Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin 'Kolay Bir Süreç Geçirmedik'

13.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Umut Tekin, beş yılda bir çok seçim yaşadık, kolay işler değil. ‘2 Dönem Yap Sonra Yol Aç’ dediğimiz şeyleri hayata geçirmemiz lazım Cumhuriyet Halk Partisi, Olağan Kurultay sürecini başlatmasıyla İl ve İlçelerde siyasi kulisler hareketlenmeye başlandı. İki dönemdir ilçe başkanlığı yapan Umut Tekin, Gaziemir Net’e önemli açıklamalarda bulundu.

VİDEO Umut Tekin'in Açıklamaları

2012 Yılından bu yana CHP Gaziemir İlçe Başkanlığını başarıyla sürdüren Umut Tekin, beş yılda bir çok seçim yaşadık, kolay işler değil. ‘2 Dönem Yap Sonra Yol Aç’ dediğimiz şeyleri hayata geçirmemiz lazım. Beş yıl boyunca çok emek verdim, çok güzel bir örgüt inşa ettik. Geçen kongrede yaptığım açıklamaların arkasındayım, her kim ki bu partiyi kendi bireysel çıkarı dizayn etmeye kalkarsa buna izin vermem ve örgütümle beraber bu hareketi önlerim dedi. İlçe kongresinde çok küçük bir pencere açık bırakıp, artık ilçe başkanlığına aday olmayacağım ve yokum diyorum dedi. 

2019’da yapılacak yerel seçimleri, milletvekili seçimlerini kafaya takıp, buna göre bir yapılanma yaparsak, ben kazanayım dersek, 2019 yılının sonunda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini unuturuz dedi. 

Gaziemir’de aktif siyaset yapan, emek veren, genç, kadın ayrımı yapmadan her kezin  delege yapılacağını söyleyen Tekin, fakat birileri de kalkıp hala bende liste çıkaracağım derse o da demokratik haktır deriz, önleme noktasına gitmeyiz. Bu olaya en güzel cevabı CHP Gaziemir Örgütü verir dedi. Eğer siyasette amaç Türkiye’nin geleceği olacaksa, liste kavgası yanlıştır dedi. 

Milletvekilleri veya Belediye Başkanlarının kongre sürecine müdahale etmemeli söylemine katılmadığını söyleyen Tekin, biz hep birlikte güzeliz dedi. Belediye Başkanlarımız örgütümüzün aynasıdır. Yerel seçimlerden sonra ilçemize yaptıkları icraatlarla partinin oyunu azaltır veya çoğaltır. Fakat bir belediye başkanı kamu gücünü kullanırsa seni işten çıkartırım, burada olursan seni işe alırım demesine karşı çıkarız. Kamu gücü örgüte karşı kullanılmamalı. Kamu gücüyle parti örgütü dizayn edilmez dedi. 

Gaziemir’in artık CHP’lileştiğini söyleyen Tekin, ancak Gaziemir’de siyaset yapmak çok zordur, sağ tandaslı bir yerdir dedi.  16 Nisan referandumuna AKP ve MHP birlikte girdi. Hesaplara göre yüzde elli, yüzde elli bir başlangıç yaptık. AKP iktidarının gücüde var, Başbakan bile Gaziemir’de özel miting yaptı. Kolay bir süreç geçirmediklerini söyleyen Tekin, fakat kadın ve gençlik kollarının gece gündüz demeden yaptıkları çalışmalarla Gaziemir’de yüzde altmış sekizi yakaladıklarını belirtti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Parti içi demokrasi gereği sandıklara gidecek CHP Gaziemir’e kayıtlı 3800 üye, 16 mahallede kurulacak sandıklara giderek, 719 önseçim ile 375 kongre delegesini belirle...

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında şok iddialarda bulunarak, kaçırıldığı iddia edilen MİT mensuplarını önerge ile Başbakan’a sordu,

CHP Gaziemir ilk olarak A.Arda meydanında yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı programına katılırken, ardından CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında partililerinle Kurban Bayram...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Gelibolu'da düzenlediği 4 günlük Adalet Kurultayı'nın sonuç bildirisini açıkladı.

‘Adalet Kurultayı’nı Gaziemir Net olarak yerinde izledik, yapılan çalışmaları takip ettik. Kurultayın ikinci günü yapılan, Kocadere Kamp Mevkii’nden Conkbayırı’na uzan...