyon kere çözerdi dedi

CHP Gaziemir İlçe Kongresini yapacağı tarihi belirledi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla başlayan süreçte, CHP genel merkezinde oluşan Baykal’cı, Sav’cı oluşumu güç bela yıkıldı, biat kültürü ortadan kalktı.

Umut Tekin’in tüm İzmir’e önerdiği, geçmiş dönemde görev yapmış eski meclis üyeleri, eski ilçe başkanları başta olmak üzere aktif çalışan Kadın ve Gençlik üyeleri, tüm...